AMD vs intel

Pitanje je jasno

  • AMD

  • Intel


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
amd, laptop turion64 X2, 1 desktop dual core 5600+, 2 desktop athlon 64 3400+, sve me super sluzi, zadovoljan, imao sam prije P3, i nije mi se svidjao, otkad sam uzeo amd, zadovoljan sam, odradi odma sve sto mi je potrebno, a nemam namjenu da ga mjenjam...

pozzz
 
amd, laptop turion64 X2, 1 desktop dual core 5600+, 2 desktop athlon 64 3400+, sve me super sluzi, zadovoljan, imao sam prije P3, i nije mi se svidjao, otkad sam uzeo amd, zadovoljan sam, odradi odma sve sto mi je potrebno, a nemam namjenu da ga mjenjam...

pozzz

Bravo.... Mislim poredjivati P3 sa AMD 64 je kao poredjivati Yugo i Mercedes....

Imam i ja kuci Core2Duo koji je jachi od bilo kog AMD-ovog X2 ( osim naravno Black Edition ) ali ni tu nezaostaje puno....
 
Dovoljno je samo reci

intel-inside.png


:lol:
 
i koliko sam shvatio tema je samo reci sta imas.
I tu se sva prica zavrsava.
Ovo ne treba niti sme da preraste opet u ubedjivanje sta je bolje.
Mercedes ili BMW isti *****.
Ako krene "prepucavanje" odmah zakljucati temu.
 
U pitanju je naravno Intel....Onaj "moj" Northwood iz 200x na 1.7 sa 17 mnozilaca me je odusevio (znam da pricaju ljudi da je to jedna od najgorih serija,ali meni je ovaj super)ali je bezveze sto nema OC....nesto sam se razmisljao,pa ako kupim now pc pada u leziste za proc 775 E6750 :lol:
 
Intel, naravno. Te price " odnos cena/kvalitet" su za malu decu. Jedino sto je bolje kod AMDa su cene ploca, koje su mnogo nizhe.
Bilo koji E21x0 (najjeftinii c2d procesor) + 20ak eura za HyperTX = 3.0 ghz = brisanje patosa sa amd 6000+.koji je dosta skuplji.
 
Intel!!!!
Zasto? Ja sa E2180, TakeMS memorijom, GA P31 plocom i relativno losim napajanjem bijem preko 3GHz bez problema...mislim, ne znam doklemoze, nisam probao jos uvek maximalno...
Imam i druga koji ima 4400+, Kingston HyperX memoeiju i ANTEC kuciste sa napajanjem ANTEC od 450W, plus nemam pojma koja tacno MSI ploca, ali je dosta puko za nju, i ne moze da se priblizi mom OC-u...
Eto zato Intel...
 
Moram da kazem....

e2160 sa hypertx i klokujes ga do 3ghz... kazes da je bolje od 6000+... ma daj te ljudi... a amd jadan ne moze da se klokuje :lol: a da ne pricam sto ima vise kesa od tog osakacenog e2160 kao sto je i amd izbacio osakacenog "be"
Evo zanimajte se ovde malo
http://www.tomshardware.com/2007/07/16/cpu_charts_2007/page34.html#3dmark_06

A za ploce je tacno... vrh ploca kod amd-a je 140e a kod intela 200e... a te price trazim kao do jaja plocu a ona 80e to su gluposti... mem neka bude ista jel to mora da ide u paketu a procesori hmmm... precutacu
 
Moram da kazem....

e2160 sa hypertx i klokujes ga do 3ghz... kazes da je bolje od 6000+... ma daj te ljudi... a amd jadan ne moze da se klokuje :lol: a da ne pricam sto ima vise kesa od tog osakacenog e2160 kao sto je i amd izbacio osakacenog "be"
Evo zanimajte se ovde malo
http://www.tomshardware.com/2007/07/16/cpu_charts_2007/page34.html#3dmark_06

A za ploce je tacno... vrh ploca kod amd-a je 140e a kod intela 200e... a te price trazim kao do jaja plocu a ona 80e to su gluposti... mem neka bude ista jel to mora da ide u paketu a procesori hmmm... precutacu

Ala si ti uporan chovek... :lol: Koliko moze taj 6000+ da se klokuje ?? 250-300 MHz ?? Jel to kao neshto puno ??
 
imam amd... generacijama unazad, uvek sam imao amd....
posle praznika planiram da pojačam pc, tj da promenim ploču, procesor i grafičku.
ovog puta rešio sam da, ipak, ubacim intelov procesor, iako me je amd super služio. tačnije, najverovatnije ću uzeti INTEL Core 2 Duo E4500, koji je sada 95e.... isplanirao sam u budžetu za narednu godinu 100e za procesor, i ajde baš da vidim taj intel....

p.s. zašto moderator ne dopušta raspravu? pa smisao foruma je sučeljavanje mišljenja i argumenata, a ne da svako sebi govori u brk...... ne treba dozvoliti vređanje i svađu, ali rasprava je itekako poželjna... čak, ova tema može pomoći ljudima u dilemi koji kupiti
 
Oko ovakvih tema uvek nastane haos. Jedni tvrde jedno, drugi drugo. Stalno je bilo svadja i tema amd vs intel imas mali milion.
Ova tema se razlikuje jer je u osnovi imala ideju da se vidi koliko posetilaca ovog foruma ima koji procesor i eventualno kratko obrazlozenje zasto bas taj.
Ovde me iskljucivo zanima sta imate vi kuci amd ili intel ili sta nameravate da kupite amd ili intel i zasto??

Hvala :D
medjusobno ubedjivanje koje je krenulo je krajnje bezveze jer ako cemo iskreno, I jedno i drugo je dobro. Razlika je upravo kao da pitas da li hoces mercedes ili bmw. Razlika je jedino u licnom afinitetu korisnika procesora.
 

Back
Top