Udarali ih psujući im balijsku majku

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Udarali ih psujući im balijsku majku
Sunday, 23 December 2007
Trojici nasilnika samo prekršajne prijave. Incident se dogodio nakon jacija-namaza. Jedan od napadača nasrnuo i na djevojčice koje su se vraćale iz škole...


Protiv tri osobe iz Novog Naselja pored Janje podnesena je prekršajna prijava zbog nasilništva nad dvojicom džematlija, koje se desilo uoči Bajrama, 19. decembra, oko 18.30 sati, potvrđeno je "Dnevnom avazu" u Policijskoj stanici Janja.

Bijela "džeta"

Radi se o M. M., P. S., Š. M. koji su nakon jacija-namaza, u Kosovskoj ulici ispred Džedid džamije u Janji, u alkoholisanom stanju nasrnuli i uz psovke na nacionalnoj osnovi nanijeli povrede Sakibu Velagiću (67) i Salkanu Zuliću (69).

- Bilo nas je nekoliko džematlija koji smo poslije jacije krenuli kućama. Prošla nas je bijela "džeta" koja se zaustavila kod kovačnice. Iz nekog razloga jedan mladić je izašao iz automobila, počeo udarati po jednom crvenom "golfu" i, psujući balijsku majku, otkinuo bočno ogledalo. Pitao sam ga što to radi, a on se okrenuo i opsovao mi ponovo balijsku majku. Onda su izašla još dvojica mladića, krenuli prema meni i počeli me obarati, a onaj prvi me udario raskrvavivši mi donju usnu. Pao sam, a oni su me nastavili udarati. Tada su priskočile ostale džematlije nakon čega su napadači sjeli u auto i otišli prema Naselju -
prisjeća se Velagić.

Okršaj sa mještanima

Dalje su se stvari odvijale po najcrnjem scenariju. Napadači su se ponovo pojavili i stali ispred džamije uz škripu guma. Jedan od njih nasrnuo je na djevojčice koje su se vraćale iz škole i neke od njih je udario. Napali su i udarili i Salkana Zulića, člana IO Medžlisa IZ Janja, a onda je došlo do okršaja sa mještanima koji su se u međuvremenu okupili.

Nakon dojave, na lice mjesta stigli su i lokalni policajci, koji su napadače pronašli i priveli u jednoj od bočnih ulica. Zuliću i Velagiću ukazana je pomoć u bijeljinskoj bolnici, a oni imaju namjeru svjedočiti protiv ovih nasilnika koji su, prema onome što su rekli policiji, sve ovo učinili jer su, navodno, prethodno bili maltretirani od nekih Pilića iz Janje.

Ef. Camić: Obavijestit ću Muftijstvo tuzlansko

Nakon što je uoči Ramazanskog bajrama krenula priča o vehabijama u Janji, i ovo nasilništvo uoči Kurban-bajrama je događaj koji možda nije slučajan, i nikako nije trebao da se desi nakon svih pozitivnih pomaka načinjenih na ovim prostorima u posljednje dvije godine. Osuđujemo ovaj događaj i o svemu ćemo obavijestiti Muftijstvo tuzlansko i ostale nadležne institucije - istakao je glavni imam Janje Omer ef. Camić.

(Avaz)
 
Najvise me brine zbog cega su napadali djevojcice?Jesu li normalni ti ljudi?!
To je grijeh prema Bogu.Udarati na djevojcice vjernice, na dzamiju kao bogomolju muslimana itd.
Sve u svemu stanje ne ide kako treba u Bosansko - Srpskim odnosima.
Vjerujte zaprepastilo me ovo.
 
Najvise me brine zbog cega su napadali djevojcice?Jesu li normalni ti ljudi?!
To je grijeh prema Bogu.Udarati na djevojcice vjernice, na dzamiju kao bogomolju muslimana itd.
Sve u svemu stanje ne ide kako treba u Bosansko - Srpskim odnosima.
Vjerujte zaprepastilo me ovo.

Zato treba sagraditi zid izmedju Republike Srpske i Federacije da takvih ispada nebi bilo u buducnosti. Takve stvari se desavaju i na jednoj i na drugoj strani i za svaku je osudu. Stanje se nece promeniti kao sto se nije promenilo ni zadnjih 500 godina jer jednostavno velika je odbojnost jednih prema drugim.

p.s.
"Дервиш и смрт" од Меше Селимовића
Меша Селимовић о муслиманима из Босне

Најзамршенији људи на свијету.
Ни са ким историја није направила такву шалу као са нама.
До јуче смо били оно што данас хоћемо да заборавимо.
Али нисмо постали ни нешто друго.
Стали смо на пола пута, забезекнути.
Не можемо више никуд.
Отргнути смо, а нисмо прихваћени.
Као рукавац што га је бујица одвојила од мајке ријеке, и нема више ни тока ни ушћа, сувише мален да буде језеро, сувише велик да га земља упије.
С нејасним осјећањем стида због поријекла, и кривице због отпадништва, нећемо да гледамо уназад, а немамо куд да гледамо у напријед, зато задржавамо вријеме, у страху од ма каквог ријешења.
Презиру нас и браћа и дошљаци, а ми се бранимо поносом и мрзњом.
Хтјели смо да се сачувамо а тако смо се изгубили, да више не знамо ни шта смо.
Несрећа је што смо завољели ову своју мртвају и нећемо из ње.
А све се плаћа па и ова љубав."
 
Najvise me brine zbog cega su napadali djevojcice?Jesu li normalni ti ljudi?!
To je grijeh prema Bogu.Udarati na djevojcice vjernice, na dzamiju kao bogomolju muslimana itd.
Sve u svemu stanje ne ide kako treba u Bosansko - Srpskim odnosima.
Vjerujte zaprepastilo me ovo.

е а ти фино иди на овај линк одгледај па размисли шта је богохуљење
 
Protiv tri osobe iz Novog Naselja pored Janje podnesena je prekršajna prijava zbog nasilništva nad dvojicom džematlija, koje se desilo uoči Bajrama, 19. decembra, oko 18.30 sati, potvrđeno je "Dnevnom avazu" u Policijskoj stanici Janja.

Где је то Ново Насеље и та "Јања" и шта су "јација-намаз" и "џематлије"? :confused: Јел се ово десило у Српској, у Србији, у БиХ, ништа нисам сконтао.

Осуђујем, свакако.
 
Где је то Ново Насеље и та "Јања" и шта су "јација-намаз" и "џематлије"? :confused: Јел се ово десило у Српској, у Србији, у БиХ, ништа нисам сконтао.

Осуђујем, свакако.


Управо то да питам.......

Јел може постављач текста да каже где се ово десило, ја не могу ни да претпоставим.......
 
U Boshnjakistanu je glavno zanimanje biti"zrtva ratnih deshavanja".
Tako je pre nekoliko meseci na B92 bila kao "reportaza u nastavcima"o "Sarejevskom teatru" koji je gostovao sa nekom predstavom o klanju jadnih Boshnjaka od strane Srbotjetnika...pa poshto ih nisu napali u BG nekako se razocharali pa krenuli na turneju po gradovima Srbije..jer ako te fizicki ne napadnu nema se materijala za kukumavku o ugorzenosti jadnih "Boshnjaka"i kesh koji sledi od NVO zbog toga.Nije ni chudo shto im Pederacija propada pored takvih trutova.
 
Zato treba sagraditi zid izmedju Republike Srpske i Federacije da takvih ispada nebi bilo u buducnosti. Takve stvari se desavaju i na jednoj i na drugoj strani i za svaku je osudu. Stanje se nece promeniti kao sto se nije promenilo ni zadnjih 500 godina jer jednostavno velika je odbojnost jednih prema drugim.

p.s.
"Дервиш и смрт" од Меше Селимовића
Меша Селимовић о муслиманима из Босне

Најзамршенији људи на свијету.
Ни са ким историја није направила такву шалу као са нама.
До јуче смо били оно што данас хоћемо да заборавимо.
Али нисмо постали ни нешто друго.
Стали смо на пола пута, забезекнути.
Не можемо више никуд.
Отргнути смо, а нисмо прихваћени.
Као рукавац што га је бујица одвојила од мајке ријеке, и нема више ни тока ни ушћа, сувише мален да буде језеро, сувише велик да га земља упије.
С нејасним осјећањем стида због поријекла, и кривице због отпадништва, нећемо да гледамо уназад, а немамо куд да гледамо у напријед, зато задржавамо вријеме, у страху од ма каквог ријешења.
Презиру нас и браћа и дошљаци, а ми се бранимо поносом и мрзњом.
Хтјели смо да се сачувамо а тако смо се изгубили, да више не знамо ни шта смо.
Несрећа је што смо завољели ову своју мртвају и нећемо из ње.
А све се плаћа па и ова љубав."

Ne zid.Most.
Istinu prica Mesa.Treba svi nesto da naucimo iz ovoga.
I pravoslavci i muslimani,a bogami i neki katolici.
 
Где је то Ново Насеље и та "Јања" и шта су "јација-намаз" и "џематлије"? :confused: Јел се ово десило у Српској, у Србији, у БиХ, ништа нисам сконтао.

Осуђујем, свакако.
Neka selendra pored Bijeljine sa muslimanskom vecinom ,inace rodno mesto SavA Milosevica :-D
 
Прије једно 3 мјесеца у јутарњим часовима, зауставило се ауто у центру града, изашло неколико алкохолисаних момака и без икаквог разлога истукли пролазника који се ту случајно нашао. Повода није било.

Занимљив је и случај који се десио прије неких мјесец дана када је нека будала изашла и почела на сав глас да псује све српско у самом центру Бијељине. Користио је најогавније увреде, викао алаху екбер, спомињао почетак рата и сл. Наишло је пар пролазника и покушали су да га смире, али када то није помогло мало су га физички преваспитали.

Ал најзанимљиви је случај који се десио мом брату који је је играјући фудбал доживио да му у Јањи псују четничку мајку, у Лопарама балијску (имали су 2 муслимана у екипи), а у Фочи усташку (јер за њих су аутентични Срби само они из Фоче). :lol:

Ти сукоби су више питање нечијег менталног здравља и васпитања него неке националне мржње јер ни мени нити било коме кога ја знам вјера и нација није нешто према чему цијене људе.
 
Jao ne znam prolazim tuda kad idem na Jahorinu al nisam prometio Savovu kucu :(,mada verovatno je to u pitanju posto znam da je odatle rodom ... i da je celo selo, a i okolina bila kad je pravio svadbu :lol:

Ovo selo je na putu od Bijeljine ka Zvorniku, e sad ne znam kako se zove tj. da li je to Janja. Kuća je piš, prava gastarbajterska, umalo nisam sletela sa puta kad sam videla "bubamare", lepo ofarbane, onako postavljene po ogradi na razmaku od 0,5m :lol:
U tom selu je i kuća onog Miloša Bojanića, pevaljke.
 
Ти сукоби су више питање нечијег менталног здравља и васпитања него неке националне мржње јер ни мени нити било коме кога ја знам вјера и нација није нешто према чему цијене људе.

Upravo tako - čini mi se da su dobra većina ovakvih sukoba ustvari "kafanske" tuče lokalnih đilkoša ili iživljavanja običnih siledžija gde je vera i nacija samo dobar izgovor ili dobro objašnjenje :?
 
Ovo selo je na putu od Bijeljine ka Zvorniku, e sad ne znam kako se zove tj. da li je to Janja. Kuća je piš, prava gastarbajterska, umalo nisam sletela sa puta kad sam videla "bubamare", lepo ofarbane, onako postavljene po ogradi na razmaku od 0,5m :lol:
U tom selu je i kuća onog Miloša Bojanića, pevaljke.
Jeste to je to selo na tom putu :-D a za Bojanice znam da imaju ovde u novosadskom bosanskom naselju Vjeternik kuce gde zive,a za zavicaj nisam znao :? to kad ne kupujem Svet pa sam ispao iz svih tokova :sad:
 

Back
Top