Saobraćaj, zakoni, propisi ...

  • Začetnik teme Caka-king
  • Datum pokretanja
Potvrdu o atestu u vezi bilo koje promene na vozilu uvek moras imati u kolima. Policija to uvek moze da ti trazi, mada za sada to cine veoma retko.

- - - - - - - - - -

jednom davno mene zaustavi policajac i pita ko je vozio moj auto nekoliko dana ranije , spomenu i mesto i prekrsaj

nikome nisam davao auto , niti sam bio tu tada

dal je blefirao ili mu se ucinilo - ne znam

ali po ovome mogao bih biti u problemu

Jedino ako imaju snimak tvog vozila u prekrsaju.
 
2 пута раде Швајцарци.
...........

Да ли неко зна да ли држављанин неке од чланица ЕУ може да вози ауто са страним таблицама ЕУ у држави пребивалишта Србији а да све буде легално. Нпр. ја имам пасош ЕУ-хрватски и сад купим ауто у Немачкој (немачке таблице) и возим га у Србији нормално без законских проблема.

Nije bitan pasos, bitno je prebivaliste, kao i da dokazes da ti je centar zivotnih radnji tamo gde ti je prebivaliste.
Dakle, ako imas auto na Nemackim tablicama, onda moras da policajcu na licu mesta dokazes da ti je centar zivota tamo, u Nemackoj. Odprilike, pandur te istrese iz gaca i trazi ti da mu pokazes sto vise dokumenata kojima dokazujes da zivis zaista tamo gde ti je auto registrovan (vozacka dozvola da bude izdata u Nemackoj, da imas neki nemacki ID, da imas zdravstvenu knjizicu njihovu, itd.)
Recimo, ja imam prebivaliste i u Srbiji i u Nemackoj, ali imam samo nemacku vozacku, samo nemacku zdravrsvenu knjizicu, samo nemacke debitne/kreditne kartice....tako da lako dokazem da mi je centar zivota u Nemackoj, i nemam nikakav problem jer vozim auto na nemacke tablice.

Tako kako si ti opisao, zakljucak je da ne mozes legalno da vozis.
 
Napravio sam saobraćajni prekršaj, bio kod sudije 02.03.2017.; dana 09.01.2018. dobio presudu da platim kaznu u roku od 15 dana od pravosnažnosti presude, 4 kaznena poena i 30 dana zabrane voženja. Nemam nameru da se žalim - priznajem krivicu, momentalno sam jako kratak s penzijom, pa mi odgovara da platim što kasnije, pa stoga molim za odgovor i/ili savet:

- kad se donosi pravosnažna presuda i da li treba da me sud o tome obavesti?;
- kakav je postupak oko dozvole i 'lagerovanja' na 30 dana - da li treba da se javim u MUP i kada?

Pozdrav svim sapatnicima i srećna Nova 2018. godina
 
Ma slazem se skroz, tebi treba auto, sta te boli ku-rac za nas druge ljude. Bitno je da si ti sebi namesto da ti bude lepo.

To je mentalitet likova koji voze u kruznom toku 3/4 kruga spoljnom trakom, i parkiraju na 2 mesta...
Имам децу малу, педијатрија је у граду, ми живимо на селу. Јеси ли икада био у прилици да ти је дете много болесно и да ноћу треба дете на хитну помоћ одвести? Јеси ли се икада запитао да овако ауто, какво такво је, може живот да спаси? Не, ниси. Да мени буде лепо..цц..


Nego, ako imas hrvatski pasos, sta trazis ovde? Idi u neku normalnu zemlju.
У плану је.
 
Za izgovor "ne znam ko je vozio moj auto" kazna 1.000 €
Nove izmene Zakona o bezbednosti saobraćaja predviđaju i drastično povećenje pojedinih kazni, o čemu piše i sajt Polovni automobili.


Izvor: Polovni automobili; Autor: Dragan Romčević

Šta ako pokušate da se izvučete od kazne tako što ćete tvrditi da je neko drugi vozio auto? Može li da se dokaže vaša odgovornost u tom slučaju? Šta ako policija ne može da dokaže da ste vi vozili, a želi da vas natera da kažete ko je vozio?

Neki vozači dođu na ideju da negiraju da su oni vozili auto kada ih snimi kamera u nekom prekršaju, a preko snimka kamere ne može tačno da se utvrdi ko je bio za volanom. Isto važi i kada budu uhvaćeni u nekom prekršaju na drugi način bez zaustavljanja od strane policije u tom trenutku.

Možda zaista nisu oni vozili, već neko od članova porodice ili prijatelja, pa žele njih da poštede neprilika žrtvujući sebe, pošto neko mora da bude kažnjen.

Prema trenutnim propisima, ukoliko vlasnik automobila odbije da kaže ko je načinio prekršaj tim automobilom, biće kažnjen... Krenimo ipak redom.

Kao prvo, u takvoj situaciji treba da se odazovete pozivu policije – da odete u policijsku stanicu ili da ih pismenim putem obavestite o identitetu vozača koji je upravljao vozilom koje je snimljeno u trenutku prekršaja. Ili da priznate da ste vi vozili. Ukoliko ne uradite ni jedno, ni drugo, ni treće, preti vam kazna od 15.000 do 30.000 dinara, pošto odbijate da otkrijete ko je vozio auto.

Takođe može doći i do prekršajnog postupka protiv vas zato što ste omogućili da se vašim vozilom napravi saobraćajni prekršaj, što donosi još jednu kaznu od 6.000 do 20.000 dinara.
Nova kazna
Po novim pravilima, koja bi uskoro trebalo da stupe na snagu, kazna za gore pomenutog vlasnika automobila biće od 100.000 do 120.000 dinara ili najmanje 15 dana zatvora.

Dakle, mnogi koji su do sada čak i bili spremni da se žrtvuju za nekog drugog, sada će verovatno dvaput razmisliti pre nego što to urade.

Kada će ova pravila stupiti na snagu?

Vlada Srbije usvojila je ovaj predlog (u sklopu drugih izmena ZOBS), a sada ostaje da ga usvoji skupština, zatim da se objavi u Službenom glasniku i onda nakon 8 dana počinju nova pravila.

https://www.b92.net/automobili/aktuelno.php?yyyy=2018&mm=01&nav_id=1345553

Pa sta je problem, ako hoce nekog da zastite onda kazu "ja sam" i plate kaznu, a ako hoce da se izvuku kazu "on je" i onda se neko zrtvuje za njih.

Napravio sam saobraćajni prekršaj, bio kod sudije 02.03.2017.; dana 09.01.2018. dobio presudu da platim kaznu u roku od 15 dana od pravosnažnosti presude, 4 kaznena poena i 30 dana zabrane voženja. Nemam nameru da se žalim - priznajem krivicu, momentalno sam jako kratak s penzijom, pa mi odgovara da platim što kasnije, pa stoga molim za odgovor i/ili savet:

- kad se donosi pravosnažna presuda i da li treba da me sud o tome obavesti?;
- kakav je postupak oko dozvole i 'lagerovanja' na 30 dana - da li treba da se javim u MUP i kada?

Pozdrav svim sapatnicima i srećna Nova 2018. godina

Idi tamo u sud licno, oni ce te uputiti kako da napises molbu (ako vec ne znas neko adv. koji ce ti to reci) da odlozis ili cak platis na rate, kazes penzioners si bla, bla... Ja sam tako par puta, i bez problema odobre. Njima je bitno da platis kesh... Nije bitno kada, tako da mozes da se opustis.

Za oduzimanje dozvole (i to mi se desilo) dobices pre ili kasnije kovertu da se javis u sup ili sud, gde ce ti reci da imas zabranu, nesto potpises ili sta vec, da imaju potrvdu da si obavesten... To cak mozes i da ignorises, ali sacekaju te na registraciji i ne mozes da registrujes auto... ;)

Имам децу малу, педијатрија је у граду, ми живимо на селу. Јеси ли икада био у прилици да ти је дете много болесно и да ноћу треба дете на хитну помоћ одвести? Јеси ли се икада запитао да овако ауто, какво такво је, може живот да спаси? Не, ниси. Да мени буде лепо..цц..

Ma opusteno, ja te podrzavam, kao sto rekoh ti si sebi uredio zivot kako mozes, a za druge bas te boli ku..c.

Sta rade drugi ljudi koji nemaju auto, a imaju malu decu, na selu?
 
zato sto nisam video nigde da pise da je to obavezno imati u kolima.
na kraju..tehnicki pregled ne mozes da prodjes bez atesta.
ako se trazi da se nosi, zasto se onda trazi da ne mozes da prodjes tehnicki pregled ako ga nemas?
ako drzava nema poverenja u tehnicke preglede, zasto ih onda radimo i trosimo pare?
neka se onda tehnicki pregled odradi u mupovim radionicama.
 
izvini ali nisam razumeo gde je problem u tom tekstu.
tako i jeste bilo oduvek..auto se vuce do prvog iskljucenja jer je minimalna brzina na autoputu 50km/h i vuca je nebezbedna na autoputu..

nego mene nesto drugo zanima citajuci taj tekst..koja je razlika izmedju motoputa i magistralnog puta osim u ogranicenju 100 odnosno 80
da li je motoput samo onaj koji ima taj cuveni plavi znak a sve ostalo su magistralni? kako da prepoznam koji je koji? ili je to sve isto a izmenama zakona i na motoputu je ogranicenje 80? :)
 
Razlika je u tome sto na putu sa plavim znakom, nekad se to zvalo put rezervisan za saobracaj motornih vozila, nije dozvoljeno kretanje poljoprivrednih masina, odnosno, sporih vozila koja ne mogu da razviju brzinu vecu od 50kmh. Kad stoji plavi znak, ogranicenje je automatski 100kmh, osim ako nije drugacije oznaceno.
 
To vec spada u domen pravnog tumacenja. Sta ako u zakonu ili nekom pravilniku pise da je neispravan auto onaj koji ne moze samostalno da se krece? :)

Kod nas ima toliko motoputeva da se mogu izbrojati na prstima jedne ruke :) Nekad je deonica od naplatne rampe do Pozarevca bila put rezervisan za saobracaj motornih vozila, sada vise nije. Inace, put ima dovoljnu sirinu, krivine su blage i solidnog je kvaliteta, tako da moze ad se vozi mnogo iznad ogranicenja, da ne kazem pun gas, kad ne bi bilo saobracaja.
 
izvini ali nisam razumeo gde je problem u tom tekstu.
tako i jeste bilo oduvek..auto se vuce do prvog iskljucenja jer je minimalna brzina na autoputu 50km/h i vuca je nebezbedna na autoputu..

nego mene nesto drugo zanima citajuci taj tekst..koja je razlika izmedju motoputa i magistralnog puta osim u ogranicenju 100 odnosno 80
da li je motoput samo onaj koji ima taj cuveni plavi znak a sve ostalo su magistralni? kako da prepoznam koji je koji? ili je to sve isto a izmenama zakona i na motoputu je ogranicenje 80? :)

Moto put mora da ispunjava sve uslove kao i auto-put (minimalna brzina, da nema ukrstanja u istom nivou, zabrana za vozila koja nisu na motorni pogon, zabrana za poljoprivredne masine, zabrana voznje u rikverc....), osim sto je default brzina 100 na sat.

Vozilo koje ostane bez benzina, smatra se neispravnim vozilom po Zakonu o saobracaju.
 

Back
Top