Najlepse balade

Iron Maiden - Wasting Love
Type O Negative - Love you to Death
Bruce Dickinson - Tears Of The Dragon
Alice In Chaind - Down In A Hole
Guns n Roses - November Rain
PEARL JAM - Black
Gary Moore - Empty Rooms
 
Type O Negative - Black No1 , Christian Woman
Marilyn Manson - Speed Of Pain
_______________________________________________
Enigma - Beyond The Invisible
Bon Jovi - Blaze Of Glory :arrow: :arrow: :arrow:
 
Pages of our time – Smak
Lady in black – Uriah Heep
Nights in white satin – Moody Blues
Zasto ne volim sneg – Smak
I put a spell on you – Creedence C. R.
Have you ever seen the rain - Creedence
 
Ten Sharp-You, Bryan Adams-Please forgive me,Kanzas-Dust in the wind,Vaya Con Dios-What`s a women,Sade-No ordinary love,The Cure-Close to me i Love song,Aretha Franklin-I say a little prayer ,sve od Barry White-a,Billy Idol-Eyes without a face,The Police-Every breath you take, Prljavo kazaliste Ma kog me boga za tebe pitaju,Moj bijeli labude,Iz nekih starih razloga,Van Gogh-Neko te ima nocas,Riblja corba-Kad hodas,Babe-Noc bez sna,Dr Iggy-Oci boje duge :lol: ovo poslednje je naravno sala
 
JOXY:
Ten Sharp-You, Bryan Adams-Please forgive me,Kanzas-Dust in the wind,Vaya Con Dios-What`s a women,Sade-No ordinary love,The Cure-Close to me i Love song,Aretha Franklin-I say a little prayer ,sve od Barry White-a,Billy Idol-Eyes without a face,The Police-Every breath you take, Prljavo kazaliste Ma kog me boga za tebe pitaju,Moj bijeli labude,Iz nekih starih razloga,Van Gogh-Neko te ima nocas,Riblja corba-Kad hodas,Babe-Noc bez sna,Dr Iggy-Oci boje duge :lol: ovo poslednje je naravno sala
U velikoj meri mi e svidja tvoj ukus 8)
 
DJ_MaRe:
JOXY:
Ten Sharp-You, Bryan Adams-Please forgive me,Kanzas-Dust in the wind,Vaya Con Dios-What`s a women,Sade-No ordinary love,The Cure-Close to me i Love song,Aretha Franklin-I say a little prayer ,sve od Barry White-a,Billy Idol-Eyes without a face,The Police-Every breath you take, Prljavo kazaliste Ma kog me boga za tebe pitaju,Moj bijeli labude,Iz nekih starih razloga,Van Gogh-Neko te ima nocas,Riblja corba-Kad hodas,Babe-Noc bez sna,Dr Iggy-Oci boje duge :lol: ovo poslednje je naravno sala
U velikoj meri mi e svidja tvoj ukus 8)

Nisi nam rekao koje su tebi omiljene?
 
Uhh...ima ih vise:
Alannah Myles - black velvet, Bryan Adams - I do it for you, Crowded House - don`t dream it over, Crvena Jabuka - tuga,ti i ja, Balasevic - D moll, Shakespear Sisters - stay with me, Foreigner - i want to know what love is, Galija - dodirni me, Generacija 5 - povedi me u noc, Guns-i - don`t cry,Haustor - sal od svile, Heart - alone, Kansas - dust in the wind, Kerber - Svetlana, Meat Loaf - anything for love, Parni Valjak - Ivana, Prince - perple rain, Prljavo Kazaliste - badnje vece/ tu noc kad si se udavala, Riblja Corba - kada hodas, Richard Marx - right here waiting, Robbie Williams - angels, Roxette - listen to your heart/ for the very first time, Sinead O`Connor - nothing comperes to you, The Kelly Familly - nanana, U2 - with or without you, YU Grupa - dunavom jos sibaju vetrovi
Evo spiska iz prve ruke (nesto sam sigurno preskocio) :wink:
 
Love Hunters "Love Is Hell", "Kim" i da ne nabrajam vise od njih (po meni oni imaju nalepse)
Djordje Balasevic "Lepa Protina Kci"
King Diamnod "Goodbye"
Macbeth "Forever. . ."
Six Pack "Ovde Je Kraj"
Trula Koalicija "Ti"
 

Back
Top