Nutricionista

Moze li mi neko reci da li zna nekog dobrog nutricionistu a da to nije samo u Bg,recimo u Cacku,Kragujevcu,Kraljevo,Krusevac.Ostavite svaku preporuku,moze i na pp.


Pusti nutricioniste i dijeteticare,oni samo uzimaju pare a recepte koje dele skidaju sa interneta,nego idi ti do prve knjizare i kupi knjigu Vitki i zdravi,knjiga sadrzi koju hranu sa kojom da kombinujes i kako zdravo da se hranis a sve da jedes,da se ne odrices nicega,ja se hranim vec tri godine onako kako sam naucila iz te knjige,i vise nemam poremecaja sa hormonima,prestale su bolne menstruacije,osecam se lakse,raspolozenije,vedrije....:wink:
 
Pusti nutricioniste i dijeteticare,oni samo uzimaju pare a recepte koje dele skidaju sa interneta,nego idi ti do prve knjizare i kupi knjigu Vitki i zdravi,knjiga sadrzi koju hranu sa kojom da kombinujes i kako zdravo da se hranis a sve da jedes,da se ne odrices nicega,ja se hranim vec tri godine onako kako sam naucila iz te knjige,i vise nemam poremecaja sa hormonima,prestale su bolne menstruacije,osecam se lakse,raspolozenije,vedrije....:wink:
:roll:
 
ja poznajem jednog odlicnog iz Vrnjacke Banje moze puno pomoci . mislim da mu je ime Nikola a broj mu je 0637700444.

Pozz

Ja poznajem jednog, tacnije receno- jednu. I nikome je ne bih preporucila! Nije sto mi je svekrva, ali gore savete o ishrani ni od koga nisam cula...:rolleyes:
Salu na stranu, toliko se pise o zdravoj hrani i toliko informacija je dostupno, ne znam da li je nutricionista neophodan
 
Zabicee..imas na netu milion raznih dijeta..knjiga o ishrani..po krvnim grupama..hrana kao lek..


Kakve veze ima što ima na Netu ... nutricionističke dijete su najbolje:
- prvo zato što ti ih prepisuju stručnjaci za ishranu
- drugo što ti se prepisuju na osnovu krvne slike
- treće što je to najzdravije skidanje kilograma (bez nus pojava)


Dijeta sa Net-a može samo da te sjebe.
 
Imash nekoliko pravila zdrave ishrane koji u principu vaze za sve...
1. Doruckuj obavezno i taj obrok treba da sadrzi ugljene hidrate koji produzeno oslobadjaju energiju...Musli, palenta, Corn flakes - s tim sto on sadrzi secer, pa ne preteruj sa njim...Odaberesh nesto od ovoga i pojedesh 4 - 5 kasika sa mlekom ili jogurtom koje ima maksimalno 1 procenat mlecne masti
2. Postuj razmake izmedju obroka koji bi rebalo da budu oko 4 - sati
3. Slatkise, gazirane sokove i svu vestacku hranu punu aditiva izbaci ili smanji na jednom nedeljno i to manju kolicinu
4. Pij oko 1,5 litar vode u koji mozes ubaciti cedjeni limun (bitno je da je voda mineralna - gazirana ili negazirana svejedno)
5. Za uzinu pojedi do 25o grama voca (ne banane i ne suvo voce, najbolje jabuke ili slicno voce koje sadrzi puno C vitamina)
6. Izbaci beli hleb i jedi integralni i to do 150 grama dnevno
7. Obavezno morash imati jedan "normalan obrok" koji se sastoji iz supe, (ali ne one iz kesice) ili corbe i kuvanog jela tj. variva i salate od svezeg povrca...Mozes jesti i ribu spremljenu na rostilju ili pecenu u rerni bez ulja ili sa malo ulja, piletinu, junetinu...Zatim mozes jesti i sarmu i punjenu papriku, ali umesto svinjskog mlevenog spremaj je sa junetinom...
Ovo su neka osnovna pravila, ali prava dijeta je prilagodjena tvojim dnevnim navikama, dotadasnjim navikama u ishrani, tvojoj tezini, visini i nekim specificnostima tvog organizma o kojima lekar vodi racuna - ako odesh kod njega da ti prepishe dijetu...
 
Naravno da je pozeljan...On daje individualnu dijetu...Kako moze jedna ista dijeta da ima efekta kod svih? Ne ustajemo svi u isto vreme...Neko radi fizicke poslove i troshi se puno, dok neko drugi po ceo dan sedi u kancelariji i ne mrda dupe sa stolice...Zar mislih da ovo dvoje mogu da drze istu dijetu?


Ja poznajem jednog, tacnije receno- jednu. I nikome je ne bih preporucila! Nije sto mi je svekrva, ali gore savete o ishrani ni od koga nisam cula...:rolleyes:
Salu na stranu, toliko se pise o zdravoj hrani i toliko informacija je dostupno, ne znam da li je nutricionista neophodan
 
Kakve veze ima što ima na Netu ... nutricionističke dijete su najbolje:
- prvo zato što ti ih prepisuju stručnjaci za ishranu
- drugo što ti se prepisuju na osnovu krvne slike
- treće što je to najzdravije skidanje kilograma (bez nus pojava)
Dijeta sa Net-a može samo da te sjebe.

Da se prekrstim levom i desnom.:dash:.te nutricionisticke dijete imam i ja..kao i ishranu po krvim grupama..a dijete svakako nisu zdrave posto ce jedva cekati da se vrati na staru hranu..znaci samo kompletna promena..dugotrajna!
Ovo boldovano si lupila i ostala ziva.
 
Pod budnim nadzorom nutricioniste sam prvo dobila krvarenje iz debelog creva(izazvano lanenim semenom),zatim mi se poremetila menstruacija,a na kraju sam dobila i alopeciju tj opala mi je kosa u pecatima.
Ono sto jes, jes smrsala sam 15 kg. :wink:
 
Ja sam drzala dijetu koju mi je prepisala Jagoda Jorga. U zivotu nisam jela vishe nego tada pokushavajuci da smrsam...A probleme sam imala samo prvih mesec dana - kada sam se imala psihicku glad...Posle sam vezbala i hranila se po pogramu FEELGOOD i opet mi je bilo super..Cak mi je on bio opusteniji jer sedmog dana jedes sve sto hoces...
 
Ja sam drzala dijetu koju mi je prepisala Jagoda Jorga. U zivotu nisam jela vishe nego tada pokushavajuci da smrsam...A probleme sam imala samo prvih mesec dana - kada sam se imala psihicku glad...Posle sam vezbala i hranila se po pogramu FEELGOOD i opet mi je bilo super..Cak mi je on bio opusteniji jer sedmog dana jedes sve sto hoces...


Pazi ovo je jako bitan momenat ccc:thumbdown:
 
Dodjite kod mene , garnatujem da cete da smrshate :)Naravno nishta necete da jedete , ali morate da propushite i da pochnete da pijete kafu.Sve je besplatno ( sem kafe i cigareta) . ali nema odustajanja :)
 
Meni cigarete ne ubijaju apetiti uopste...A kafu slabo pijem...Ujutru samo kad ustanem, a posle retko i to samo NES

E ne moze tako ........ako hocesh da smrshash morash da pochnesh da pijesh kafu ....i to tursku ......Prvo to ujutru kada ustanesh i jedno 3-4 cigarete onako natenane......kad bash ogladnish , negde oko 12 neshto slatko , ali malo , chisto da ne padnesh u nesvest ....Shalim se , ja sam mrshava i ne volim da jedem , ali razumem da je teshko ljudima koji vole da jedu - da ne jedu
 

Back
Top