ZANIMLJIVA PITANJA I ODGOVORI

kako vam se svidza ova tema

  • DA

  • NE


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Inteligentnog života nema. Postoji inteligencija, ali se ne odnosi na život već na jedinke koje žive (trabunjam)
Anyway, bilo bi EKSTREMNO glupo i nelogično da je Zemlja jedina planeta u celom svemiru, koji je ogroman, koja ima aktivan život. Tako da ja... verujem :D
 
ZOI SARAJEVO BIH-YU
 

Prilozi

  • 150px-1984_wolympics_logo.jpg
    150px-1984_wolympics_logo.jpg
    35,3 KB · Pregleda: 8
  • Vucko.jpg
    Vucko.jpg
    3,7 KB · Pregleda: 128
Mogu ja opet ?!
Tri dobra drugara odose u kafanu i naruce pitjence. Ceh je bio 30 EU, ali gazda odusevljen gostima poruci po konobaru, da im daje popust, tj. 5 EU nazad.
Super, podelise oni tih 5 EU, tako sto svako (od njih 3) dobije nazad 1 EU, a konobaru, vala, baksis od 2 EU.
E sad, kada su napokon sveli racune, svaki od njih 3, je u principu potrosio 9 EU ( 3 X 9 = 27 ) konobaru su dali 2.....( 27 + 2 = 29 )....Cekaj malo...od onih 30 EU na pocetku...GDE JE JOS JEDAN EU ???!!!
Ha !
 
Auuu... Pa ako ih je ceh u startu stajao 30€ i gazda im vrati 5, znači da ih je ceh ustvari stajao 25€! 2€ su dali konobaru baksis i ostalo im je 3 da podele međusobno! Dakle, 25+2+3 = 30! Sve je stvar malo matematike i drugacijeg sabiranja! :D Pozz

P.S. nemam pametnih pitanja... :D
 
Zasto voz onako lupa ?
Pa kad svedemo stanje na minimalu ( da ne davimo sad ) tockovi su jedini moguci krivac za buku. E da bi pronikli u "tajne" tocka, moramo primeniti malo matematike i izracunati mu povrsinu ! Ono " r na kvadrat puta PI "...e, ko je pazljivo citao, moze da zakljuci da to onaj kvadrat lupa po sinama i pravi karakteristicnu buku...!

Otrcani fazon : kako u aquariumu znati koja je ribica musko, a koja zensko ?
 
Zasto voz onako lupa ?
Pa kad svedemo stanje na minimalu ( da ne davimo sad ) tockovi su jedini moguci krivac za buku. E da bi pronikli u "tajne" tocka, moramo primeniti malo matematike i izracunati mu povrsinu ! Ono " r na kvadrat puta PI "...e, ko je pazljivo citao, moze da zakljuci da to onaj kvadrat lupa po sinama i pravi karakteristicnu buku...!

Otrcani fazon : kako u aquariumu znati koja je ribica musko, a koja zensko ?

ako ne upali ovo sa hranom onda mozes i druge metode da pokusas:

da sacekas da se zaljube. pa ako on "napadne" nju onda je jasno ko je ko
a ako on "napadne" njega, onda imash gey ribice :whistling:
 
Evo za sve vas jedno jednostavno pitanje.Kao stranac pitam vas,šta znače tri prsta-kad pozdravljate i slično?

I još,zašto su japanske kamikaze imale na glavi šlemove?
Tri prsta kakvim se sad prikazujemo svetu ustvari znače razbijeno Sveto Trojstvo. Sve rimokatoličke vojne jedinice su tako polagale zakletvu papi, da će isto to Sveto Trojstvo razbiti (Otac, Sin, Sveti Duh), pošto za razliku od pravoslavnih vernika, rimokatolici imaju drugačije viđenje... Taj "pozdrav" je doneo Vuk Drašković u Srbiju i međ' Srbe devedesetih godina, titula doktora, a opet, toliko glup da se ne raspita o značenju...
Kamikaze nose šlemove (i kompresorsko odelo) sa dovodom kiseonika kako im mozak ne bi pri velikim obrušavajućim brzinama ostao bez kiseonika, kako ne bi pali u nesvest i promašili svoju metu...
3 prsta - SRBIJA! :D
Za kamikaze i Hrvatsku nemam pojma. Mislim da nisu, da su bile samo u Sarajevu ;)
Madonna, nemoj da odgovaraš ako ne znaš tačno... Vređa postavljača pitanja...
Zna li neko odgovor na pitanje zašto se čuje ono čuveno "ta- ta-ta" kada voz ide po šinama?
Lupanje se čuje zbog spojeva šina... Šine se liju posebnom metodom, ali samo do određene mere (mislim da je 25-30 metara) i na svakom mestu gde se dve šine spajaju, postoji mali zazor (ili barem razlika u visini), kao i nesavršenost samih šina (i tucanika i pragova) i usled toga dolazi do lupanja čeličnih točkova po čeličnim šinama, jer ti točkovi nemaju gumeni gazeći sloj...


P.S. Odgovorio sam sa DA na anketu, jer mislim da bi se u ovoj temi moglo dosta naučiti, samo kad bi ljudi hteli...
 

Back
Top