064 GPRS preko PRIPAID-a

GrkicD

Početnik
Poruka
18
Opste je poznato da telekom daje GPRS samo za postpaid korisnike. Medjutim, juce me zvao ortak iz Nisa i kaze da ide na gprs kao pripaid korisnik. Kaze da on to radi sa simensom c62, i da neki njegovi drugovi to rade sa simensom m55.Kaze da je skinuo uputstvo sa neta, i da mu funkcionise gprs besprekorno.Ja sam to isto uradio, podesio, ali nece pa nece.Veoma mi je dobar ortak, tako da ne vidim razlog zasto bi me lagao. Da li neko zna vise o ovome?
 
Naravno da moze.Samo je potrebno izvrsiti prepravku u podesavanju kao sto je napisano na ovoj stranici.To je to.Ja sam sada preko 064 pripaid-a na netu.Dok o ovome nisam cuo, kacio sam se na net preko 063.Kod njih je uzasna konekcija, bar tri puta manja nego na 064.
Definitivno sam odusevljen brzinom download-a.Mislim da mogu svi telefoni, jer to su standardna podesavanja za GPRS, pogotovo za APN.
 
pa zar vam nije malo cudna stvar da je ozvaniceno koriscenje usluge GPRS-a samo na postpaid-u, i da se nasla nekolicina pametnih faca koji su uspeli da se nakace na WAP kao pripaid.?
niko nije negirao da pripaid ima tu mogucnost, problem predstavlja to sto ta usluga nije ozvanicena,tako da njeno koriscenje povlaci za sobom tri tacke iz krivicnog prekrsaja. Kada pocne sankcionisanje (nezv.POCELO), brzina protoka ce se povecati.
 
[da i ja sam iz Nisa i koristim GPRS. Imam m55 i pripejd sam korisnik. Skinula sam uputstvo sa net-a pozvala 064789 i posle 48h su mi aktivirali GPRS. Sve odlicno funkcionise samo sto mi ne mozemo da koristimo internet. Ali MMS poruke su yaista pesplatne.
 
Desava se povremeno meni.Misim da je to zbog prenatrpanosti mreze.Danas uopste nisu radili GPRS i Mms.Zvao sam i rekli su mi da je zablokiran server.Evo sad je sve proradilo.Mislim da ne iskljucuju pripaid korisnike zato sto kad ne radi meni, ne radi ni Mms ljudima koji ne idu na Gprs.
Po mom misljenju oni nece poceti da naplacuju bar jos 3-4 meseca, pa cak i vise.Sve iz razloga sto smo mi bedan narod, i sto im niko nece placati bilo kakvu poruku vise od 5 dinara, a kamoli da koristi gprs.Citao sam u ''Satelit tv videu'' da kad bi naplacivali morali bi da se drze evropskih cena.Znaci morali bi da naplacuju u evrima, a 1MB transfera bi za nas bio previse.Proteci ce vode dok GPRS I MMS pocnu da se naplacuju.
 
Znate u cemu je caka... Korisnici koji su se prijavili do nekog odredjenog datuma, za koji nisam siguran koji je, mogu da koriste GPRS i to bez ikakvih prepravki u podesavanjima, ja sam kupio karticu skoro (064) i pokusao sam da se prijavim na GPRS ali nisam uspeo jer kazu da je to obustavljeno do daljnjeg ali je mogucnost MMS i dalje moguca... To je zato sto ce se uskoro naplacivati i prijava na GPRS i vreme provedeno na njemu.
A do tada svi ovi koji govore da uspevaju da ih ZEZNU na neki nacin kenjaju...
 
Ljudi, ima li neko ko mi moze pomoci. Kupio sam pre 10-ak dana Siemens C60. Na 064 mrezi su mi ukljucili MMS za 24 sata. Sve funkcionise normalno (GPRS, SMS, slanje MMS poruka), jedino ne mogu da primim nijednu jedinu MMS poruku (ponavljam, mogu da ih saljem)!!! U ispravnu podesenost opcija sam potpuno uveren, jer sam ih proveravao drzeci u ruci isti telefon od mog prijatelja koji funkcionise ispravno. Jedino po cemu su se nasa dva telefona razlikovala jeste SW verzija (kod njega je 20, a kod mene je bila SW-16). Danas sam kupio DATA kabal i prikljucio ga na kompjuter, flash-ovao sam memoriju telefona i uspesno instalirao SW-20 verziju, medjutim - i dalje ne mogu da primam MMS, a ni kacenje na Internet mi ne uspeva.
Please HELP!!!
 
Prvo za GOGOTHEGREAT
Moraces da odes do njihovog korisnockog servisa, to ti je na Trgu Nikole Pasica 6, radnim danom od 08-16 casova, a oni ce da vide ostalo...
Za Gosta
Ako si pripaid korisnik na 064 mozes zvati korisnicki servis 789 i stiskaj nule dok ona koza prica dok ne cujes muziku a onda cekaj da ti se neko javi...poziv je totalno besplatan..koliko god da pricas sa njima...a ako si na 063 onda ti je bolje da odes na ovaj sajt i vidis podesavanja. www.mobtel.co.yu
 
Siemens C60 / MC60
Pre svega proveriti sa korisnikom da li je u okviru opcije CONNECTIVITY opcija AUTHENTICATION iskljucena


1. Izaberite Menu, pa zatim Setup i nakon toga Connectivity.
2. Ako nije uključen GPRS odaberite Change i na pitanje Switch GPRS on? potvrdite sa YES. (GPRS treba da bude štikliran).
3. Izaberite Conn.profiles, pritisnite Select i odaberite opciju MMS,Wap (pritiskom na Select) i iz liste ponuđenih profila izaberite jedan, npr. Profile Two i pritisnite Options, pa Rename. Izbrisite ponudjeno i Vi upišite:

Mts mms, pa zatim pritisnite Save.
4. Posto ste dali ime vasem profilu izaberite opciju Edit. Kada izaberete ovu opciju pojaviće se pitanje:’’Changes may affect application. Continue?’’ Vi pritisnite YES.
7. Označite GPRS settings i pritisnite Edit, a zatim upišite:
APN: mms
Login name: mts
Password: 064
Pritisnite Save i nakon toge se vratite na pocetni ekran (izadjite iz svih opcija).
8. Izaberite Menu, zatim Messages, pa Msg.setup i nakon toga MMS.

Sa liste profila izaberite jedan i pritisnite Activate, potom pritisnite Options i izaberite Rename. Pod Name upišite: Mts mms, a zatim pritisnite OK.
9. Označiti Mts mms i pritisnite Options, pa Change sett. i zatim redom podesite sledeće parametre:

Expiry time: aktivirajte Maximum
Def. priority: Normal i pritisnite OK.
Retrieval: izaberite Automatic i pritisnite OK.

Potvrdite sa YES, pa OK.
MMS relayserv. - unesite sledeću adresu: http://mms.mts064.telekom.yu/mms/wapenc
i pritisnite OK.
IP settings: (upišite IP adresu): 172.017.085.131 , pa Done
Conn. profile: Izaberite Mts mms i pritisnite OK.

10. Sada ste zavrsili podesavanje vaseg telefona za uslugu MMS.
 

Back
Top