Gde bacati "elektro" otpad ?!

vlamarcan

Obećava
Poruka
57
Znam da su stare baterije mobilnih telefona, mp3 plejeri, televizori i drugi elektricni uredjaji veoma negativnog uticaja na zivotnu sredinu i zato se ne trebaju bacati u "regularno" smece, vec, za takvu vrstu otpada predvidjene, kontejnere. E sad, moje pitanje glasi: gde se nalaze ta mesta, te lokacije, ti kontejneri, nazovite kako god hocete, ali odgovorite mi molim vas: GDE DA BACAM ELEKTRO OTPAD ???? Veoma me zanima, jer zaista ne zelim da bacam u obican kontejner. I da, jos nesto: da li postoji, u nasoj zemlji, fabrika koja reciklira takvu vrstu otpada? Ako ne, sta se desava sa starim elektricnim aparatima ?
 
Да постоје фирме које се баве рециклажом те врсте отпада! Не знам које су и где се налазе, али врло вероватно, пошто те то интересује, може лако да се дође до њих!
 
@micaigoxy
Eto imas gore linkove za firme koje se bave skupljanjem i recikliranjem e-otpada. Dobro je da ga skupljas jer to spada u klasu opasnog otpada. Vecina tog otpada sadrze toksicne, eksplozivne, kancerogene i druge materije koje su opasne za zivotnu sredinu, pre svega zdravlje ljudi, a na zalost sve to zavrsi na obicnoj deponiji.
 
Organizacija manifestacije World Cyber Games i FON vas pozivaju da doprinesete ocuvanju zivotne sredine i donesete elektronski i elektricni otpad koji imate na paviljon FON-a u okviru Hale 2 beogradskog sajma gde se tokom predstojeceg vikenda 6. i 7. septembra odrzava nacionalno takmicenje prestizne svetske Olimpijade video igara. Sav otpad nakon zavrsene manifestacije bice predat fabrici za reciklazu http://www.personalmag.co.yu/?p=3041
 
To sve lepo deluje u velikim gradovima, ali zar neko iz unutrasnjosti zemlje treba da predje citave kilometre da bi bacio e-otpad... A vratiti otpad u prodavnicu gde ste kupili nesto od e-opreme (ako takvo mesto postoji), daleko je od pametnog, jer vam neki stari televizor moze zavrsiti na glavi. Jedno vreme baterije su mogle da se vrate na trafikama ali mislim da vise ne primaju... Nisam vidjala televizore po kontejnerima (nije da sam zavirivala) ali mislim da oni zavrse po otpadima, ali moguce da se mnogi foto-aparati i telefoni nadju u kantama, ako ih niko u prodavnicama ne uzme za delove...
 

Back
Top