Selektor Srbije Đukić

Videcemo. Ovo sto je uradio sa mladom selekcijom i nije neko merilo, jer ako se ne varam i Alkosan je stigao sa njima do polufinala ili finala ne secam se tacno. Jednostavno nam je mlada selekcija medju 5 najjacih u Evropi.
 
Videcemo. Ovo sto je uradio sa mladom selekcijom i nije neko merilo, jer ako se ne varam i Alkosan je stigao sa njima do polufinala ili finala ne secam se tacno. Jednostavno nam je mlada selekcija medju 5 najjacih u Evropi.

Kosanović nije ni bio trener mladih na EP,već samo na početku kvalifikacija,pa je otišao zbog sukoba u savezu oko crnogorskih igrača. OKUKA ih je vodio na EP. I tad smo stigli do polufinala samo ludom srećom kada je Mutinjo dao gol u zadnjem minutu Nemcima
 
Ne može da se kaže da ćemo sad da ludujemo i letimo,ali je svakako najbolje rešenje. I bolje je da dodje dok je mlad i dok ima neku veru u taj posao i dok ima želju da ga radi. Daće svoj maksimum,ubaciće mlade i što je najvažnije: kod njega će morati da se trči. Veliki sam Zvezdaš.ali ovo je čovek koji zna da izvuče maksimum iz igrača. Pogledajte kako su samo kod njega igrali Janković,Rukavina,Tošić,Kolarov itd. Nigde drugde nisu pružali takve partije. A posebno bih istakao Smiljanića. On je kod Djukića na EP igrao neverovatno i ja stvarno takav kvalitet od njega nisam očekivao. Taman se malo i smirio i biće sjajan tandem sa Kuzmanovićem. Uz Krasića, Jankovića,Ivanovića, Stojkovića,Vidića,Dragutinovića... biće muškog fudbala. Činjenica je da mladi sa njim nisu igrali lepo,ali su bili pobednici i to je meni najvažnije. Bre,pobedjena je jedna ekstra jaka Italija,Češka,Belgija(koja je posle razbila seniorre sa skoro identičnim timom). Sve u svemu,iskreno se nadam boljim stvarima u budućnosti...
 
„Blic“ istraŽuje: Zašto u predlaganju kandidata za selektora nije bilo zvezdaša
Đukićev izbor bio je izrežiran!
Autor: B. Marković | 22.12.2007 - 06:12

Okrnjeni Stručni odbor predložio je za selektora Miroslava Đukića bez ijednog zvezdaša u svojim redovima! Do juče, „banku“ su držali Ljupko Petrović kao predsednik, Milorad Kosanović kao potpredsednik i Milovan Đorić, najglasniji u svakom sukobu mišljenja. Koincidencija ili nešto drugo? Dok oni kojima je rivalstvo crveno-belih i crno-belih duševna hrana tvrde da je selektora predložio Partizanov lobi, treneri o kojima je reč ne vide u ovoj činjenici ništa čudno ni tendenciozno.

- Ne gledam na to kao na prevlast Partizanovih ljudi, niti sam zbog toga podneo ostavku - kaže Ljupko Petrović, do prekjuče prvi čovek Odbora.
- Zaista sam bio sprečen da prisustvujem sastanku, jer sam u Bosni sređivao pasoš i imao ostavinsku raspravu. Razlozi mog odlaska su suštinski.
Izbor Đukića kao glavnog kandidata nije bio po vašoj volji?
- Ponavljam: nemam ništa protiv Đukića, mlad je i perspektivan trener, ozbiljan čovek. Pa, on je bio moj igrač, kao trener Rada doveo sam ga iz Mačve i znam kakav je! Druga je stvar to što mislim da je za njega prerano da vodi reprezentaciju.
Zbog čega ste onda otišli sa vrha Stručnog odbora?
- Zato što je Đukić izabran dan ranije, a onda je trebalo da se sastanemo i dignemo ruke za njega! Ne pristajem da glumimo odlučivanje ako je nešto već rešeno. Najmanje je važno to da li je bio Partizanov čovek.
Za koga biste glasali da ste prisustvovali sednici?
- Moj kandidat od početka do kraja bio je Ljubiša Tumbaković. Dakle, partizanovac... Posle njega imao sam još dvojicu kandidata za koje bih glasao, pa bih tek onda razmišljao o Đukiću. To je istina, sve ostalo su naklapanja - kaže Petrović, koji je juče otputovao na Dojran gde drži predavanja polaznicima za PRO-licencu.
I drugi Zvezdin čovek koji nije učestvovao u predlaganju selektora, Milovan Đorić, već je u Makedoniji po istom poslu.
- Đorić je još ranije izašao iz Odbora, nezadovoljan neuvažavanjem našeg stava o učinku Klementea i budućem selektoru „orlova“. Podneo je ostavku koju nisam prihvatio i prestao da dolazi na sastanke. Rekao mi je: „Prihvatio je ti ili ne, neću više da učestvujem u toj farsi“.
Prvi koji je povukao nogu bio je Milorad Kosanović, potpredsednik Odbora. Pre nego što je vrh FSS ocenio da je Kosan „zloupotrebio svoju ulogu u i netačno izneo zaključke u vezi sa Klementeom“, bivši trener Crvene zvezde digao je ruke od ovog savetodavnog tela.
- Stručni odbor radi kao da je na pijaci! Šta to znači, da svako predlaže svog kandidata, a da se ishod unapred zna. Đukića nisu predložili ni Zvezdini ni Partizanovi ljudi nego Terzićevi! Niko tu ne odlučuje osim njega. U Stručnom odboru danas sede ljudi koji nemaju kredbilitet i pod njegovom su direktnom kontrolom.
Oni se pozivaju na kriterijume iz kojih je proizišao predlog za Đukića?
- Postavili su kriterijume koje su odmah srušili. Kažu: novom selektoru je potreban kontinuitet... Zar se Đukićev rad sa mladima od nepunih godinu dana može oceniti kao kontinuitet?! Sve je to improvizacija - dok u Odboru sede oni koji su se prekjuče pojavili
pred medijima, nema našem fudbalu sreće i napretka.
Mislite na Ivanovića, Moraču i Santrača?
- Neću da pominjem imena. To je drugoligaški nivo, pa gde igraju njihovi klubovi: Novi Sad, Voždovac... To su ljudi sa čudnim biografijama, kakvih sve više ulazi u Savez. Imaju svoje medije i jednu svoju televiziju, sad se spasavaju pričom da dovode Džajića za direktora... A izbor selektora je važna, kapitalna stvar za srpski fudbal - ogorčeno zaključuje Kosanović.
Jednoumlje u Odboru
Slučajno ili ne, sastav Stručnog odbora Fudbalskog saveza Srbije deluje indikativno. Radmilo Ivančević je nekadašnji Partizanov golman, Nedeljko Kostić direktor mlađih kategorija crno-belih, a Mihajlo Ivanović kao bivši novinar veoma je blizak
Humskoj. Ipak, nabrajanje njihovih imena ne razuverava Ljupka Petrovića da je reč o podudarnosti.
- Koliko znam, Kostić je podneo ostavku i nije više u Odboru, Ivančević je svoj, a ni Ivanović nema neku čvršću vezu sa Partizanom. Problem je, nažalost, na drugoj strani - kaže Petrović.
E ovi penzioneri će zakopati naš fudbal! :evil: Pazi sad kad se i oni raspravljaju ko je glasao a ko nije, ko je tetki nosio lek kad se glasalo. :evil: Đukić ispalio Partizan da bi sad odjednom ispalo da neki tamo što su nekad bili u Partizanu namerno glasaju u odsustvu Zvezdinog kadra da on bude selektor. Ovo je priča o ludom i zbunjenom! A onda se pojavljuje Ljupko i sve to demantuje, da bi "veliki" stručnjak Kosan, za koga sam mislio da je fudbalski već sahranjen, drži slovo o kapitalnim stvarima za srpski fudbal. Znači ovde ipak treba da radi motka kad je policija nesposobna da uradi bilo šta u klubovima, a kamoli u FSS, jezgru mešetara, secikesa i lezilebovića. Kao policija nešto hapsila, pominjali se neki transferi (o nameštaljkama ni reči) i na kraju ispada od svega da je kriv onaj siroti čikica sa Marakane zbog organizacije jer je prebijen pandur na tribinama. Od silne halabuke o svemu i svačemu u našem fudbalu stradaće ko zna ko, a verovatno niko živ. :roll: :evil:
 
Djukic ce na ovaj nacin zassrati sve dobro sto je uradio u dosadasnjoj kratkoj ali prilicno uspesnoj karijeri. Trebao je da ostane u Partizanu, da pokusa da osvoji titulu pa da prezimi u Evropi...jednostavno receno trebao je da nastavi napredak na onaj nacin kako je to do sad cinio. Nije trebao odmah da se zalece na klupu Srbije.
Ali ne bi me iznenadilo ni da napravi neki veci uspeh...ima srece covek a ima i umece.
 
Dejli mejl: Fulam hoće Miroslava Đukića!
SveVesti.com Serbian Cafe 22.12.2007 10:43

Engleski novinari, možda, znaju nešto što ne zna cela Srbija! Naime, list „Dejli mejl” (Dailly Mail) objavio je u svom on-line izdanju da je londonski Fulam, koji je smenio trenera Lorija Sančesa, zainteresovan za Miroslava Đukića!? Prema informacijama tog lista, Đukić je u najužem izboru za novog trenera Fulama, uz nekadašnjeg menadžera Totenhema Martina Jola i nekadašnjeg fudbalera Seltika i Monaka, i doskorašnjeg trenera škotskog Hibernijansa, Džona Kolinsa, koji je igračku karijeru završio upravo u Fulamu.

Osim „Dejli mejla” nijedan drugi engleski medij nije objavio da je Đukić na listi kandidata za posao u Fulamu.
Ako je ovo uopšte tačno... Đukić će sad na sve strane. Samo da ne bude posle: ko visoko leti nisko pada!
 
Kako su nezahvalni grobarcici, covjek Vam je poslije 10 godina osigurao na drugo mjesto na tabeli a Vi mu zelite zlo................
A da ti malo prestaneš sa provokacijama? Da li si o tome razmišljao? Pre mesec dana mi se žalio jedan član na tvoje provokacije, a vidim i dalje pevaš istu pesmu.

To što je Đukić uradio je bilo sebično i bezobrazno! Pustio je da igraju sa parnim žutim kartonima protiv Mladosti iz Lučana koja bi bila pobeđena i bez njih, a ne mogu da igraju protiv Zvezde. Plus kad se doda način na koji je otišao pokazuje da su njegovi ljudski kvaliteti ravni patosu. Ivica Kralj je bio u pravu kad je upozoravao, pre odlaska iz Partizana, na njegovo ponašanje.
 
cuo sam od nekih likova (nepouzdan izvor) da je jednom prilikom Nadj izasao sa treninga i vikao da je Djukic Cigan (izvinjavam se na izrazu). Necu da me trenira Cigan. Verovatno neko preuvelicavanje.
moze nama da bude selektor i Lipi ali ako Terza i kompanija budu glavni nema nista od nase repke
 

Back
Top