U vezi zavrsetka 3. i 4.. godine gimnazije u Americi i nastavku studiranja tamo

Dzoni bg

Početnik
Poruka
1
Zanimaju me neki odgovori na pitanja u vezi odlaska u Ameriku pa bih te zamolio ako bi mogli da mi pomognete i odgovorite na njih.
Prvo da ti se predstavim. Zovem se Nikola, idem u prvi razred gimnazije(prosek u gimnaziji odprilike vrlo dobar 4,4) i treniram vaterpolo.
Ja imam u planu da zavrsim cetvrtu godinu gimnazije u Americi i kasnije da upisem fakultet za pilota(ne za amaterskog, nego za pilota putnickog aviona).
Zanimaju me ova pitanja:
1)Da li moze da se igra vaterpolo za srednju skolu i da se tako dobije neka polu stipendija ili neke olaksice.
2)Koliko odprilike treba znati engleski jezik da bi prosao te silne aplikacije za Ameriku, pa posto ja neznam bas savrseno engleski jezik(letos sam bio na kipru i lako sam se sporazumevao sa strancima na englskom, ali kada predjmo na malo ozbiljnije teme tu neznam neke reci).Kad sam procitao da su tu knjige za skolu po 1300 strana,uplasio sam se jer neznam kako cu razumeti u potpunosti tu knjigu posto ima dosta novih reci.Pa me zanima ukoliko bi me primili da li moze brzo tu da se nauci jezik i da li profesori imaju razumevanja za nas dosljake koji neznamo bas savrseno jezik.
3)Da li znate neke dobre pilotske skole pa da mi posaljete websajtove od njih.

Unapred hvala
 
Pa owako, Ja sam trenutno u drugoj godinu Srednje i planiram da isto uradim kao i ti..
mada to swe zawisi od mnogih stwar, jer nije bas lako otici u Ameriku ako si iz Srbije.
Kao prwo i osnowno, moras znati jezik, jer mani ti swe ako ti ne razumes sta ti ljudi gowore.
Moj engleski je veoma dobar ali narawno da moram jos malo da ga uredim, taman jos godinu dwe. Sto se tebe tice, uci jezik, idi na kursewe i prowodi dosta wremena na americkim sajtowima, ja sam engleski 50% naucila preko interneta werowao ti ili ne, ali ja te sajtowe koristim wec dve godine tako da nije ni cudo sto sam usawrsila engleski na taj nacin.

Za ove druge stwari stwarno ne mogu da ti pomognem,
Ali u swakom slucaju srecno.

P.s. Usput, za te stipendije mislim da ih je jako tesko dobiti, tako bar wecina sa kojim
sa pricala gowore, Najbolje ti je da se ne nadas mnogo oko toga ali opet ko zna..pokusaj.;)
 

Back
Top