Native Americans

. . .

Poznat
Poruka
8.586
Slusa li od vas neko narodnu indijansku muziku?
Ja sam jos kao mali jako puno voleo Indijance i onda logicno da jako puno volim i da slusam njihovu muziku. . . Jako mi je ospustajuca i umirujuca i sve. . . Nesto fino za slusati je :) Bar meni :)
Koja su vasa misljenja?
 
. . .:
Slusa li od vas neko narodnu indijansku muziku?
Ja sam jos kao mali jako puno voleo Indijance i onda logicno da jako puno volim i da slusam njihovu muziku. . . Jako mi je ospustajuca i umirujuca i sve. . . Nesto fino za slusati je :) Bar meni :)
Koja su vasa misljenja?
Super je. Mada ne slusam cesto. Moj cale to obozava pa sam to povuko na njega. Imam original CD od El Condor Passa i tako to. Super je mjuza.
 
pitam se koliko je njihove muzike u tome.... uzimajuci u obzir da svoj jezik uce u osnovnoj u rezervatima a prije toga ga djeca ne znaju

i uzimajuci u obzir da isto vazi i za njihovu kulturu uopce...
 
Zapravo deca ga znaju, bar onaj rezervat gde sam ja bio, i cela ta njihova kultura idalje postoji, samo se na nju dodalo ovo nove vreme i hriscanstvo ;)

ovo me asocira na nedu pricicu is politikinog zabavnika, sa zivotinjama na baterije u zoo vrtovima nakon sto su prave izumrle

groblje i zombiji jedne kulture
i neko ko to gleda,
dobrovoljno
...
:?
 
Cao drugari,

Nisam vam se dugo javljala, a mnogi od vas su mi tokom mog dugog boravka na dugom letovanju sa Jackom poslali gomilu pisama, da im kazem svoje misljenje o muzici Americkih Indijanaca. Evo, to cu i uciniti.
Kao sto svi znate, ja sam oduvek slusala, pevala i, naravno, igrala uz tu muziku. Ponekad sam unosila i neke srpske elemente u njihovu muziku npr. sajkacu sa perjem. Uh, kako sam bila moderna. Svi su me kopirali i Bik koji sedi i Hijavata, ali i Crne Vrane, kao i Smrdljive Noge. Pored toga sam uvela da oko vatre igramo nase srpsko kolo. Dva desno, tri u mestu, dva dva levo. Ubacila sam im i Moravac sve sa makazicama. Oni su potpuno otkacili. Tada su me proglasili muzickom Poglavicom Ujedinjenih plemena Beskrajne Prerije. Tu titulu i danas rado nosim i ponosim se njome.
Najvise volim da slusam indijanske bandove koji miksuju nove i stare, dobre, tradicionalne, zvuke. To su pre svega Rednex, a i Rokeri S Moravu su imali pesmu o Hijavati. Mnogi muzicari su kopirali moju koketeriju sa indijanskom muzikom: The Cult, Jim Morrison i The Doors, Lepa Brena, ali i Mars Venus.
Ipak, moji prijatelji indijanci mi najvise zameraju zato sto nosim roze kaubojke i rozi kaubojski sesir sa sljokicama. Isprva kada sam dolazila na svojoj kobilici Romaticnoj Melodiji, oni su kao sumanuti bezali u planine. Sada su se navikli pa odmah zapale vatru i pocnu da djuskaju sa tomahavcima. Uh, kako je dobro. 8)
 

Back
Top