voleti muzicare...? pitanje za devojke

dok sam ja bila u Mokranjcu tamo nije bilo drasticnih slucajeva...
ono sto je meni bilo drasticno je konzervatizam i zgrazavanje (pogotovo na teoretskom odseku) prema bilo kakoj slobodi i svemu sto bi jedan mlad covek trebalo da radi.
a kad se to napumpa...eto narkomana. a to je i skolski rivalitet izmedju instrumentalnog i teoretskog odseka (e bila sam na oba, znam kako to izgleda - raspusteni instrumentalisti i ustogljeni teoreticari, haha)

btw, muzikolozi i pijanisti se ne razumeju bas najbolje u vecini slucajeva. vi mnogo volite da objasnjavate sta mi hocemo da kazemo kad sviramo i u vecini slucajeva potpuno promasite temu. :wink:
 
anakin:
dok sam ja bila u Mokranjcu tamo nije bilo drasticnih slucajeva...
ono sto je meni bilo drasticno je konzervatizam i zgrazavanje (pogotovo na teoretskom odseku) prema bilo kakoj slobodi i svemu sto bi jedan mlad covek trebalo da radi.
a kad se to napumpa...eto narkomana. a to je i skolski rivalitet izmedju instrumentalnog i teoretskog odseka (e bila sam na oba, znam kako to izgleda - raspusteni instrumentalisti i ustogljeni teoreticari, haha)

btw, muzikolozi i pijanisti se ne razumeju bas najbolje u vecini slucajeva. vi mnogo volite da objasnjavate sta mi hocemo da kazemo kad sviramo i u vecini slucajeva potpuno promasite temu. :wink:
Ja bih rekla da su se vremena malo promenila...
A kod nas je bilo obrnuto - teoretski je bio "raspusteniji", a mi instrumentalisti smo bili bas suvise fini, bar nasa generacija (zavrsili smo 2002.).
Da se ne razumemo - to je jasno, u svakom pogledu se ne razumemo - onaj primer decka koji vezba 8 sati sam dala iz licnog iskustva. Zaista, ne razumem vas.. A ni vi mene, ocigledno.... :)
A opet, muzikolozi se jako muce tokom skolovanja, vecinu stipendija pokupe instrumentalisti, iako je nas osek tezi (u smislu ucenja, naravno. imamo 49 ispita). Verovatno otuda to nerazumevanje...
Nist licno... :wink:
 
anakin:
al skrecemo sa teme...
nije to samo zbog toga sto vam pokupimo stipendije, malcice je dublje i tice se shvatanja muzike uopste.
Da, ali ko bolje shvata?
I oko toga se mozemo prepirati, i opet ce svako drzati svoju stranu... :?
Ipa, VECINA instrumentalista nema veze sa muz. oblicima, harmonijom, kontrapunktom, upravo u potrazi za "razumevanjem", kroz sviranje instrumenta. Cast izuzecima!

Hajde, ja necu vise o ovome, stvarno smo preterale...
Pozdravljam te! :wink:
 
Snezna_kraljica:
NISAM TO REKLA!!!!!!!!!!!!!!!!
Rekla sam ono na sta se obicno misli kada se kaze "muzicar", i devojke se cesto na takve pale. Jedno je biti muzicar ZATO STO VOLIS MUZIKU, a druga je stvar ako zelis da time ulovis sto vise riba. Naravno, postujem ja sve koji istinski vole muziku.
Naravno da nisu svi takvi, poznajem ja i 2-3 decka koji imaju svoje bendove ali se ne drogiraju.
Ja inace nemam obicaj da generalizujem.
Izvini, izvini, oprosti ako sam te uvredila, nije mi bila namera, nisi me razumeo. Peace? :roll:

P.S. Oni koji se skoluju za bas-gitariste - u "Stankovicu" naprimer - e, o njima cesto vlada misljenje da se svi drogiraju (sto, naravno, nije tacno, mada takvi cine znacajan procenat!). Imala sam jednog druga iz te muzicke, on je zaista ogrezao u narkomaniju, jadnicak...

Pa ochigledno je da poznajesh dosta pogreshnih ljudi.
Meni nikad nije bila namera da lovim ribe gitarom...Sviram zato shto volim.Samouk sam vecj 4 godine.
A inache svirao sam i klavir u muzichkoj pa batalio...
Sviram u Nightwish tribute bendu i ako je to za tebe udaranje po instrumentima,onda stvarno ne znam :shock:
Ti ochigledno imash neku opaku averziju prema mladim talentima :lol:
 
Bleak WinterFullMoon:
Pa ochigledno je da poznajesh dosta pogreshnih ljudi.
Meni nikad nije bila namera da lovim ribe gitarom...Sviram zato shto volim.Samouk sam vecj 4 godine.
A inache svirao sam i klavir u muzichkoj pa batalio...
Sviram u Nightwish tribute bendu i ako je to za tebe udaranje po instrumentima,onda stvarno ne znam :shock:
Ti ochigledno imash neku opaku averziju prema mladim talentima :lol:
Nemam, posto sam i sama muzicki izuzetno talentovana. Ne, nije to za mene udaranje po instrumentima, to su instrumenti kao i svaki drugi.
U redu?
 
Bleak WinterFullMoon:
Snezna_kraljica:
Bleak WinterFullMoon:
ma u redu je...ne ljutim se,shta si se primila? :lol:
:evil: :evil: ne volim kad se sale sa mnom... :evil: :evil:

ko se shali?
"Primila sam se", jer sam mislila da si ozbiljno ljut.... A ja sve ozbiljno shvatam.
Nema veze..... Da zavrsimo sad, ti si moderator ovde, a tako skreces sa teme, sramota! :lol:
Pozdrav!:wink:
 
zildjian:
Cesto se motam sa ljudima koji su muzicari i to dobri, i kazu mi da devojke mnooogo "padaju" na njih. Mene zanima, iskreno, sta devojke misle o ovome. Da li Vi, zenski svete, volite muzicare bas toliko?

PS
Naravno, zelim postene, iskrene odgovore, bez vredjanja ili bilo kakve ironije i slicnog.
pozdrav svima
:P :P :P
Ja ljude ne procenjujem po njihovom hobiju...
 
Snezna_kraljica:
Da, ali ko bolje shvata?
I oko toga se mozemo prepirati, i opet ce svako drzati svoju stranu... :?
Ipa, VECINA instrumentalista nema veze sa muz. oblicima, harmonijom, kontrapunktom, upravo u potrazi za "razumevanjem", kroz sviranje instrumenta. Cast izuzecima!

[/quote


uf...kakva generalizacija! samo muzikolog moze postaviti pitanje "ko bolje shvata" i reci da su vecina instrumentalista zapravo neznalice. :lol: :lol:
radi se o tome da mi sviramo a vi teoretisete. a da bi neko dobro svirao klasicnu muziku, podrazumeva se znanje harmonije, kontrapunkta a pogotovo oblika.

sto se tice ostalih vrsta muzike, mislim da dobri muzicari zapravo nisu ni svesni koliko znaju a da pritom nikad nisu otvorili udzbenik iz harmonije. kad je neko muzikalan, forma, harmonija i ostalo se oseca po prirodi stvari.

da nije tako, ne bih ti se ja tako radovala na koncertu KUD Idijota :lol:
za muziku je potrebno mnogo vise od shvatanja i znanja. a to se moze naci i (verovala ili ne :lol: ) i na pank koncertima. da ne odem u metafiziku objasnjavajuci zasto a mislim da je jasno :lol:
 
Snezna_kraljica:
Bleak WinterFullMoon:
Pa ochigledno je da poznajesh dosta pogreshnih ljudi.
Meni nikad nije bila namera da lovim ribe gitarom...Sviram zato shto volim.Samouk sam vecj 4 godine.
A inache svirao sam i klavir u muzichkoj pa batalio...
Sviram u Nightwish tribute bendu i ako je to za tebe udaranje po instrumentima,onda stvarno ne znam :shock:
Ti ochigledno imash neku opaku averziju prema mladim talentima :lol:
Nemam, posto sam i sama muzicki izuzetno talentovana. Ne, nije to za mene udaranje po instrumentima, to su instrumenti kao i svaki drugi.
U redu?

s. kraljica svira ku*rcu!
hahahahhahahahaha... :twisted: :twisted: :twisted:
"svira" u horu duboka grla.... 8)
 
mario80:
mortishaaa:
ljudi mnogo se ponavljate, otvarate iste teme :lol: oa tema je po 3 put otvorena.. cini mi se :roll:

P.S. ono sto kazete da decko zapostavlja devojku zbog muzike... ne mora da bude uvek! verujte mi :wink:

ako ti se nesvidja...ti bicikl u ruke pa u park!(ili loptu). :D
Mario, ja po milioniti put moram da te ispravim!
ne svidja-se pise,a ti si nepismen!(e,vidis sad je spojeno) :wink: :evil:
 
mortishaaa:
mario80:
mortishaaa:
ljudi mnogo se ponavljate, otvarate iste teme :lol: oa tema je po 3 put otvorena.. cini mi se :roll:

P.S. ono sto kazete da decko zapostavlja devojku zbog muzike... ne mora da bude uvek! verujte mi :wink:

ako ti se ne svidja...ti bicikl u ruke pa u park!(ili loptu). :D
oces i ti samnom :D :D :D 8) :shock: :twisted:

ajde idemo svi u park! da se zezamo... 8) 8) 8)
 
Miss_worms:
mario80:
mortishaaa:
ljudi mnogo se ponavljate, otvarate iste teme :lol: oa tema je po 3 put otvorena.. cini mi se :roll:

P.S. ono sto kazete da decko zapostavlja devojku zbog muzike... ne mora da bude uvek! verujte mi :wink:

ako ti se nesvidja...ti bicikl u ruke pa u park!(ili loptu). :D
Mario, ja po milioniti put moram da te ispravim!
ne svidja-se pise,a ti si nepismen!(e,vidis sad je spojeno) :wink: :evil:

jeb*ote, ova mala me stalno vuce za jaja?!!?? :shock: 8) 8)
 

Back
Top