Problemi oko instalacije Windows XP-a [Opsta diskusija]

Gax

Domaćin
Poruka
3.149
U pitanju je:

COMPACQ Pentium III
450Mhz
Hard-Disk 120GB
256 MB of RAM

Problem je u tome sto kada se kompjuter pri paljenju ili prilikom restartovanja pa ponovnog podizanja sistema jako dugo pali.Kada se upali 5-10min. mora da se ceka da dodje do WINDOWS XP LOADING kada se pojavi taj plavi ekran i LOADING on relativno brzo udje u Windows,ali kao sto sam vec pomenuo da bi dosao uopste do tog WINDOWS XP LOADING treba dosta da se ceka.
 
Kod mene je isti takav problem bio na laptopu marke DELL,koji je inace pentium IV s 1.6 GHz,256 MB RAM i kad se pali Windows najpre neka bela crtica ide sa leva na desno nekih pola sata,pa onda tek pokaze logo Windowsa XP,pa onda normalno udje u Windows.Uradio sam i defragmentaciju,ali opet isto.I onda sam instalirao Linux Suse koji lepo radi,ali kad ocu Windows ista prica...
 
Sporo podizanja Windowsa moze imati mnogo razloga ali jedan od onih koji niko nije spomenu na ovom forumu,kako mi se cini,nacice te u sledecem tekstu.Pri svakom pokretanju programa u Windowsu on zapisuju zadatu komandu i cuva za lakse 'odnosno brze" lansiranje aplikacije pri sledecem koriscenju iste.Ono sto se desava nacice te sledecom komandom :

Start>Run>a zatim ukucajte sledecu komandu c:\windows\prefetch

Ako ovde vidite na desetine fajlova,ponekad i stotine,budite sigurni da je ovo jedan od razloga sporog otvaranja Windowsa itd..

Selektujte sve fajlo uglavnom sa extenzijom .pf .log itd...

Izbrisi te i odma ce te videti efekat.Zapamtite ovo je tajna koriscenja od strane aplikacija tipa CCleaner itd..

Dovoljno je dva puta mesecno da izvrsite navedenu akciju.

Nadam se da ce vam ovo pomoci !
 
Molim za pomoc. Imam instaliran Windows XP. Odjednom mi se pojavio problem podizanja sistema. Kad upalim racunar, pojavi se ono Windows is starting up..., pa onda kada se pojavi Welcome, skroz stane, i ne ide dalje. Onda odem u Safe mode kad tamo mnogo sporo radi. Jel to do hardvera ili softvera? Jel treba da reinstaliram Windows? Pre toga sam nosao kuciste pogradu, pa da se tu nesto nije pomerilo?
HVALA UNAPRED.
 
Pozdrav,
Verovatno si navukao viruse u komp i oni su ti ugusili sistem (kako su i kolege pre mene rekli).
Tu ako sistem ne moze da se podigne pomoci nema osim reinstalacije.
Moj savet ti je da hard disk podelis najmanje na dve particije ako neces da koristis vise operativnih sistema za rad i da na primarnoj particiji instaliras sistem s onim sta ti je potrebno za rad s nekim pouzdanim antivirus programom koga si po instalaciji azurirao pa instaliraj neki valjani firewall (ako to u sebi ne sadrizi antivirus program) i po tome uradi bekup sistema na particiju D. Znaci instaliraj OS, sve potrebne programe antivirus firewall i uradi bek up na D particiju posle toga instaliraj sta hoces i kad opet nahvatas viruse uradi sistem restore i nemas brige!
:)
 

Back
Top