Dino Merlin

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Kucala sam u pretraživaču ovu temu, ali nisam je našla, neobično mi je da je do sada niko nije postavio...

Večeras sam drugi put čula novi singl od Merlina, ''Otkrit' ću ti tajnu'' (ili tako nekako)...:
Uneo je nijansu drugačijeg u odnosu na ranije stvari, ali opet je to isti, prepoznatljiv on...

Koliko vam se dopadaju njegove pesme?

U meni one najčešće bude melanholiju, čak i neku sivu prazninu...
Ali mi se neke od njih dopadaju, i to izuzetno...
''Uspavanka za G.B.'' je na prvom mestu, i tekst je za mene enigma, ne mogu sasvim da ga dokučim...
Onda, ''Ja potpuno trezan umirem'', ''Ne mogu joj prići'',... ''Supermen''... ''Verletz'', ''Ostaće istine dvije'', ''Sredinom'' - ova pesma mi se dopada zbog svoje alegoričnosti...''Umri prije smrti''... ''Sve je laž''... ''Ako me ikada sretneš'', ''Prokletog me Bog stvorio'', ''Da je tuga snijeg''... ''U kandžama jastreba'', ''Vojnik sreće''...
 
"Otkrit ću ti tajnu" je predivna pesma, i zaista malo odskače od nekog njegovog uobičajenog stila.
Čudi me da si pesmu čula tek sada, izašla je avgusta ove godine. Retko mi se pesme dopadnu na prvo slušanje, ali ova jeste....

Inače obožavam Merlina...posebno pesme "Paša moj solidni", "Da je tuga snijeg", "Merjema", "Božić je", "Subota", "Zaspao je mjesec" itd. ima ih još...ovo su neke najdraže...
 
Ako me ikada sretnes...Daj mi znak, da jos nije prestalo, da nikad nece prestati
mogu proci stoljeca, mogu ti i umrijeti
a ti me nisi prestala, i nikad neces prestati
ljeta, zime, proljeca, za tebe cu zivjeti
i pjevati.....
 
Pa ne bih se složio, svaka nova Merlinova pesma me oduševina neki način, što za Čolu ne bih rekao, njegova dva poslednja albuma su mi baš bezveze...

Što se Čole tiče, mislim da su mi poslednja dva albuma veoma dobra, ali manje komercijalna nego svi ostali prethodni albumi, pa su manje atraktivni za neke šire mase... ''Svabarskim sokakom'', ''Kao moja mati'', ''Sačuvaj me, Bože, njene ljubavi'', ''Merak mi je''... meni su sve to divne pesme... Pogotovo ono što je Balašević napisao...

A za Merlina se i ja sad čudim kako ranije nisam čula pesmu, ali sam tekst pogledala na netu i vrlo je interesantan...
I pitam se hoće li taj čovek da održi nekad koncert u Srbiji ili ne... I ako neće, šta je prepreka...
 
Što se Čole tiče, mislim da su mi poslednja dva albuma veoma dobra, ali manje komercijalna nego svi ostali prethodni albumi, pa su manje atraktivni za neke šire mase... ''Svabarskim sokakom'', ''Kao moja mati'', ''Sačuvaj me, Bože, njene ljubavi'', ''Merak mi je''... meni su sve to divne pesme... Pogotovo ono što je Balašević napisao...

Ok, kako kome...Me ni su njegove najbolje pesme, one koje je napisao Kemal Monteno....Stvar ukusa....

A za Merlina se i ja sad čudim kako ranije nisam čula pesmu, ali sam tekst pogledala na netu i vrlo je interesantan...
I pitam se hoće li taj čovek da održi nekad koncert u Srbiji ili ne... I ako neće, šta je prepreka...

Prepreka je u njegovoj glavi, neka politička ubedjenja, po meni gluposti, a najvishe tvrdoglavost...Ali dobro, ako je to nnjegova odluka poštujem...Meni su bitne pesme, njega ne moram da gledam, ako neće da dodje...
 
Zivi na racun stare slave... Kao Zdravko Colic!
Zdravko Colic je obicna susumiga. Slepaju ga one iste obozavateljke od pre 30 i kusur godina. Kad one krepaju nece mu biti ni publike.
S druge strane Merlin je mozda i najbolji kantautor jugoistocne Evrope a i sire. On nikad nije bio ljubimac zena, nema idiotske pesme kao Z.C., drugim recima nikada nije bio cirkuzant. Ne mogu sad da tupim i pravim analize, ali dovoljna je cinjenica da Merlin k'o od sale napuni stadion u svom rodnom Sarajevu, dok Colic drzi koncerte po nekim sportskim halama, tako da je tvoje poredjenje krajnje idiotsko.
 
Zdravko Colic je obicna susumiga. Slepaju ga one iste obozavateljke od pre 30 i kusur godina. Kad one krepaju nece mu biti ni publike.
S druge strane Merlin je mozda i najbolji kantautor jugoistocne Evrope a i sire. On nikad nije bio ljubimac zena, nema idiotske pesme kao Z.C., drugim recima nikada nije bio cirkuzant. Ne mogu sad da tupim i pravim analize, ali dovoljna je cinjenica da Merlin k'o od sale napuni stadion u svom rodnom Sarajevu, dok Colic drzi koncerte po nekim sportskim halama, tako da je tvoje poredjenje krajnje idiotsko.

Kako si ti samo pametan... Prosto je divota citati tvoje postove! Kad si tako lepo obavesten navedi mi u kojim halama je nastupao Zdravko Colic i odgovori mi na jedno pitanje: Koliko je on do sad nastupao na Marakani?
 
Jedno je sigurno. Merlin nosi neksto sto Cola ne moze da prenese u "svojim" pesmama i na prai nacin prenosi onaj stari sarajevski duh. Kazem "svojim" jer Cola koliko ja znam, nema ni jenu autorsku pesmu. Tako da je po meni
Cola samo dobar alat za kanalisanje tudjih osecaja, dok Merlin pored toga sto je izvrsan vokal jos je bolji kompozitor i tekstopisac
 
Suva drva odozdo
a sirova odozgo...
...Ko to radi protiv nas
k'o da svira kontrabas...
Tekst su inace pisali Colic (licno!), Marina Tucakovic i jos jedan lik. Trebale su tri budale da ispadne jedna ovakva glupost koja sluzi za sprdacinu.

Merlin je godinama sazrevao kao autor, cesto putuje i otkriva nove instrumente, zvukove... Albume objavljuje kad ima nesto da kaze, za razliku od Zdravka Colica koji snima kad ostane bez para, pa onda zvrcne Bajagu, Balasevica ili Bregu, nadje sponzora (Rajfajzen banku, pa u spotu ''Sacuvaj me, Boze...'' na crno odelo ogrne zuti sal ili u ''Kazna je'' ona manekenka u cnoj haljini sto mu glumi ribu nosi neko zuto perje.), e onda se sve to reklamira do granica ispiranja mozga i cim stigne leto puna Marakana, on malo zatrese glavom i zapeva Izgledas mi kao lutkica iz Trsta, g.uzice mesaju, lome se kukovi, a osim sredovecnih svercera i nasih keva malo ko danas i shvata taj stih i tako. Colic jeste zvezda, ali je nula od muzicara i coveka. Zakera i proserava se. Pre neki dan je u novinama pisalo da je neka tv ekipa dolazila u njegovu kucu da ga snima za novogodisnji program posto on covek ne ide po televizijama.
Ja Merlina vec odavno ne slusam, tek ponekad. Ali to je covek koji me je naucio da volim muziku i uvek u razgovorima kad treba nabrajati neke muzicke idole i uzore on mi je No1.
Eh da, moji favoriti: Lela, Ne placi mati, Misici.
 
Suva drva odozdo
a sirova odozgo...
...Ko to radi protiv nas
k'o da svira kontrabas...
Tekst su inace pisali Colic (licno!), Marina Tucakovic i jos jedan lik. Trebale su tri budale da ispadne jedna ovakva glupost koja sluzi za sprdacinu.

Merlin je godinama sazrevao kao autor, cesto putuje i otkriva nove instrumente, zvukove... Albume objavljuje kad ima nesto da kaze, za razliku od Zdravka Colica koji snima kad ostane bez para, pa onda zvrcne Bajagu, Balasevica ili Bregu, nadje sponzora (Rajfajzen banku, pa u spotu ''Sacuvaj me, Boze...'' na crno odelo ogrne zuti sal ili u ''Kazna je'' ona manekenka u cnoj haljini sto mu glumi ribu nosi neko zuto perje.), e onda se sve to reklamira do granica ispiranja mozga i cim stigne leto puna Marakana, on malo zatrese glavom i zapeva Izgledas mi kao lutkica iz Trsta, g.uzice mesaju, lome se kukovi, a osim sredovecnih svercera i nasih keva malo ko danas i shvata taj stih i tako. Colic jeste zvezda, ali je nula od muzicara i coveka. Zakera i proserava se. Pre neki dan je u novinama pisalo da je neka tv ekipa dolazila u njegovu kucu da ga snima za novogodisnji program posto on covek ne ide po televizijama.
Ja Merlina vec odavno ne slusam, tek ponekad. Ali to je covek koji me je naucio da volim muziku i uvek u razgovorima kad treba nabrajati neke muzicke idole i uzore on mi je No1.
Eh da, moji favoriti: Lela, Ne placi mati, Misici.

U onom gore postu si malo preterao, ali sa ovim se uglavnom slažem.....No, sve jedno, činjenica je da Čola živi od stare slave, za razliku od Merlina, koji uvek ima da ponudi nešto novo i kvalitetno.
 
ma ok je merlin.....sto se tice onih starijih pjesama jer odavno domace nista ne slusam...(iz pojma nemam kojeg razloga....)...............a colic je postao komercijala....mada mi se svidja svadbeni sokaka.....i to je to...
 
Dino Merlin - Kad Si Rekla Da Me Voliš = Tonic - If You Could Only See
Dino Merlin - Paša Moj Solidni = Luca Carboni – Farfallina
Dino Merlin - Ostace istine dvije = Prince - When doves cry...
Dino Merlin - Mjesecina = UB40 - Where did I go wrong
Dino Merlin - Kad sve ovo bude juce = Michael Jackson - They don't care about us
Dino Merlin - Da je tuga snijeg = Sezen Aksu - Bin Sende Tutuklu
Dino Merlin - De facto Fato = Marius Müller Westernhagen - Es Geht Mir Gut
Dino Merlin - Godinama = Youssou N'Dour - My Daughter
 
Poslednja izmena:

Back
Top