Za doktora- SEPSA - Hitno

VlakiPn

Početnik
Poruka
7
Imam malu sestricinu (3 god), koja se trenutno nalazi na decijoj klinici u Tirsovoj|!!
Pre odprilike 20-ak dana dobila je povisenu temperaturu i veliki porast leukocita!!!
Ustanovljeno je da je u pitanju sepsa (prouzrokovana bakterijom), premestena je u Tirsovu i tamo je i dalje!!! Problem je sto jos uvek nisu izolovali bakteriju i ne znaju koja je u pitanju!!! Do sada su simptomi bili povisena temperatura, poviseni leukociti, najveci broj leukocita je bio 20000, a jednom prilikom su pali i ispod normale, glavobolje...itd
Pije neki antibiotik 4. generacije, neznam kako se tacno zove, opali su joj leukociti, nalaze se malo iznad ili u granicama normale. Problem je sto je juce ujutru imala krv u mokraci i oko joj poigrava (sheta), tamo su rekli da je to reakcija na antibiotik!!! Ali zasto se javlja posle nedelju dana???? Ujutro treba da ide mag. rezonancu da snimaju glavu!!!
Moje pitanje je da li znate koja je mozda bakterija u pitanju, i govore li vam ovi simptomi nesto, i koliko je opasno!!!! Unapred hvala, Vlada
 
Pitanje sam postavila iz razloga sto je moj sin imao tu dijagnozu, nezvanično. Znači nama je rečeno da ima sepsu, ali ni u jednom izveštaju zvanična dijagnoza nije bila sepsa upravo iz razloga jer nije potvrđeno prisustvo bakterije u krvi. On je sada hvala Bogu dobro, nema nikakvih posledica i u periodu njegove bolesti me ovakve stvari nisu interesovale, bitno mi je samo bilo da se što pre oporavi, nego me ova tema potstakla na razmišljanje ... onako čisto informativno postavih pitanje...
 

Back
Top