Trigger

Pomerih ti temu u direktorijum rok. Ako se ne slažeš i miliš da treba da ide u metal samo kaži, baciću je tamo. Iskreno, ne ludujem baš za ovom vrstom muzike ali ste zaista dobri i talentovani. Samo napred.

edit: kad bolje razmislim ipak je pdf metal bolji izbor za vas.
 
Hvala ti na lepim rečima! Za žanr, može metal, može i rok. U pitanju je mešavina stilova pa sad... :)Ova poslednja pesma je više metal, a ljubitelji ekstremnijeg metala bi možda za neke pesme od ranije rekli da su hard rok. Mi nešto nismo opterećeni time šta će ispasti kad pravimo muziku :)
 
Hvala ti na lepim rečima! Za žanr, može metal, može i rok. U pitanju je mešavina stilova pa sad... :)Ova poslednja pesma je više metal, a ljubitelji ekstremnijeg metala bi možda za neke pesme od ranije rekli da su hard rok. Mi nešto nismo opterećeni time šta će ispasti kad pravimo muziku :)

Pa vidiš i sam da sam se dvomuo na relaciji rok-metal, što automatski znači da ste negde između, tj. zavisi od pesme do pesme. Sve u svemu, samo nastavite da pravite muziku. Nisam pročita baš svih deset strana teme, možda si govorio o tome, ali reci nam imate li neki bend koji vam je uzor, reper, svetionik šta god u tom smislu.
 
Uf, pa voleo bih da ti odgovorim tačno ali muzika je takva zapravo baš zbog toga što ne postoji neki svetionik... Ja sam odrastao na tvrđoj muzici pa imamo to metalno pakovanje, ali ja lično volim stvari u rasponu od NiN do Azam Ali, od Metalcore-a do Peter Gabriel-a pa se to pretpostavljam i čuje. Moguće je da smo ti ok iako te ne interesuje metal, upravo zato što u osnovi pesme nisu formirane oko tvrdog rifašenja, već bi mogle da se odsviraju i na akustičnoj gitari bez problema. Eto, i Simple Minds čak volim, hehe, baš sam pre neki dan slušao ova dva poslednja albuma. :)
 
o.k. kapiram. samo da znaš da umotavanje nekih progressive elemenata u vašu muziku bi donelo još kvaliteta i publike. Sada sam već preslušao sve linkove sa teme i prilično mi je jasno šta radite. Dobar broj američkih bendova baš zbog širine spektra publike danas pravi albume sa rasponom pesama od bluegrass muzike do metala a preko hardcorea i progressive zvuka. Dobro bi vam stajao progressive element. U zdravlje.
 
Hehe, pa neki kažu da i jesmo blago progressive :) Pošto ima na momente tih čudnih rešenja i neparnih ritmova, npr u ovoj pesmi :) Mada ja kad mislim na progressive, ja uvek više imam asocijaciju na neko moje detinjstvo i progressive tipa Queensryche ili čak neki prog rok, nego na prog metal tipa Dream Theater koji mi je često dosadan :) Nisam u fazonu ono jedna pesma, 40 delova, svakih malo drugačija ritmička podela i to :)
 
Hehe, pa neki kažu da i jesmo blago progressive :) Pošto ima na momente tih čudnih rešenja i neparnih ritmova, npr u ovoj pesmi :) Mada ja kad mislim na progressive, ja uvek više imam asocijaciju na neko moje detinjstvo i progressive tipa Queensryche ili čak neki prog rok, nego na prog metal tipa Dream Theater koji mi je često dosadan :) Nisam u fazonu ono jedna pesma, 40 delova, svakih malo drugačija ritmička podela i to :)

Na prog rok sam i mislio, nikako prog metal, metala ima dovoljno u vašoj muzici, nešto u fazonu Kingcrow, Oedipsos, SPOCK'S BEARD, Steve Thorne, Days Between Stations, Herd of Instinct i sličnih bendova. Meni je veoma zanimljiv SPOCK'S BEARD. Posloću ti linkove njihvih novih albuma 2012/2013 kojih pretežno nema na tubu.
 
Nakon skoro tri godine rada, naš novi album "Vreme čuda" je dostupan za slušanje i kupovinu u izdanju kuće "Odličan hrčak"! Za sada je objavljen samo digitalno, CD će biti odštampan tokom Jula.
Album se može nabaviti preko više različitih online prodavnica, od iTunes-a do Amazon-a, a dostupan je za slušanje i preko Deezer-a.

Album su muzički obogatili i mnogobrojni gosti iz Srbije i regiona - od prepoznatljivog Milutina Jovančića (Čovek vuk, Ex - Block Out), preko agresivnih vokala Marka Matijevića, (hrvatska etno -industrial atrakcija Manntra) i operetskih metal vokala Vladimira Lalića (Viva Vox, Organized Chaos), pa do virtuoznih gitarskih deonica Emira Hota.

Kako zvuči "Vreme čuda"?
 
Trigger i prijatelji u Beogradu i Pančevu!

suOE0ru.jpg
 

Back
Top