Windows ne detektuje rezache

Derer

Buduća legenda
Poruka
43.114
Ovako..imam Atapi Combo 48X(samo to za njega u windows-u pishe) i NEC ND 4550A i pri rezanju na DVD u Nero 7 doshlo je do nekog zayeba...missim rezanje se sasvim ok zavrshio a kada sam opet ubacio DVD da proverim da li je narezano(u pitanju su neki klipovi) kada ih pustim sa tog DVD-a slika krene par sekundi..pa se zamrzne a zvuk nastavi da ide kao da je recimo MP3...i ok ja predpostavio da je neka greshka pri rezanju jer kad sam isto iskopirao sa tog DVD-a na hard normalno je pushtalo..problem je shto mi se pri sledecem otvaranju istog DVD-a gde je to loshe narezano NEC rezach nekako „zaribao“..samo krenuo da se vrti „na prazno“ i totalno blokirao komp..rezach sam mogao da otvorim ali nikako da resetujem komp..ni ctrl+alt+del ni reset dugme na kucishtu nije pomoglo...morao sam da ga izkljuchim iz struje.Kad sam ponovo upalio prvo Nero nisam mogao da aktiviram kaze“neshto corupt“-pokvaren..i to nije bio problem..ima opcija „repair“i sad mi Nero radi.Problem je shto pored toga su mi se reachi“izgubili“...za njihove ikone pishe kao da nisu povezani za komp..a u device menager-u mi za oba rezacha pishe:
„Windows successfully loaded the device driver for this hardware but cannot find the hardware device.“ (Code 41)
Probao sam da dezinstaliram pa instaliram drajvere..izbrishem iz device menagera pa opet detektujem...otvarao kutjishte i menjao kablove koji vezuju rezache za matichnu plochu(mislim ono..primary/secundary master/slave) pa poshto nsihta nije ponmoglo na kraju vratio sve na staro...
Ja mislim da je problem u BIOS-u..pa ako neko ima ideju shta da uradim...:???????
Mislim da mi se neshto slichno deshavalo i pre...samo daavno i zaboravio sam kako sam reshio problem:?E da i sami rezachi rade..ispravni su predpostavljam jer mogu da otvorim ono ***** gde se stavljaju diskovi:?Do ovoga danas oba rezacha su sasvim normalno radila i nikada nisam imao problema.
 
Dereru uradi ono što je meni Pera rekao, ubaci butabilan disk (Win instalaciju)... Yel ti novi neki rezač? Ako sam dobro razumela imaš dva, pa ubaci jedan po jedan, šta znam... Yesi li nosio kod nekoga da ih isprobaš?

Teško da je BIOS obzirom na sled događaja, al' ko zna...
 
Ma dans mi se desilo...pre par sati...probatju i to...rezachi su verujem ispravni...ne verujem da je bash tolika koincidencija da se oba istovremeno"pokvare"i to bash zbog tog jednog njesra DVD-a:?Nisu novi imam jedan 3 a drugi skoro godinu ako ne i vishe.
 
Pa da, stvarno je glupo da oba puknu odjednom, a kako su povezani? Na istu granu ili je jedan na hard? Mada kažeš da si ih izmeštao, ako su oba na istoj grani, možda je grana :lol: to se ja projektujem hahaha..... mada ako in Win ne detektuje uopšte, možda je i do napajanja, a?
 
Reshio sam problem...
Samo sam deinstalirao Nero i oba rezacha su se pojavila i ponovo rade...
E sad..je l zna neko ako Nero ponovo instaliram da li ce opet da nestanu?:?
Relativno dugo sam preko njega rezao i nisam imao problema sve do ovog...
 
Reshio sam problem...
Samo sam deinstalirao Nero i oba rezacha su se pojavila i ponovo rade...
E sad..je l zna neko ako Nero ponovo instaliram da li ce opet da nestanu?:?
Relativno dugo sam preko njega rezao i nisam imao problema sve do ovog...

Tako opisani problemi mogu da se desavaju zbog
..Virtual DAEMON Manager...iliti nekog programa za moutovanje iliti Virtualdisc.....8-)

....Nebi trebalo da nestanu kada ponovo instaliras NERO, ali ovo gorepomenuto UVEK moze da ''brlja''
 
Imam imam ali ne koristim odavno:lol:
Missim ne igram skoro vishe uopshte igrice:?..ali pre jedno 2 godine sam kupio Star Wars: Empire at War:lol:..i zainatio se da pokrenem jer nije hteo da mi startuje DVD,pa mi ostao program na hardu...bash na ovom 4umu sam nashao i uputstvo kako da "mauntujem":lol:
Hvala:D
 

Back
Top