Sve o macama ...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
pa i kitty dahce sa otvorenim ustima (ne izbacuje jezicak) kad se izmori od skakanja, ali ovo sto je brankich opisala mi deluje drugacije... mene je to podsetilo na ono kad jako predu pa zvuci kao da ce se ugusiti koliko se unesu, ali pretpostavljam da nema veze ni sa tim?
 
Ima bas toga i kad se igra pa se umori i dahce, a i toga kad je vruce pa izbaci jezih, dahce i ubrzano dise. Ovo drugo sam povezala i sa stresom, jer u kuci se zalepi za vreo uljani radijator, izmadju radijatora i zida, pa smo se bojali da mu se nesto ne desi, da se ne onesvesti od vrucine i posle ne moze sam da se skloni, pa smo pomerili radijapor na metar od zida.
A kad smo ga pustali napolje i velika je vrucina (i bas to kad se leti vozi) obavezno pocne da dahce i ubrzano dise, kao da mu je mnogo tesko. A vidim sve ulicne macke napolju se ponasaju normalno, jedino on izmucen. Ne uvek, ali se desavalo.
I sad ponekad kad ga cujem da glasno dise na nos, pada mi na pamet da ima neki problem mozda. U stanu je bila vlaga, sanirano je letos, ali otkud znam, da nije skloniost astmi, pa mu nesto smeta. Gledala sam na netu da nije u pitanju neki problem sa srcem ili alergija.
Ili se ponasa normalno, kao i svaka macka, samo sam se istripovala? Pa da vas pitam da li se i vase macke tako ponasaju.
 
Tesko da je presuv, posto imamo problem sa vlagom u jednoj sobi. Kad smo letos renovirali stan, bas se malter sporo susio u toj sobi, pa me pre plasi da mu to smeta, duvanski dim isto. Mada se retko pusi u dnevnoj sobi i luftira se. Glegala sam simptome za sve sto mi je palo na pamet, pocetni simptomi za astmu, srcani problemi, alergije (nisam uopste videla da se kod macaka javljaju problemi sa disanjem kod alergija, samo na kozi), suzenje nosnih kanala... I nema nikakve propratne simptome koje se javljaju kod tih bolesti, ni u pocetnim fazama. Videcu da sledece nedelje pitam veta, ali to cu verovatno tek krajem nedelje moci, ili cak pocetkom one naredne.
 
321059_10151377127384630_874477605_n.jpg


najnovija slika.... posle dobre klope red je da i ja malo prilegnem :)
 
To preko telefona ja slabo umem, gledam da skratim pricu ako su kojim slucajem u guzvi, posle shvatim da pola nisam rekla, pa telefonom samo kad ne moram mnogo da objasnjavam. :lol:
Svraticu ovih dana cim budem mogla. Nije u svakom slucaju nista hitno, to je kod njega od kad je bio mali, samo sam mislila da je normalno, ali ako treba o necemu povesti racuna, na sta da obratim paznju.

Lucky, macak je stvarno prelep! :heart:
 
Hvala vam, prelep i bezobrazan.... :) pitanje: da li je moguce da ga hvata februarsko ludilo ima 8 meseci i mjauce kao lud iz cista mira... Jos nije krenuo da zapisava.... Trazim mu zenkicu ali posto je mesanac to je jako tesko.... Da mene su zdrmali hormoni u mojoj borbi za potomstvo pa bi i njega da parim da barem neko ima potomke u porodici ;)
 
hmz, bez uvrede, moram da kazem da sam izricito protiv toga sto hoces da ga paris i mislim da je to jako sebicno, ali odluka je tvoja... nemoj da pogresno shvatis, samo nisam neko se folira da mu je nesto ok ako nije.
vrlo je moguce da mu rade hormoni jer je dovoljno veliki, a ne mora da znaci da ce svaki macak da zapisava stan. ja sam cuvala milutina u sred drmnaja hormona, njemu se i na dlaci to odrazilo, ali nijednom nije ni pishno van posipa.

brankich, jel ima novosti u vezi onog sa disanjem?
 
Luckystar, on jeste prelep, razumem i tebe ali moram da se slozim sa Oo u ovom (kao i u mnogim drugim doduse :lol:) slucaju. On ne bi da se pari zbopg potomstva nego zarad uzitka a nekako mislim da im je manje tesko kad ne znaju sta propustaju. Moj, eno ga, zatvoren u magacinu, ako na'vatam mm da mu da anesteziju veceras (ako do tad ne budem morala da otvaram vrata) odose jajca! Sve cu ja, i brijanje i kastraciju, samo anesteziju ne smem da mu dajem. Uostalom, moram ja da ga drzim, treba ufiksirati prasca od 4525g!
 
Nema novosti, nisam u Beogradu, kod mojih sam na lecenju. A ovde kod veta sto se macaka tice, od ovih koje ja znam, samo kad bas moras, nemaju posla mnogo sa mackama. Pogotovu sto macak deluje zdravo, nema nikakvih problema, i sad kad je putovao prespavao je put kao beba. E sad sto dahce kada je vruce u kombinaciji sa stresom verovatno znaju oni koji imaju vise iskustava sa mackama u veterinarskoj praksi. Sad bas pratim da li dise glasno i retko se bas desava, obicno kod prozora i kad spava ume da hrce. :) Kontrola mi je krajem sl.nedelje pa tek posle toga videcu sa vetom. Inace za ovih par dana pocepao je zavesu i jedan prekrivac, otisao je tatin punjac za mobilni, jedna saksija, obucu smo na vreme sklonili. Samo cekam sta je sledece. :-|
 
ja ga uopste ne bih sterilisala nikada, meni je nekako zao da ne oseti cari sexa i da ga uskratim za to....
uh sada ste me pokolebele...mislite da treba da ga sterilisem?
ja sam inace na hormonima zbog pokusaja i moguceg odrzavanja trudnoce pa me puklo....
cak nagovaram druga od md koji ima norvesku sumsku da ih parimo.... i uzela bih onda jos jednu macu.... ma totalno meni hormoni luduju pa jos i macor pa mozete misliti kako nam je veselo u kuci...
ja mislim da ako ba budem serilisala da cu plakati zajedno sa njime :(....
 
Gledaj na to sa pozitivne strane. Nece ga muciti neyebica, pardonirajte na izrazu, jer sve i da nadjete devojku, nije za nju zdravo da i uz najbolju negu ima vise od jednog legla godisnje a vidis i sama koliko ih je tesko naci i koliko je tesko udomiti macice. A pritom, pomisli na polno prenosive bolesti! Moj ti je savet, s obzirom da je on zatvoren, da sacekate da dostigne potpunu polnu zrelost (njie dokazano ni da je stetno ni da nije stetno da se pre toga kastriraju) pa da to obavite, da ne besni po kuci, ne markira coskove i sta sve moze da vas snadje sa njim.
 
sve znam, meni je ovo 3 macor u zivotu i prethodni mi je zapisavao gde je stigao zimi ali ostatak godine je bio u vikendici pa ga nismo sterilisali... trebalo mi je 3 god da se izvetri smrad macije pisace....
jedan macor mi je sa 6 meseci pobegao za zenkicom i poginuo (zgazio ga auto), taj je bas rano polno sazreo.....
razmislicu o sterilizaciji...
ali zamisljam kako bi bilo kada bi mene neko sterilisao i zato se razmisljam....
hvala na savetima....
 
pored ovoga sto je mm napisala, razmisli i o tome koliko se tesko udomljavaju macici. evo danas sam na fb-u podelila slike za 3 maceta koji vrrlo moguce imaju neke veze s ruskom plavom (sva 3 imaju lepu sivo belu kombinaciju i o5 ih niko nece), a udomljava se i jedan korpulentan muzjak cisto siv + gde su jos ostale varijacije boja :/ bilo bi lepo da maca omaci jedno mace, pa ga ti zadrzis i eto, a ovako, ako bi volela jos neko bas malo macence, mozes da sacekas, uskoro ce ih biti jako puno, pa mozes da udomis jos neko.
razloga za brigu oko kastracije nemas, samo ljudi, delfini i majmuni imaju sex iz zadovoljstva, kod ostalih to traje uzasno kratko i predstavlja ispoljavanje nagona za produzenjem vrste. u principu, ono sto mi vidimo kao da oni imaju odnos su pokusaji muzjaka da stavi stvar na pravo mesto (da tako kazem :P ), a cim uspe - to je vec sve gotovo.
 
lucky, znam kako ti je. Ja o kastraciji nisam uopste razmisljala dok nije poceo da luta i da ga nema po par dana. Pa kad sam ga trazila po kontenjerima, odlagala put zato sto cekam macka da se vrati, a ne znam ni da li ce se vratiti, e tad sam trazila ovde savet, citala o kastraciji i prelomila. Moj macak nije ni sa godinu i po dana obelezavao teritoriju u stanu. Jeste ovde kod mojih, gde se susreo sa konkurencijom. Mozda nije obelezavao zato sto sam ga pustala napolje, nemam pojma. Raspitaj se dobro, mozda je to od macora do macora, ali ovaj moj je postao nepodnosljiv od kad je dostigao polnu zrelost, od mjaukanja i arlaukanja po ceo dan, da je bilo bas stresno biti sa njim u stanu, umori te, do agresivnog ponasanja, zalila sam se ovde da me napada kad mu nesto nije po volji i jos se nije smirio. Pre neko vece skocio mi je na glavu dok sam lezala i ogrebao po vratu, sto je novi momenat. Verovatno da to nije pravilo, ali ako pokazke znake, ne treba pustiti da mu postane uobicajeno ponasanje, kao i kod obelezavanja teritorije, inace gotova si.
 
pored ovoga sto je mm napisala, razmisli i o tome koliko se tesko udomljavaju macici. evo danas sam na fb-u podelila slike za 3 maceta koji vrrlo moguce imaju neke veze s ruskom plavom (sva 3 imaju lepu sivo belu kombinaciju i o5 ih niko nece), a udomljava se i jedan korpulentan muzjak cisto siv + gde su jos ostale varijacije boja :/ bilo bi lepo da maca omaci jedno mace, pa ga ti zadrzis i eto, a ovako, ako bi volela jos neko bas malo macence, mozes da sacekas, uskoro ce ih biti jako puno, pa mozes da udomis jos neko.
razloga za brigu oko kastracije nemas, samo ljudi, delfini i majmuni imaju sex iz zadovoljstva, kod ostalih to traje uzasno kratko i predstavlja ispoljavanje nagona za produzenjem vrste. u principu, ono sto mi vidimo kao da oni imaju odnos su pokusaji muzjaka da stavi stvar na pravo mesto (da tako kazem :P ), a cim uspe - to je vec sve gotovo.

Ne mozes da ih udomis, a i kad ih udomis ne znas kome si dao. Danas uzmu mace, sutra ga izbace napolje.
 
Da, izgleda. Mozda su ruskaXkartuzijska, mislili su, slicna boja, voleli svoje macke i bilo im zao da ostanu bez potomstva a nisu nasli para svoje rase... Prava je premija udomiti mladunce u sigurne domove. Moja kuja je sterilisana, macak je zbrisao ali bice i njih dvoje sigurno. Samo, eto, da mi je da ih na'vatam zajedno, da zajedno pregrme post-op. Inace, Mrvica je bila skotna sa 4 steneta, licili su na tek rodjene tasmanijske djavole ali bolje sto nisu ni rodjeni nego da jesu, pa da im mislim za dusu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top