Saobraćaj, zakoni, propisi ...

  • Začetnik teme Caka-king
  • Datum pokretanja
Ima jedan deo u Subotici gde panduri stoje i zaustavljaju samo one kojima ne radi svetlo. Put prema Kelebiji gde prolazi mnogo stranaca. Tuda prolazim gotovo svaki dan i prvi put me je zaustavio kad nisam upalila svetlo na multipli (tek kad smo je kupili) jer nisam imala običaj da razmišljam o tome. A drugi put kada sam vozila sinovu alfu gde sam umesto srednjeg svetla uključila samo poziciju. Oba puta je bila samo opomena i prijateljski savet.
 
Punto 2, bivsi van, u saobracajnoj pise 5 sedista, a situacija je ovakva:

2v2wf7t.jpg


Koliko ja realno imam sedista, posto nemam naslone za glavu?
 
Ako imas i treci pojas onda imas 5 sedista.
Nasloni za glavu nisu merodavni jer negde ih ima 2 a negde i 3 a negde ih uopste nema kao u tom Puntu.
Osim ako sad ne izmisle da svi koji imaju dva naslona ili ih nemaju da imaju nazad 2 sedista sto me uopste ne bi cudilo jer imamo debile u svakoj instituciji i agenciji koji veze s mozgom nemaju i donose nakaradne zakone koji iskljucivosluze da se puni drzavna kasa a koju nisu sposobni da napune postenim zalaganjem za svoju drzavu nego deru sopstveni narod.
Morao sam.:azdaja:
 
Nemam taj treci pojas. Kod mene je ovo nakdnadno ubacivano, al ne znam ni da li ga fabricki ima.

A sta je uopste sa vozilima koja fabricki nemaju pojaseve pozadi.

Tekst u novinama je vrlo konfuzno napisan.

- - - - - - - - - -

Da dam 100 evrica, a ceo auto ne vredi ni 1000 evra.
 
Vozači, dobro proverite: U najavi papreni nameti

Beograd -- Ukoliko imate dva pojasa na zadnjoj klupi, moraćete da platite novu saobraćajnu dozvolu za automobil sa četiri sedišta.


Vozač kome saopšte na tehničkom pregledu da mu vozilo, koje je do sada bilo registrovano za pet putnika, a na zadnjoj klupi ima dva pojasa, pa je samim tim predviđeno za registraciju za četiri putnika, neće platiti samo izradu nove saobraćajne dozvole (1.314 dinara), već mu predstoji znatno dublje zavlačenje ruke u džep, što će ga za razne papire koštati minimalno 11.114 dinara.
“Nije dovoljno ni da donese potvrdu proizvođača“, kaže za Večernje novosti Ana Trifunović iz jednog beogradskog preduzeća koje se bavi uslugama Tehničkog pregleda.

“Potrebno je da nadležne laboratorije donesu uverenje. U suprotnom mi te vozače i njihova vozila vraćamo sa linije pregleda“, objašnjava ona.

O čemu se zaista radi objašnjava direktor Centra za motorna vozila AMSS Milan Božić.

“Nema tu nikakvih nepoznanica nego se jednostavno radi o poštovanju slova zakona”, kaže Božić.

Sve se radi po Zakonu o bezbednosti saobraćaja Srbije i Pravilniku o ispitivanju vozila. Ako vozilo ima četiri pojasa, a registrovano je za petoro putnika, jasno je da je to protivzakonito i da se mora regulisati, pišu "Novosti".

Praktično to znači da vlasnik vozila podnese zahtev za ispitivanje vozila Agenciji za bezbednost (cena 300 + 3.000 dinara), zatim ide kod proizvođača vozila (ovlašćenog uvoznika) da mu izda odgovarajuću potvrdu o stvarnom broju sedišta (cena se kreće od 1.500 do 12.000 dinara), a onda sa tom dokumentacijom u neku od ovlašćenih laboratorija za ispitivanje vozila.

U Centru za motorna vozila AMSS ta usluga košta 5.000 dinara. Zatim, po dobijanju uverenja od laboratorije, ponovo podnosi sva ta dokumenta Agenciji za bezbednost saobraćaja i na kraju sa dobijenim “poslednjim” papirom od Agencije za bezbednost odlazi na tegnički pregled, gde mu se upisuju novi podaci i dobija novu saobraćajnu dozvolu (1.314 dinara).

Ne zna se tačno koliko ima ovakvih vozila, ali po svemu sudeći broj je veliki, jer je mnogo polovnih automobila, uvezenih proteklih godina, imalo “falš papire”.

“Nisu problem samo polovnjaci”, kaže Milan Božić.

“Raniji uvoznik veoma popularnih terenaca za Srbiju je prodavao kola sa papirima u kojima je upisivao da se vozilo registruje za pet putnika umesto za četiri. Na pitanje zašto je to radio, samo je rekao “kome bih prodao auto za četiri čoveka?””, priča on.

Niko se, kaže Božić, ne pita koliko je ljudi poginulo ili teško nastradalo, zato što su se prevozili nebezbedno.

Problemi koji se pojavljuju prilikom registracije su i masa vozila, zatamnjena stakla, boja, razne prepravke svetala, visina vozila i slično, pa je preporuka svima koji kupuju vozilo da pomno provere da li se upisani podaci u saobraćajnoj dozvoli poklapaju sa stvarnim stanjem.



Cena "brojanja sedišta":
- Zahtev Agenciji za bezbednost saobraćaja 3.300 dinara
- Nadležna laboratorija 5.000 dinara
- Potvrda proizvođača vozila 1.500 do 12.000 dinara
- Cena tehničkog pregleda?
- Nova saobraćajna dozvola 1.314 dinara
Ukupno od 11.114 do 24.614 dinara + tehnički pregled


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=05&dd=11&nav_id=1259134


Totalno sumanuto
 
Eto nekim slucajem kod mene bas pise da ima dve osovine a koje zaista i ima!!! Pa kako ce da stoje tockovi ako nema osovina??? Jos jedan dokaz da imamo debile i najgori sljam u vlasti koji nam reze zakone a pojma o isim nema. Uostalom za ukupnu masu motocikla pise NULA a dali to znaci da ce onda jednog dana i za to morati da se menja saobracajna dozvola???? LOPOVI na delu i ako im dozvolimo da nas spustaju na svoj nivo,magareci,onda smo isti kao i oni! CUJ;MOTOCIKL NEMA OSOVINE??? A STA IMA? NEVIDLJIVE FRCONCLE NA KOJIMA STOJE TOCKOVI????:evil::evil::evil:

http://informer.rs/vesti/srbija/136...propisa-mnogi-NECE-MOCI-REGISTRUJU-DVOTOCKASA
 
Vozačima kazna do 30.000 RSD, kada ste bezbedni?


Vozači koji nisu zamenili stare papirne vozačke dozvole, a ne upravljaju vozilom, neće biti kažnjavani.


Ovi vozači zamenu mogu da završe u narednom periodu bez ikakvih posledica, izjavio je predstavnik Uprave saobraćajne policije Aleksandar Radenković.
On je, gostujući na RTS, kazao da za vozače koji se u saobraćaju zateknu sa papirnom vozačkom dozvolom predviđene su kazne od šest do 20.000 dinara, plus dva kaznena poena ako je prošlo manje od šest meseci od dana kada je dozvola istekla, dok ukoliko je duži period kazna je od 15 do 30.000 dinara, plus pet kaznenih poena i tri meseca zabrane upravljanja vozilom.

Juče, 10. juna, istekao je rok dokle su važile stare papirnih vozačkih dozvola, a ne za zamenu i nova vozačka dozvola može da se nabavi na dva načina - odlaskom u policijsku stanicu ili onlajn.

U policijsku stanicu vozači treba da donesu staru dozvolu i, ako imaju biometrijska dokumenta, popune svega jedan obrazac i dozvola je gotova za sedam dana.

Zahtev za izdavanje nove dozvole moguće je uputiti i onlajn, preko e-Uprave, za šta je potrebno da imate čipovanu ličnu kartu.

Vozači koji u nekom dužem periodu nisu produžili dozvolu nemaju razloga za brigu, jer je reč o formalnosti, odnosno, niko neće ostati bez dozvole, niti će morati ponovo da polaže vozački ispit.

Naknada za troškove izrade vozačke dozvole je 255 dinara, toj sumi treba dodati i naknadu za izdavanje vozačke dozvole od 621 dinar, kao i Republičku administrativnu taksu od 700 dinara.

Pretpostavlja se da u Srbiji ima oko 300.000 ljudi koji nisu zamenili svoju vozacku dozvolu. Mnogi od njih i ne voze automobile, ali su za one koji aktivno voze predviđene visoke novcane kazne - ukoliko nemaju novi dokument a upravljaju vozilom.

Prethodno je rok za zamenu dozvola bio 10. jun 2014. godine, ali je kasnije produžen do ovog 10. juna.

Vozačka dozvola Srbije priznata je u osam evropskih zemalja, a u pojedinim zemljama može zameniti i međunarodnu vozačku dozvolu koja se dosada posebno vadila i koštala je 2.500 dinara.


http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2017&mm=06&dd=11&nav_id=1270651

Oprostim boze neznaju sta rade
 
Nisam bas siguran u tu tacnost, jer komsija prica, njegov sin, koji je posle vencanja otisao
da zivi kod supruge u Stutgart, posle 6 meseci boravka tamo, morao je ponovo da ide u
auto skolu a nasu, u Beogradu izdatu, medjunarodnu vozacku, posle tih 6 meseci, takodje
mu nisu vise akceptirali.
Zar mi sa Nemackom nemamo konvenciju i u tom resoru ?
 
Nisam bas siguran u tu tacnost, jer komsija prica, njegov sin, koji je posle vencanja otisao
da zivi kod supruge u Stutgart, posle 6 meseci boravka tamo, morao je ponovo da ide u
auto skolu a nasu, u Beogradu izdatu, medjunarodnu vozacku, posle tih 6 meseci, takodje
mu nisu vise akceptirali.
Zar mi sa Nemackom nemamo konvenciju i u tom resoru ?

To je bilo ranije. Od 1. marta 2017. godine, vazi novo pravilo o mogucnosti zamene srpske vozacke dozvole za nemacku (i obrnuto). Ja zamenio, tako da znam sta pricam.

A ta medjunarodna vise nigde ni za sta ne sluzi, samo fora da AMSS uzme pare.
 
U takvom slucaju moze da ti stigne kazna, ali onda moras da ides u parkig servis i pokazes im poruku da si platio.

Nezgodno mi na telefonu da stalno prebacujem.

U pocetku su pravili probleme za to (pravili su se ludi i zayebavali narod). Sada vise ne prave (zadnjih par godina mi je auto bio sa Ć i nikada nisam imao problema).

Zato i pitam, uvek kucam celavim slovima i nisu za sada pravili problem, ali sam cuo da su ljude maltretirali ranije.
 
Nezgodno mi na telefonu da stalno prebacujem.



Zato i pitam, uvek kucam celavim slovima i nisu za sada pravili problem, ali sam cuo da su ljude maltretirali ranije.

Inace, ranije je (u NS-u) njihov servis bio tako implementiran, da nije prepoznavao ASCII kodnu stranicu (koja obuhvata i nasa slova Ć, Š, itd.), tako da, ukoliko bi ti poslao SMS sa nasim slovima, oni tamo ne bi dobili nista - dobili bi prazan tekst, jer njihov softver nije umeo da protumaci. Retardirana drzavna sluzba.
 
O svim zivotnim situacijama odlucuje neka administracija, policija je ponovo digla glavu jer je dosao novi serif u grad koji

uspostavlja stari rezim sto gore to bolje tako da je dranje naroda i nepostovanje zakona od strane administracije posledica preletacke

filozofije.

U svim ovim slucajevima zakon je jasan, ali posto administracija jos ne odgovara za svoj kriminal, tacnije odgovara dobijanjem otkaza,

ali takve dokazane neprijatelje vec ceka bolje mesto.

Opste je poznato da administracija svesno i namerno unosi pogresne podatke u dokumenta, jer time steti izabranim vlastima i puni kasu iz koje

prima platu.

- - - - - - - - - -

Takodje dokazani kriminalci u policiji koji sacekuju na krajevima podrucja i pljackaju narod napreduju kada dobiju otkaz.
 
Ima jedan deo u Subotici gde panduri stoje i zaustavljaju samo one kojima ne radi svetlo. Put prema Kelebiji gde prolazi mnogo stranaca. Tuda prolazim gotovo svaki dan i prvi put me je zaustavio kad nisam upalila svetlo na multipli (tek kad smo je kupili) jer nisam imala običaj da razmišljam o tome. A drugi put kada sam vozila sinovu alfu gde sam umesto srednjeg svetla uključila samo poziciju. Oba puta je bila samo opomena i prijateljski savet.

Kazne su upravo stimulans da razmišljamo u saobraćaju i da se ne opuštamo jer možemo nekoga da skratimo za glavu ;)
 
Eto nekim slucajem kod mene bas pise da ima dve osovine a koje zaista i ima!!! Pa kako ce da stoje tockovi ako nema osovina??? Jos jedan dokaz da imamo debile i najgori sljam u vlasti koji nam reze zakone a pojma o isim nema. Uostalom za ukupnu masu motocikla pise NULA a dali to znaci da ce onda jednog dana i za to morati da se menja saobracajna dozvola???? LOPOVI na delu i ako im dozvolimo da nas spustaju na svoj nivo,magareci,onda smo isti kao i oni! CUJ;MOTOCIKL NEMA OSOVINE??? A STA IMA? NEVIDLJIVE FRCONCLE NA KOJIMA STOJE TOCKOVI????:evil::evil::evil:

http://informer.rs/vesti/srbija/136...propisa-mnogi-NECE-MOCI-REGISTRUJU-DVOTOCKASA

Ne moze da ima 2 osovine da ga *****. Mora da ima bar jedno vratilo :)
 
Članak koji sumira novosti koje su Saobraćajci uveli i forsiraju ove godine da bi povećali naplatu kazni (bezbednost ?):


5 novih metoda saobraćajne policije

Koje inovativne metode (5) koristi saobraćajna policija ?
Sledi lista:

1. Nove lokacije
Ljudi se vode navikama. Lokacije radara i policijske kontrole su decenijama iste, vozači automatski usporavaju tamo gde očekuju kontrolu. Ali u poslednje vreme policija bazira kontrolne punktove na potpuno novim i neočekivanim mestima, gde nikada ranije nisu bili bazirani. Pa tako vozači uspore očekujući radar na tradicionalnoj lokaciji, kada vide da ga nema ubrzaju, o onda bivaju ulovljeni radarom na novoj lokaciji.
Jednostavna rešenja su često najbolja, a to pokazuje i ovaj primer.

2. Neočekivani tip kontrole ...
 

Back
Top