XP umesto Viste

sikeyy

Početnik
Poruka
25
Dobio sam laptop HP 530 i sa njime i Windows Vistu.
Da li mogu da umesto Viste ubacim XP i gde da nabavim potrebne drajvere za sav hardware lap topa?

Nisam nikada instalirao sistem na lap top pa ne znam da li treba da trazim drajvere za svaku komponentu ili je to sve integrisano na maticoj ploci pa postoji jedan drajver koji to sve pokriva?
 
dovoljno je da progooglas i nacices sve potrebne podatke o tvom laptopu.
Koliko vidim imaces problema da instaliras xp ;)
sto ne znaci da ne moze ;)

Razmisli sto si dobio Vistu uz njega.
Ne smem da tvrdim ali mislim da za tvoj HD ne postoje drajveri u xp-u. Moraces da skines drajvere sa neta ali i pored toga neces moci da dignes sistem jer kad stavis CD sa XP-m sistem nece videti HD i neces moci nista da instaliras.

Ako budes imao taj problem javi se da ti objasnim kako da ga resis.
 
Ne mozes da ostanes bez Viste i XP-a nikako.Mozes da ostanes bez podataka-to je drugo.Samo skini one driver-e za laptop s neta.Driver-e narezi na neki disk.SATA driver nabaci na disketu ako imas disk jedinicu za laptop ako ne napravi boot-abilan XP disk s tim integrisanim SATA driver-om uz pomoc programa nLite.Onda ubaci taj boot-abilni disk u lap i pokreni instalaciju.
 
qq ala ga zakomplikova.

Znam da je to uobicajen nacin da se to resi ali ja sam otkrio jedan mnoooogo efektniji i jednostavniji (i sta je najbitnije funkcionise (sta da radim kad nisu svi geniji kao ja) (neko spominje Peru Kojota? :lol: )) :lol: :lol: :lol:
 

Back
Top