АМЕРИЦИ ПРЕТИ "МЕКИ ФАШИЗАМ"!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
Predsednička trka u SAD: Republikanski kandidati „dele šamare“ i svojoj zemlji i Rusiji

Americi preti „meki fašizam“

Thumb_13mekejn1_reutes.jpg


Ne krećemo se ka fašizmu hitlerovskog tipa, nego ka mekšem fašizmu, čije se posledice očituju u gubljenju građanskih sloboda, u davanju velikim korporacijama prilike da upravljaju svim i svačim, dok vlada leži u jednom krevetu sa velikim biznisom, rekao je predsednički kandidat iz Republikanske partije Ron Pol. Džon Mekejn: Buš je tvrdio da je, prilikom njihovog prvog susreta, u Putinovim očima video da mu može verovati. I ja sam pogledao u Putinove oči i tamo sam video samo tri slova - „K“, „G“


„Smatram da ova zemlja ide ka fašizmu i da je to tendencija tokom svih poslednjih sto godina“ - izjavio je predsednički kandidat iz Republikanske partije Ron Pol.


Ovom bivšem američkom kongresmenu, koji nema prevelike šanse da u ime svoje partije bude nominovan za naslednika Džordža Buša, izjava o fašizaciji SAD nije se omakla. Jer, istupajući pred kamerama Em-Bi-Sija je, pored ostalog, rekao: „ Ne krećemo se ka fašizmu hitlerovskog tipa, nego ka mekšem fašizmu, čije posledice se očituju u gubljenju građanskih sloboda, u davanju velikim korporacijama prilike da upravljaju svim i svačim, dok vlada leži u jednom krevetu sa velikim biznisom. Mi imamo sve više korporativizma, u kojem je dominantan vojno-industrijski kompleks, a sve više kršenja građanskih sloboda. Sve više nas lišavaju prava na privatni život... U svemu je sve više fašističkih tonova. Naša zemlja se kreće u tom smeru. SAD su prišle fašizmu veoma blizu.“

Ukazujući da u upravljanju državom sve veću ulogu imaju vojno-industrijski i medicinsko-industrijski kompleksi, zajedno sa finansijskom i medijskom industrijom, Pol upozorio: „ LJudi koji svim tim rukovode idu u Vašington i tamo troše stotine miliona dolara, a upravo u tome i jeste - kontrola. Zato to i nazivam mekom formom fašizma koja je veoma opasna.“


„CRNA LISTA“
Predstavnički dom američkog kongresa naložio je državnom sekretaru Kondolizi Rajs da sačini „crnu listu“ korumpiranih članova vlada drugih zemalja i članova njihovih porodica kojima će biti zabranjen ulazak u SAD.
U odluci koja je usvojena, precizira se da će u taj spisak biti uključena zvanična lica iz drugih zemalja protiv kojih SAD imaju „dokaze (koji zaslužuju poverenje) da su uvučeni u korupciju u vezi sa eksploatacijom prirodnih bogatstava u svojim zemljama. Posebno je naglašeno da će pomenuta ‘crna lista’ biti u funkciji nacionalne strategije za jačanje međunarodnih napora u borbi sa kleptokratijom“.
Rajsova je, istovremeno, dobila pravo da anulira zabranu ulaska u SAD za pojedince sa „crne liste“ ako „ustanovi da je ulazak u SAD neophodan radi posete Ujedinjenim nacijama ili da može poslužiti realizaciji pravosudnih zadataka SAD“.


Dok Pol „deli šamare“ svojima, drugi republikanski predsednički kandidat Džon Mekejn - sa boljim izgledima da se domogne Bele kuće - okomio se na Rusiju.
„Da sam se ja pitao, gospodin Vladimir Putin bi se odavno suočio sa mnogo tvrđim stavom. Zatražio bih, pored ostalog, da Vašington izjavi da njega ne treba više zvati na samite velike osmorke. Gospodin Buš je, posle svog prvog susreta sa Putinom, izjavio: „ Da je pogledao u oči svom ruskom kolegi i da je u njima video da mu može verovati. I ja sam pogledao u Putinove oči i tamo sam video samo tri slova: „K“, „G“, „B“.
Mekejn je Dimitrija Medvedjeva nazvao „Putinovom marionetom“, pa zaključio: „ Putin nam je napravio mnogo problema, mada se nadam da povratka hladnom ratu neće biti. Rusi pokušavaju da ponovo budu imperija i oni će nas stalno iritirati“.
Povodom Mekejnovih „šamara“, autoritarni moskovski amerikanolog Viktor Kremenjuk ocenio je: „Očito je da su potpuno isparile nade Vašingtona da će Rusija vremenom postati američki saveznik. Mekejn je, izgleda, tvrdo uveren da Rusija jača i počinje da predstavlja određenu pretnju interesima SAD i interesima američkih saveznika u Evropi“.

Autor:

Brankica Ristić

********************************************************

Када су многи па и ја више пута упозоравали ДА АМЕРИКА ПОСТАЈЕ ФАШИСТИЧКА ЗЕМЉА (ЗАЈЕДНО СА НЕКИМ ДРЖАВАМА ЕУ КАО ШТО СУ НЕМАЧКА, АУСТРИЈА, ) сви су скакали да нам ископају очи жвалавећи о "великој каубојској демократији". Ето, сада и сами Американци причају О СОПСТВЕНОМ ФАШИЗМУ "МЕКОГ ТИПА"........
 
Када су многи па и ја више пута упозоравали ДА АМЕРИКА ПОСТАЈЕ ФАШИСТИЧКА ЗЕМЉА (ЗАЈЕДНО СА НЕКИМ ДРЖАВАМА ЕУ КАО ШТО СУ НЕМАЧКА, АУСТРИЈА, ) сви су скакали да нам ископају очи жвалавећи о "великој каубојској демократији". Ето, сада и сами Американци причају О СОПСТВЕНОМ ФАШИЗМУ "МЕКОГ ТИПА"........


Evo, Mitke, ako imas kablovski ili adsl, bice ti interesantno da pogledas ovo...

https://video.google.com/videoplay?docid=-1656880303867390173
 
Strasno!!!!!!!!!! Da vam ne pricam koliko mrzim Ameriku i sve sto ona predstavlja,a i ovaj evropski SSSR,reci cu sta su da uradim: Kupicu dva kalasnjikova i jedno 300 metaka, zemlju i kucu imam pa kada budu dosli da me prinudno cipuju ili bilo sta drugo ima da raspalim ko sv.Ilija,ubice me sigurno al` barem troica idu samnom.:evil::evil::evil:

Za kraj nesto sto "rece" Bob Marley: You can fool som peopole some time,but you can`t fool all the peopole all the time...
 
Strasno!!!!!!!!!! Da vam ne pricam koliko mrzim Ameriku i sve sto ona predstavlja,a i ovaj evropski SSSR,reci cu sta su da uradim: Kupicu dva kalasnjikova i jedno 300 metaka, zemlju i kucu imam pa kada budu dosli da me prinudno cipuju ili bilo sta drugo ima da raspalim ko sv.Ilija,ubice me sigurno al` barem troica idu samnom.:evil::evil::evil:

Za kraj nesto sto "rece" Bob Marley: You can fool som peopole some time,but you can`t fool all the peopole all the time...

ortak, cuvam ti ledja.Jedan kalasnjikov za mene.OK?
 
Meki fašizam???

Napoleon je pokrenuo rat protiv Rusije i to je posmatrao kao rat za oslobađanje ruskih seljaka, pa se živo čudio što ruski seljaci ne cene njegov trud, te se bore protiv njegovog oslobađanja.

Hitler je rešio da oslobodi Evropu starog poretka i da uspostavi novi i bolji, pa je zato krenuo u rat.

Današnja Amerika oslobađa na primer Iračane od njihovog tiranina bacajući bombe po istim tim Iračanima, koji će ako prežive bombardovanje biti sigurno zahvalni Amerima za takav trud. I to ne oslobađaju samo Iračane, već širom sveta vode ratove i oslobađaju narode...
 
Ovi s "mekim" nisu opasni, oni samo pričaju

Јесте и ви хрвати имате искуства са фашизмом...шта још можеш да нам кажеш о томе...павелићев и је био мехки или тврдхи....а латинска курија која га је подржавала..они су волели тврдхи....
 
Јесте и ви хрвати имате искуства са фашизмом...шта још можеш да нам кажеш о томе...павелићев и је био мехки или тврдхи....а латинска курија која га је подржавала..они су волели тврдхи....

Zamjeni hrvati sa srbi,pavelićev sa nedićev a latinska sa pravoslavna pa ti to ispadne na isto.Ispravi me ako sam gdje pogriješio?8-)
 
Zamjeni hrvati sa srbi,pavelićev sa nedićev a latinska sa pravoslavna pa ti to ispadne na isto.Ispravi me ako sam gdje pogriješio?8-)

Недић није фашиста, нити клерикалац и његове везе са црквом су биле најобичније (патријарх Гаврило Дожић је интерниран и цео рат је провео у кућном притвору у манастиру добро чуван од Немаца, пред крај рата једепортован у Дахао из ког се вратио. Светили су се због његове подршке пучистима од 27. марта 1941 који су срушили пакт са нацистичком Немачком потписан од стране владе Цветковић-Мачек).
Србија је била распарчана и окупирана држава. Оно што је остало од ње је било под окупацијом Немаца и Бугара, док је Хрватска била независна држава савезница Сила Осовине, којој су прикључене читава териорија БиХ и Срема.
Недић је био као Патен у Француској председник колаборационистичке владе, и био је задужен само да очува цивилни ред, мир и стабилност у окупираној Србији и његове мере су биле искључиво према Србима.
За депортацију и убијање Јевреја задужени су били Немци и Гестапо.
 
Zamjeni hrvati sa srbi,pavelićev sa nedićev a latinska sa pravoslavna pa ti to ispadne na isto.Ispravi me ako sam gdje pogriješio?8-)

ево овде си погрешио
нађи ми слику православног владике у нацистичком став
Нађи ми Јасеновац који су направили Срби
Нађи НДС у то време, после тога погледај карту и онда ћеш се мало зачудити Хрватска која пре тога никад није постојала одједном оогромна, Србија која се већ вековима бори, бива покорена, па се ослобађа, шири се и скупља, тад бива распарчана, ајде ми објасни што
 
ево овде си погрешио
нађи ми слику православног владике у нацистичком став
Нађи ми Јасеновац који су направили Срби
Нађи НДС у то време, после тога погледај карту и онда ћеш се мало зачудити Хрватска која пре тога никад није постојала одједном оогромна, Србија која се већ вековима бори, бива покорена, па се ослобађа, шири се и скупља, тад бива распарчана, ајде ми објасни што

ја чекам одговор!!!!!!!
 

Back
Top