XP pitanje!

SisaDaPimp

Aktivan član
Poruka
1.140
Nesto sam razmisljao pa sam odlucio da napravim particiju od 1GB kao Swap prostor, znaci umesto da taj prostor koristim na particiji na kojoj je vec XP, da koristim sa druge particije, tj kao u Linuxu.. Da li to moze dati bolje performanse, tj brze koriscenje sistema, i da li je preporucljivo :)..
 
Postavljanje jedne particije kao swap prostora u windowsu u sustini NECE dati neko vidno poboljsanje. Postoji jos jedna sitnica. Ako je swap particija na drugom HD-u, moze doci do poboljsanja performanse, ali ne nesto preterano (10%-15%). Ukoliko se swap particija nalazi na istom disku, kao i XP (sto je obicno slucaj; nemamo svi po dva HD-a :D ), nece biti osetne razlike, jer taj disk XP vec koristi za svoja londranja.

Nadam se da sam bio od neke pomoci.
 
Particija je na drugom Hard Discu, iskreno probao sam mada, ne daje bas neki specijalan efekat, ali videcemo kad sredim masinu posto sam imao samo prilike 2-3h tako da koristim masinu, jbg riknuo mi agregat, tako da videcu, nadam se da je stvarno 10-15% poboljsanja jer iskreno u windows sistemima to je mnogo :D
 

Back
Top