Na Kosovu referendum o pripajanju Albaniji?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Q. in perpetuum hibernum

Stara legenda
Poruka
87.974
Na Kosovu referendum o pripajanju Albaniji?
Cetvrtak, 20. decembar 2007. 13:19

Funkcioner Demokratske partije Kosova Nait Hasani najavio je u intervjuu za "Gazetu viborču" mogućnost organizovanja referenduma o pripajanju Kosova Albaniji.

"Prvo moramo da steknemo nadziranu nezavisnost, dakle onu koju predlaže Ahtisari. Ali poznato je da su žitelji Kosova i Albanci jedan narod koji želi da živi u jednoj državi. Imamo jedan jezik, jednu tradiciju, jednu veru, a Kosovo je od Albanije bilo odvojeno", rekao je Hasani poljskom listu.

Hasani je dodao da ako narod bude želeo referendum o pripajanju Albaniji onda je Priština dužna da ga raspiše.

On je precizirao za poljski dnevnik da je Priština spremna da čeka s proglašenjem nezavisnosti samo do maja naredne godine, ali da se nada da će to moći da učini znatno ranije.

"Računamo da kada uvedemo Ahtisarijev plan da će UN brzo doneti novu rezoluciju koja će nam dati punu nezavisnost", rekao je Hasani.

Nova vlada u Prištini, po rečima Hasanija, računa da će samo na početku nezavisnost biti po Ahtisarijevom planu.

"Ahtisarijev plan je loš, jer deli Kosovo, iako Srbi čine svega pet odsto stanovništva", kazao je Hasani i dodao da on lično ne bi prihvatio Ahtisarijev plan jer daje takva ovlašćenja Srbiji da ona preko pomoći kosovskim Srbima može da destabilizuje Kosovo.

Nait Hasani rekao je "Gazeti viborčoj" da se ne plaši embarga Srbije kada Kosovo proglasi nezavisnost, jer ne veruje da će se Srbija odreći tog tržišta, a i zato što bi u tom slučaju granice otvorila Albanija.

"Mogli bi da izdržimo", zaključio je Hasani u intervjuu poljskom listu.
 
ovo ili slicno, bez pomena blokade n.hasani je izjavio pocetkom godine. interesantno je da je rekao samo ako dodje do cepanja kosova da se tada kosovo preusmerava na prirodne granice albanije, i da bi se i ta opcija trebala postaviti pred MZ
ps. nakon teme ukucao u google njegove ime i samo ukratko preveo jedan njegov intervju.
 
ja mislim i da ne zelimo darko. a ako i imamo takve, sigurno ih imamo manje nego sto vi imate one koji zele da se pripoje majcici rusiji:lol::lol::lol:

А зашто ти Шиптаре лажеш? Ко је, где и кад рекао да жели да се Србија ПРИПОЈИ РУСИЈИ од како су почели преговори о КиМ??? Хајде, бре, боље ради нешто корисно него што измишљаш:

 
ja mislim i da ne zelimo darko. a ako i imamo takve, sigurno ih imamo manje nego sto vi imate one koji zele da se pripoje majcici rusiji:lol::lol::lol:

Поштеди нас фраза, сви знамо да то није баш тачно, и то би било као кад би нас убеђивао да је планета равна........ Сви ми видимо шта се дешава, зато ово твоје ''многоговорење а слабоказивање'' није баш добро........:wink:
 
Нека само пробају..али прво морају да одраде независност..а ту су одма пали


http://www.kim.sr.gov.yu/kampanja.html

Bilo bi dobro, sa ste uspjeli nači nekog živog čovjeka iz Nemačke, Francuske, Engleske i SAD koji u potpunosti pobija plan Athisarija o nezavisnosti Kosova..

Zar mrtvaci mogu spasiti cjelovitost Srbije
 
Bilo bi dobro, sa ste uspjeli nači nekog živog čovjeka iz Nemačke, Francuske, Engleske i SAD koji u potpunosti pobija plan Athisarija o nezavisnosti Kosova..

Zar mrtvaci mogu spasiti cjelovitost Srbije

Iz Nemacke onaj pisac koji je nedavno bio na Kosovu

Iz SAD onaj ludjak sto je dosao u Srbiju i uclanio se u SRS.

Iz Francuske onaj pisac, sto je bio u plavim beretkama.

Svi kazu da je Ahtisarijev plan los. ;-)
 
Bilo bi dobro, sa ste uspjeli nači nekog živog čovjeka iz Nemačke, Francuske, Engleske i SAD koji u potpunosti pobija plan Athisarija o nezavisnosti Kosova...
...i nekog živućeg na svijetu ko stvarno vjeruje da problem kosova nema veze sa problemom u BiH i da je budućnost cjelovite Bosne okružene Srbijom i Hrvatskom nekakav ozbiljan projekat...:twisted:
 
fiddle.gif
 
ovo ili slicno, bez pomena blokade n.hasani je izjavio pocetkom godine. interesantno je da je rekao samo ako dodje do cepanja kosova da se tada kosovo preusmerava na prirodne granice albanije, i da bi se i ta opcija trebala postaviti pred MZ.
Ademe, nadasve tolerantni i nikako nacionalno ostrasceni batice, aj' objasni ljudima na forumu taj pojam "prirodne granice Albanije". Meni ne moras, ja sam i vise nego dobro upoznat sa fasistickom ideologijom novijih albanskih nacionalista, nego cisto zbog ljudi koji su poverovali tvom prodavanju muda za bubrege na ovom forumu.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top