NEĆEMO U EU BEZ KOSOVA?!

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
NEĆEMO U EU BEZ KOSOVA?!


Premijer Koštunica spreman i da sruši Vladu ako DS i Boris Tadić ne podrže stav da Srbija neće u EU bez Kosova i Metohije!

Premijer Koštunica i njegova „narodnjačka koalicija" bojkotovaće predsedničke izbore i, najverovatnije, srušiti Vladu ukoliko Boris Tadić i DS u četvrtak u Skupštini Srbije ne podrže rezoluciju o Kosovu u kojoj se kaže da Srbija neće u EU bez svoje južne pokrajine! Izvori Pressa iz samog vrha DSS-a kažu da je Koštunica „nepokolebljiv" i da mu ne pada na pamet da pravi bilo kakav kompromis u vezi sa Kosovom.

Velja odložio kandidaturu

Lider Nove Srbije Velimir Ilić rekao je juče da će konačnu odluku o izlasku na predsedničke izbore doneti tek posle sednice Skupštine Srbije o Kosovu i Metohiji, 27. decembra. Ilić je posle sednice Glavnog odbora NS u Čačku kazao da će funkcionisanje Vlade Srbije biti „dovedeno u pitanje" ukoliko koalicioni partneri ne postignu dogovor da će u Sporazum o stabilizaciji i pridruživanju biti unesena klauzula da Srbija neće ući u EU ukoliko ne bude celovita.

- Ne možemo da potpišemo Sporazum sa EU bez klauzule da Srbija u Uniju ulazi cela. Mi želimo da uđemo u EU kao suverena država, sa delom teritorije koji nam ne bi bio oduzet od te iste EU - kazao je Ilić, i dodao da se „ovakvim predsedničkim izborima krše i Ustav i skupštinska deklaracija o Kosovu".

Inače, najuža rukovodstva DS-a i DSS-a razgovarala su juče o tekstu rezolucije koju Skupština Srbije treba da razmatra na sednici o Kosovu i Metohiji. O tekstu rezolucije i danas će razgovarati predstavnici DS-a i DSS-a, dok će ministar za Kosovo i Metohiju Slobodan Samardžić danas početi usaglašavanje sa šefovima poslaničkih grupa u Skupštini Srbije.

Na drugoj strani, sagovornici Pressa iz vrha DS-a kažu da im nije jasno zbog čega koalicija DSS-NS u ovom trenutku poteže Kosovo kao predizborni argument.

- I mi smatramo da Srbija u EU treba i mora da uđe samo sa Kosovom i Metohijom u svojim granicama. Niko od nas nikada i nigde nije rekao da Kosmet treba menjati za Evropu. Prosto, ne razumemo u čemu je problem?! - kaže za Press jedan od najviših funkcionera DS-a i najavljuje podršku „kosovskoj rezoluciji".

Brisel u problemu

Konačno, najave da bi Srbija ulazak u EU mogla da uslovi očuvanjem Kosova izazvale su priličnu zabrinutost u Briselu.

- Ako se Koštunica i Tadić dogovore i zauzmu čvrst stav prema EU, mi ćemo realno biti u velikom problemu. Nama ni slučajno nije u interesu da usred evropskog prostora imamo crnu rupu. U tom slučaju, politika EU moraće da ide na preispitivanje... - rekao je juče za Press visoki zapadni diplomata.


Dva scenarija za Kosovo

Lider kosovskih Srba Oliver Ivanović rekao je juče za Fonet da datum proglašenja jednostrane nezavisnosti Kosova nije određen i da će on zavisiti od ishoda predsedničkih izbora u Srbiji.

- Kod stranaca je to stvar pragmatičnih dogovora. Čekaće predsedničke izbore u Srbiji i od njihovog ishoda zavisiće i dalji postupak oko konačnog statusa Kosova. Ako pobedi Boris Tadić, ići će na mekšu varijantu, sa verovatnim datumom odluke o statusu Kosova krajem marta ili početkom aprila. Ako pobedi Tomislav Nikolić, sve će ići veoma brzo - ocenio je Ivanović.

SNV protiv izbora i Tadića

Predsednik Srpskog nacionalnog veća severnog Kosova (SNV) Milan Ivanović ocenio je da su pri raspisivanju predsedničkih izbora preovladali lični i stranački interesi Borisa Tadića i DS-a, a ne državni i nacionalni interesi.

- SNV je protiv kandidature i izbora Borisa Tadića za predsednika Srbije, jer bi to bio glas za krnju Srbiju, za Srbiju bez Kosova i Metohije, a Srbije nema bez njenih korena - rekao je Ivanović.

(Press)

Nisam prebacio u temu "Kosovo i Metohija" jer smatram da ovo prevazilazi okvire rasprave o statusu juzne pokrajine.
 
Trabalo bi Tadic da preduhitri Kostunicu i da prvi srusi vladu i povuce sve ministre odmah cak ni da tehnicki ne ucestvuju u vladi pa nek DSS i NS vode drzavnu politiku sa 13% glasova .Takodje bi trebalo da poveri mandat za sastav vlade Nikolicu pa nek prave vladu SRS i DSS ukoliko se dogovore ,a ako ne nek idu na izbore .
 
Sto se mene tice ja nebih ni sa ni bez .To su licemeri pokvareni .


Sto se mene tice...; ista stvar... Ali mi oni malo nisu jasni... Zasto se qnu u tu EU kao da je najlepsa moguca stvar koja se moze desiti jednom narodu? Ako to ona i jeste zasto se onda toliko toga "obecanog" odricemo zbog Kosova davno izgubljenog koje je usput skoro svaka drzava clanica te iste EU maltene vec proglasila za samostalnu drzavu? ili se prodaj ko najbolja ***** i cuti kad te hebu il' budi besprekorno dostojanstven i nimalo ne popushtaj i odhebi swe i swakog ko se trudi da od tebe stvori neshto suprotno... Swe izmedju, sto mi inace radimo je cesta glupost i besmislica sto samo nama ide na shtetu. Mislim kraj je isti u svakom slucaju samo se scenariji po sadrzaju malo razlikuju... Gasimo se i to ne polako ali sigurno. Kao sijalica kad pregori usled neadekvatnog napona. Sada je period kada se sjaj malo pojacava.... uskoro , MRAK!
Nemamo bre temelje a shatro kao neshto gradimo.... Evo de sam ako sve ovo ne kolabira za jedno 15 godina. Nemamo niti svrhu ni ideju. cccc.....
Kad bi doterali mi standard za ulazak u EU ne bi ona nama ni bila potrebna .... Ovako .... Uzalud.... Mislim.... Sta ce nam??? Da nece to mozda na nam resi sve probleme koje imamo? ne vidim kako...
 
Sto se mene tice...; ista stvar... Ali mi oni malo nisu jasni... Zasto se qnu u tu EU kao da je najlepsa moguca stvar koja se moze desiti jednom narodu? Ako to ona i jeste zasto se onda toliko toga "obecanog" odricemo zbog Kosova davno izgubljenog koje je usput skoro svaka drzava clanica te iste EU maltene vec proglasila za samostalnu drzavu? ili se prodaj ko najbolja ***** i cuti kad te hebu il' budi besprekorno dostojanstven i nimalo ne popushtaj i odhebi swe i swakog ko se trudi da od tebe stvori neshto suprotno... Swe izmedju, sto mi inace radimo je cesta glupost i besmislica sto samo nama ide na shtetu. Mislim kraj je isti u svakom slucaju samo se scenariji po sadrzaju malo razlikuju... Gasimo se i to ne polako ali sigurno. Kao sijalica kad pregori usled neadekvatnog napona. Sada je period kada se sjaj malo pojacava.... uskoro , MRAK!
Nemamo bre temelje a shatro kao neshto gradimo.... Evo de sam ako sve ovo ne kolabira za jedno 15 godina. Nemamo niti svrhu ni ideju. cccc.....
Kad bi doterali mi standard za ulazak u EU ne bi ona nama ni bila potrebna .... Ovako .... Uzalud.... Mislim.... Sta ce nam??? Da nece to mozda na nam resi sve probleme koje imamo? ne vidim kako...

Ja sam mislio kad Srbija udje u EU da ce doci nemci na radnu akciju da izgrade Srbiju ? ;) :P
 
Sto se mene tice...; ista stvar... Ali mi oni malo nisu jasni... Zasto se qnu u tu EU kao da je najlepsa moguca stvar koja se moze desiti jednom narodu? Ako to ona i jeste zasto se onda toliko toga "obecanog" odricemo zbog Kosova davno izgubljenog koje je usput skoro svaka drzava clanica te iste EU maltene vec proglasila za samostalnu drzavu? ili se prodaj ko najbolja ***** i cuti kad te hebu il' budi besprekorno dostojanstven i nimalo ne popushtaj i odhebi swe i swakog ko se trudi da od tebe stvori neshto suprotno... Swe izmedju, sto mi inace radimo je cesta glupost i besmislica sto samo nama ide na shtetu. Mislim kraj je isti u svakom slucaju samo se scenariji po sadrzaju malo razlikuju... Gasimo se i to ne polako ali sigurno. Kao sijalica kad pregori usled neadekvatnog napona. Sada je period kada se sjaj malo pojacava.... uskoro , MRAK!
Nemamo bre temelje a shatro kao neshto gradimo.... Evo de sam ako sve ovo ne kolabira za jedno 15 godina. Nemamo niti svrhu ni ideju. cccc.....
Kad bi doterali mi standard za ulazak u EU ne bi ona nama ni bila potrebna .... Ovako .... Uzalud.... Mislim.... Sta ce nam??? Da nece to mozda na nam resi sve probleme koje imamo? ne vidim kako...
Ma nije bas svaka samo one sto su nas uvek mrzele i napadale da ih ne nabrajam .Mi smo za njih mala Rusija i to cemo uvek ostati ,i tu nemozemo nista promeniti hteli to ili ne.
 
Srbija je jos uvek u fazi oslobadjanja od nasledstva bivseg rezima bolje receno dinastije, nikako da se oslobodi tog balasta...Drzave regiona vec uveliko grabe napred...Umesto da drzava Srbija radi na tome da informise svoje gradjane ona ih sputava od toga prava ...
 
E baš me iznenadi Koštunica. Pozitivno, moram da priznam. :lol:

Ovaj potez zaista treba da kaže "ovima-što-prodaju-naše" iz EU ili će da nas poštuju ili nek se nose u ****... sa sve svojim standardima.

Znači, i Koštunici prevršila dara meru ... :lol: Najzad.
 
Srbija je jos uvek u fazi oslobadjanja od nasledstva bivseg rezima bolje receno dinastije, nikako da se oslobodi tog balasta...Drzave regiona vec uveliko grabe napred...Umesto da drzava Srbija radi na tome da informise svoje gradjane ona ih sputava od toga prava ...

Ne brini ti za Srbiju, brini za svoju bulju zbog svega ovoga sto si izrekao protiv svoje Srpske drzave, a vezano i za Kosovo i Metohiju i srpski narod i sve ono sto predstavlja srpsko, a trn je u oku svim lazovima i dupeuvlakacima, koji na isti nacin, kao i ti, pokusavaju da uruse vec postojeci sistem (siptarcino jedna)...
 
Ne brini ti za Srbiju, brini za svoju bulju zbog svega ovoga sto si izrekao protiv svoje Srpske drzave, a vezano i za Kosovo i Metohiju i srpski narod i sve ono sto predstavlja srpsko, a trn je u oku svim lazovima i dupeuvlakacima koji na isti nacin kao i ti pokusava da urusi vec postojeci sistem (siptarcino jedna)...

Sta sam ja to napisao ''protiv'' Srbije ? Ne mislim da ce moja pisanja na pdf. politika uticati na rusenju postojecih drzavnih sistema bilo gde, a pogotovo u Srbiji...
Po tebi je samo srpski narod na Kosovu vazan ? A sta sa ovim iz same Srbije ?
 
Sta sam ja to napisao ''protiv'' Srbije ? Ne mislim da ce moja pisanja na pdf. politika uticati na rusenju postojecih drzavnih sistema bilo gde, a pogotovo u Srbiji...
kako ne pricas protiv breeee a??? zar to sto zahtevas da napokon srbi otvore oci i sagledaju realnu situaciju to tebi mista a????
Po tebi je samo srpski narod na Kosovu vazan ? A sta sa ovim iz same Srbije ?

a iz hrvatske??? a iz bosne???? a iz crnegore???? a iz makedonije???? a iz cikaga:confused:????
 
kako ne pricas protiv breeee a??? zar to sto zahtevas da napokon srbi otvore oci i sagledaju realnu situaciju to tebi mista a????

a iz hrvatske??? a iz bosne???? a iz crnegore???? a iz makedonije???? a iz cikaga:confused:????
Realna situacija je da Srbija treba da donese zakon o liberalizaciji nošenja oružja,smanji promet robe sa Kosovom na strateški minimum,pojača milcijske i vojne snage prema Kosovu,i uvede drakonske kazne za državne službenike koji bilo šta nelegalno muvaju sa šiptarima.8-)
 
E baš me iznenadi Koštunica. Pozitivno, moram da priznam. :lol:

Ovaj potez zaista treba da kaže "ovima-što-prodaju-naše" iz EU ili će da nas poštuju ili nek se nose u ****... sa sve svojim standardima.

Znači, i Koštunici prevršila dara meru ... :lol: Najzad.

Одувек сам говориЈо да треба да испунимо све стандарде а да не треба да будемо у ЕУ, а поготово не у НАТО савезу, морамо остати војно неутрални.

А људи свашта пишу и предлажу ЈЕР УОПШТЕ НЕ РАЗУМЕЈУ ШТА ТО ЗНАЧИ ОСТАТИ БЕЗ СУВЕРЕНИТЕТА, А ЈОШ ГОРЕ ШТА ТО ЗНАЧИ ПРИСТАТИ ДА ОСТАНЕШ БЕЗ СУВЕРЕНИТЕТА КАО ДРЖАВА... али схватиће, врло брзо...8-)
 
kako ne pricas protiv breeee a??? zar to sto zahtevas da napokon srbi otvore oci i sagledaju realnu situaciju to tebi mista a????

a iz hrvatske??? a iz bosne???? a iz crnegore???? a iz makedonije???? a iz cikaga:confused:????


Eto vidis Ademe, odmah postadoh neprijatelj drzavnog uredjenja Srbije ...

A za ovo boldovano, zaduzeno je valjda ministarstvo za diasporu ?
 
Sta sam ja to napisao ''protiv'' Srbije ? Ne mislim da ce moja pisanja na pdf. politika uticati na rusenju postojecih drzavnih sistema bilo gde, a pogotovo u Srbiji...
Po tebi je samo srpski narod na Kosovu vazan ? A sta sa ovim iz same Srbije ?

Pisao si svasta ranije i , naravno, najvise se pamte uvrede...a ko je rekao da je samo srpski narod vazan na Kosmetu? Da je danas, ugrozen samo srpski narod to je istina i to su cinjenice, a da ce biti ugrozen i siptarski narod - i to su takodje cinjenice. Svako kroji svoju buducnost, sa "Ademom" sam malo pricao o tome na p.p., a evo i tebi da postavim pitanje: Da li mislis da ce srpski narod oprostiti oduzimanje svoje teritorije i rasparcavanje svoje drzave, a na to su najvise uticali bas kosovski albanci (u saradnji sa zelenasima i trgovcima tudjim teritorijama iz inostranstva, a narocito iz SAD)? Ja ne zagovaram nasilje, samo napominjem i upozoravam na dogadjaje u buducnosti koji ce se neminovno desiti za par ili vise godina. A ako smo slepi - i Srbi i siptari (to vazi i za Hrvate i muslimane i druge) i ne umemo da nadjemo pravu formulu za suzivot, onda i treba da nas kara ko god stigne, prijatelju, jer ne znamo da razmisljamo 50 godina unapred, nego, evo kao siptari danas, par dana unapred...
 
[/B]

Eto vidis Ademe, odmah postadoh neprijatelj drzavnog uredjenja Srbije ...

A za ovo boldovano, zaduzeno je valjda ministarstvo za diasporu ?

i zasluzio si,sada samo treba da im posaljes i sluku,ako zelis da budes u elitnom drustvu

imagesuw3.jpg
 

Back
Top