Sta bi ste bebi kuvali danas:)

Lena je jutros jela kasicu od banane, rucala je brokoli i krompir, uzinala plazmu a vecerala jabuku sa pahuljicama milupinim...

Sutra ce da jede za dorucak kasicu od bundeve i sargarepe..... e to moram da vam kazem, mnooogo je dobra fora - meni je mama napravila za nju gomilu kasica i kompota sama, posto ove kupovne nece da jede a ja ne mogu da je forsiram jer su meni prvoj odvratne...

Evo fore - sacuvali smo flasice od hipovih sokica, onda je izblendirala sveze voce, stavila malo secera i limuna i napunila flasice time - onda je te flasice okrenula naopacke, stavila u serpu, napunila vodom i pustila da se tako kuvaju kasice - flasice su se vakumirale, a mi ne moramo da kuvamo svaki dan, a beba jede odlicnu domacu hranu, bez konzervansa - mogu da stoje po dva meseca od prilike, bitno je da poklopac ne ulegne kada ga pritisnes, tako znas da je sve ok / dobra fora a?
 
Ovu kevinu foru za kasice sam morala da vam prenesem - kilogram jabuka je oko 50 dinara, za te pare vi imate deset kasica, spremnjenih - koje na polici cekaju da ih otvorite i posluzite bebi, pritom znate kako ste ih pravili i sta ste sve stavili unutra i ne morate da kuvate non stop, sve je vec gotovo!

Tako smo napravili kompot od breskvica, kasice od bundeve, sargarepe, jabuke i kruske, i ne moram bas mnogo da razmisljam o njenoj ishrani, izmedju svega toga jede kasice od banane, koje se inace lako prave i eto....... :D

Ima te vocne doruckove, skuvamo rucak samo a zbuckamo neku instant hranu za veceru
 

Back
Top