Hipici i pankeri - u cemu je razlika?

Postoji vise vrsta pankera...u sustini, pankeri misle da je rock n roll velika prevara, to su zvezde do kojih se ne moze...zato pankeri sviraju po klubovima i ne pune stadione,ne pate od toga da budu zvezde...
Sloboda...nema svako isto shvatanje sto se toga tice, za pankere je sloboda anarhija (tela i duha a ne da sutiras kante po ulici), odbacivanje svih pravila i klisea...ogradjivanje od konzervativaca (kod nas su ti to fenseri sto se krste kada vide nekoga sa ciroki frizurom)
A hipici... vole sve ljude, svima pokusavaju da pomognu ali ne rade ono najvaznije, ne pomazu sebi!
 
Postoji vise vrsta pankera...u sustini, pankeri misle da je rock n roll velika prevara, to su zvezde do kojih se ne moze...zato pankeri sviraju po klubovima i ne pune stadione,ne pate od toga da budu zvezde...
Sloboda...nema svako isto shvatanje sto se toga tice, za pankere je sloboda anarhija (tela i duha a ne da sutiras kante po ulici), odbacivanje svih pravila i klisea...ogradjivanje od konzervativaca (kod nas su ti to fenseri sto se krste kada vide nekoga sa ciroki frizurom)
A hipici... vole sve ljude, svima pokusavaju da pomognu ali ne rade ono najvaznije, ne pomazu sebi!
Potpuno iskrivljena slika gledanja na stvari u delu koji je boldovan. Zašto iskrivljena? I sam kažeš da pankeri misle da je rock n roll prevara, a i sami ga sviraju! Punk potpada pod rock muziku! Pankeri sviraju po klubovima jer su tu i počeli, a tu su i ostali pošto je mala grupacija ljudi posećivala njihove svirke. Gotovo je sigurno da nijedna punk grupa i da hoće ne može da napuni nijedan, čak i manji stadion. E sad zavisi koja punk grupa bi ostala dosledna u svojoj ideologiji da su osetili da mogu da napune neki stadion!? Nemoj da budeš siguran da ne bi. Kasnije bi ta grupa verovatno bila proglašena od strane pankera izdajničkom ili komercijalnom, ali to je nezaustavljiv tok u stvarima i poslovima kojima se čovek bavi, to je jednostavno u ljudskoj prirodi da ide napred a ne da sebe sputava u neke okvire kao što su u ovom slučaju klubovi. Imaš u rock n roll-u i velike bendove, i to one kultne, koji pune stadione pa onako za svoju dušu i dušu njihovi najzagriženijih fanova zarede po klubovima i time dokažu da su još veći bend! Meni najdrastičniji primer takvog benda je Pearl Jam.
 
Postoji vise vrsta pankera...u sustini, pankeri misle da je rock n roll velika prevara, to su zvezde do kojih se ne moze...zato pankeri sviraju po klubovima i ne pune stadione,ne pate od toga da budu zvezde...
Sloboda...nema svako isto shvatanje sto se toga tice, za pankere je sloboda anarhija (tela i duha a ne da sutiras kante po ulici), odbacivanje svih pravila i klisea...ogradjivanje od konzervativaca (kod nas su ti to fenseri sto se krste kada vide nekoga sa ciroki frizurom)
A hipici... vole sve ljude, svima pokusavaju da pomognu ali ne rade ono najvaznije, ne pomazu sebi!

ja se ne krstim al zato se slatko nasmejem kad vidim te likovew sa ciroki frizurom....previse pozerski...ja sam gledala dokumentarac kad se muzichar iz jeden punk grupe...ubi me ako se setim...ismejava klince koji drpaju svoje farmerice shishaju svoju kosu u stilu chiroki...znachi pozerchine....a ovo za hipike presmeshno nema se sto tu komentarisati..vishe si mi ti s ovim stavom ogranichen no fenseri..pravo da ti kazem
 
Hippie:
mt1160763927.jpg

Punker:
punk.jpg


To je izgled samo...
A i ideologije im se razlikuju
 
je l je potrebno ?aj ti mi kazi zasto hipici nisu budale i(o ovome sam vec govorila) iskoristili politichku situaciju da bi chinili ono sto su chinili,pa cu ti ja istaci kontraargument?ne pominji mi hendrixa,joplin i druge muzichare...govorim o hipie pokretu onoj bagri koja je navodno za mir...
 
je l je potrebno ?aj ti mi kazi zasto hipici nisu budale i(o ovome sam vec govorila) iskoristili politichku situaciju da bi chinili ono sto su chinili,pa cu ti ja istaci kontraargument?ne pominji mi hendrixa,joplin i druge muzichare...govorim o hipie pokretu onoj bagri koja je navodno za mir...
Ja nisam rekao da su punkeri budale , a ni hipici da nisu budale...ti si rekal/rekao da su budale, a da bi nesto rekao moras imati argumente (osim ako nisi nacista,nacisti nemaju argumente:))
 
je l je potrebno ?aj ti mi kazi zasto hipici nisu budale i(o ovome sam vec govorila) iskoristili politichku situaciju da bi chinili ono sto su chinili,pa cu ti ja istaci kontraargument?ne pominji mi hendrixa,joplin i druge muzichare...govorim o hipie pokretu onoj bagri koja je navodno za mir...

Izvini,nisam bas skontao to o politickoj situaciji...?? ako bi mi pojasnila,mozda bih i dao koji argument:)
 
je l je potrebno ?aj ti mi kazi zasto hipici nisu budale i(o ovome sam vec govorila) iskoristili politichku situaciju da bi chinili ono sto su chinili,pa cu ti ja istaci kontraargument?ne pominji mi hendrixa,joplin i druge muzichare...govorim o hipie pokretu onoj bagri koja je navodno za mir...
Ne, nego ti kaži zašto jesu budale kad si već prva krenula sa tom pričom. I šta su to hipici činili loše? I po čemu smatraš da su hipici navodno za mir? Oni to jesu bili. Da nisu možda negde hipici izvršili masovne zločine pa si toliko kivna na hipike? Ako ne odgovoriš na sve ovo onda je jasno da trubiš bez ikakvog razloga.
 
Ne, nego ti kaži zašto jesu budale kad si već prva krenula sa tom pričom. I šta su to hipici činili loše? I po čemu smatraš da su hipici navodno za mir? Oni to jesu bili. Da nisu možda negde hipici izvršili masovne zločine pa si toliko kivna na hipike? Ako ne odgovoriš na sve ovo onda je jasno da trubiš bez ikakvog razloga.
Izgleda da ovde ima vise hipika,nego sto sa mislio :)
 

Back
Top