filatelija

Ja sada skupljam papirne novcanice,ali pre oko 10 godina sam sakupljao i markice,imam 4 albuma.Nikad nisam nikoga pitao koliko vrede.Mislim da imam i neke nase vredne posto su novcanice iz tog doba dosta skupe.Tj.imam 9 markica iz Knjazevine Srbije,33 iz Kraljevine Srbije,30 iz Kraljevine SHS,oko 40 i Kraljevine Jugoslavije,...Dali sam u pravu sto mislim da je to vredno?
 
Najprije izvini jer neznam bas dobro pisati na tvoj jezik :-)

Mislim da imas jako vredne markice. Ja imam samo slovenske markice, nešto hrvatskih i Jugoslavija (vse nežigosane - čiste). Meni vsaka markica puno znaci, jer kad skupljam onda i ucim, jer kod nas posta izdaja i bilten (Bulletin) dje imas opisano prico o markici. (ovdje imas link, da sam pogledaš biltene http://www.posta.si/Namizje.aspx?tabid=283) Ako ko zeli, da mu saljem samo jednu markicu :-)), dobre volje ovo uradim, ali nemam jih puno :-)

Vsima zelim miran i sretan bozic
 

Prilozi

  • vever.jpg
    vever.jpg
    36,6 KB · Pregleda: 6
  • veverr.jpg
    veverr.jpg
    38 KB · Pregleda: 9
Sretan Bozic i tebi.

Evo ja sam sredio neke slike od starijih markica koje imam,pa ako se neko razume dali tu neka vredi nesto vise para voleo bi da znam.
Pozdrav svima.
 
Svaka marka sama po sebi je vredna onome ko ih sakuplja,ja naprimer imam nekoliko hiljada ponishtenih markica sa Titovim likom kojih ima na milione i sve moje nevrede zajedno ni desetak dinara ali ih ja i dalje chuvam jer su moje i ne sakupljam markice da bi ih prodavao,
Shto se tiche tvojih markica koje si skenirao takodje ih ima mnogo u zbirkama obichnih filatelista dakle vrednost zanemarljiva pogotovo shto nisu kompletne serije i odlepljene su/ da su josh uvek na pismima verovatno bi neshto vishe vredele/
Prve dve markice od 2 pare crne iz 1872 Milan IV/ Mihel br.20/ shtampana u dva tipa papira prvi tip vredi 3 evra neponishtena a zanimljivo ponishtena 25 evra a u drugom tipu papira 1 evro.
Ovo sam na brzinu proverio u Mihel katalogu i ako sam pomogao drago mi je,dozvoljavam da greshim pa ce me neko vec ispraviti
Uglavnom budi spokojan neverovatno je da neko kod nas ima markice pomocu kojih ce se obogatiti sakupljaj iz hobija a ostalo ce doci samo po sebi ...nekada
 
Evo i mene da se javim. Skupljao sam marke sa prekidima, a od prosle godine sam se ponovo vratio u to, nemam ih nesto puno, ima nekih zigosanih, a skupljam i nezigosane.
slo.stamp reci mi da li te zanima neko izdanje iz Srbije, ako te interesuje neka razmena, javi mi se na privatne poruke
pozz
 
pozdrav, ja sam iz NS-a, imaš klub filatelista u kome možeš nabaviti i saznati dosta toga,
sastanci su u Kosovskoj 46 četvrtkom od 18-20, nedeljom od 9-12 izuzev prve subote/nedelje u mesecu kada su subotom (i tada dolaze i filatelisti koji nisu iz NS-a) tako da je ponuda znatno veća.
Četiri puta godišnje uglavnom su veliki susreti filatelista i numizmatičara koji su gotovo po pravilu u holu osnovne škole malo dole o spensa ka keju (zaboravih ime)
Sledeći susret je verovatno negde u septembru.
 

Back
Top