Igor Đorđević

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Virtual_butterfly

Početnik
Poruka
24
Igor Đorđevic, rođen 1978. u Topoli, filmski i pozorišni glumac.
Glumačku karijeru započeo je u školi glume u Aranđelovcu kod režisera Aleksandra Rajkovića.
Završio je Pozorišnu akademiju u Novom Sadu u klasi Vide Ognjenović. Poznat je po glavnim ulogama u pozorišnim predstavama „Don Krsto“, „Car Edip“, "Mileva Ajnštajn", "Ribarske svađe", "Tišina treznih", "Sabirni centar", "Nevjesta od vjetra", u serijalima "Mješoviti brak", "Šta mi spremaš", kao i u filmovima "Jesen stiže, dunjo moja“, „Hamlet“, „Krojačeva tajna“.

Usudila sam se da otvorim temu o njemu jer smatram da je njegov glumački talenat vredan toga. Mene je oduševio njegov Albert Ajnštajn, Car Edip, Iže u "Ribarskim svađama"....Maestralno je odigrao veliki broj uloga, sa izuzetnom moći prilagođavanja različitim dramskim vrstama, liku, situaciji, snalažljv i prirodan na sceni.

A kad vec imamo temu za Ivana i Vuka, što ne bi i za Igora?:D

Dakle, zanima me šta vi mislite o njegovoj glumi u pozorištu, ali i na filmu...?
 
Meni se on jako dopao u ''Milevi Ajnštajn'', i u ''Ribarskim svađama'' mi je bio dobar mada mi se tamo još više dopao Nenad Maričić, a ostale predstave, filmove, serije nisam gledala. Skoro mi je jedan dečko pričao kako mu je u ''edipu'' bio užasan, međutim, nemam pojma kakav je njegov ukus a ne verujem da ću proveravati jer mi se taj ''Edip'' uopšte nešto ne gleda.
Kakvi su ''Sabirni centar'' i ''Don Krsto''?
 
Nažalost, ne znam kakav je u "Sabirnom centru" i "Don Krstu", ali takođe ima izuzetno pozitivne kritike. U Caru Edipu je po meni potpuno fenomenalan, igra mudrog, energičnog, ali i impulsivnog, osionog i nesigurnog čoveka onda kada shvati da je ugrožen. Potpuno odgovara nekoj mojoj predstavi o tome kakav bi Edip trebalo da bude i objektivno (koliko je to moguće) celom tom kontekstu političke drame koji je Vida Ognjenović težila da stvori.
 
U Caru Edipu je po meni potpuno fenomenalan, igra mudrog, energičnog, ali i impulsivnog, osionog i nesigurnog čoveka onda kada shvati da je ugrožen. Potpuno odgovara nekoj mojoj predstavi o tome kakav bi Edip trebalo da bude i objektivno (koliko je to moguće) celom tom kontekstu političke drame koji je Vida Ognjenović težila da stvori.
Slazem se u potpunosti!
 
Don Krsto je sjajan.A Igor u njemu jos sjajniji.Igra prevaranta Bruna.U stvari ne prevaranta nego coveka koji prepoznaje trenutak i iskoristi ga najbolje ali za sebe :)
Kast lista Don Krsta je sjajna Vojin Cetkovic,Ivan Bosiljcic,Sloboda Micalovic,Misa Janketic,Djurdija Cvetic,Suzana Lukic,Boba Stefanovic...
Vida Ognjenovic je to sjajno odadila.Ostala je dosledna sebi i ako zelite da pogledate predstavu da biste otkrili Vidu toplo je preporucujem.
Kratka forma (njene predstave su obicno dugacke) nesto vise od dva sata.Cak je u predstavu ubacila i malu operu,Amor kao ratnik, koju je komponovao Zoran Eric.Angazovala je za tu priliku i operske pevace iz Hora opere, dva soprana i tenora.
Natasa Radovanovic (jedan od soprana) peva u Lariju Tompsonu u Zvezdari ,a bogami i u Jadnicima.Cini mi se da sam i tenora video u Jadnicima.
Sve u svemu necete pogresiti ako odvojite vreme i pogledate Don Krsta na velikoj sceni JDP-a.Ako me moji spijuni nisu slagali onda ce u januaru biti dve predstave Don Krsta i to 14 i 20.
Meni su se u predstavi najvise dopali likovi Mise Janketica i Djurdjije Cvetic. Vojin je sjajno izneo ulogu a Bosiljcic mu parira na pravi nacin...
Igora gledajte i u Caru Edipu u Narodnom.Jos nisam pogledao "Edipa".Ali sam Milevu gledao nekoliko puta kao i Sabirni centar.
Igor ce napraviti sjajnu glumacku karijeru.I vec sada mu se nema sta mnogo zameriti.
Mlad je, karakteran je glumac i ne glumi svoje uloge vec ih tumaci i donosi.

Svaka cast Igore!
 
Veoma posvecen mlad glumac. Svaku ulogu istrazi do poslednje supljine.
Nakon sto sam ga gledala u par predstava usledio je film "Jesen stize..." ,bila sam pomalo skepticna da li ce i na filmskom platnu da ostavi jednako dobar dojam. Uspeo je. Cak sta vise, ne moze da se poredi sa ekipom iz filma (Bane Trifunovic, Kalina Kovacevic...).
Cesto ga vidjam na Kalenic pijaci : )
 
ja sam jedina kojoj se ne dopada. ne vidim talenat kod njega plus šuška, što je nedopustivo za glumca, na tv-u je dosta upadljivo, a što se izgleda tiče, dobro to je subjektivno, ali meni je nikakav frajer
 
mozda sam subjektivna,ali volim da odgledam predstavu gde on igra.ne zato shto je neki''frajer'' kao shto neko iznad reche,vec mi se dopada njegov glumachki senzibilitet.
gledala sam ga u ''don krsti'',''milevi ajnshtajn'',''car edip'',''odumiranje'',..i zaista svakom liku je dao poseban pechat.
dopada mi se kao glumac i mislim da zasluzuje temu.neko daje glas ivanu bosiljchicu,neko vuku,a ja dajem njemu! :)
 
Igor Đorđevic, rođen 1978. u Topoli, filmski i pozorišni glumac.
Glumačku karijeru započeo je u školi glume u Aranđelovcu kod režisera Aleksandra Rajkovića.
Završio je Pozorišnu akademiju u Novom Sadu u klasi Vide Ognjenović. Poznat je po glavnim ulogama u pozorišnim predstavama „Don Krsto“, „Car Edip“, "Mileva Ajnštajn", "Ribarske svađe", "Tišina treznih", "Sabirni centar", "Nevjesta od vjetra", u serijalima "Mješoviti brak", "Šta mi spremaš", kao i u filmovima "Jesen stiže, dunjo moja“, „Hamlet“, „Krojačeva tajna“.

Usudila sam se da otvorim temu o njemu jer smatram da je njegov glumački talenat vredan toga. Mene je oduševio njegov Albert Ajnštajn, Car Edip, Iže u "Ribarskim svađama"....Maestralno je odigrao veliki broj uloga, sa izuzetnom moći prilagođavanja različitim dramskim vrstama, liku, situaciji, snalažljv i prirodan na sceni.

A kad vec imamo temu za Ivana i Vuka, što ne bi i za Igora?:D

Dakle, zanima me šta vi mislite o njegovoj glumi u pozorištu, ali i na filmu...?

Kad te bas toliko odusevljava onda ti od sveg srca preporucujem da pogledas i "Figarova zenigba i razvod" u Narodnom pozoristu. Premijera je bila
16.novembra.
 
Igor Đorđevic, rođen 1978. u Topoli, filmski i pozorišni glumac.
Glumačku karijeru započeo je u školi glume u Aranđelovcu kod režisera Aleksandra Rajkovića.
Završio je Pozorišnu akademiju u Novom Sadu u klasi Vide Ognjenović. Poznat je po glavnim ulogama u pozorišnim predstavama „Don Krsto“, „Car Edip“, "Mileva Ajnštajn", "Ribarske svađe", "Tišina treznih", "Sabirni centar", "Nevjesta od vjetra", u serijalima "Mješoviti brak", "Šta mi spremaš", kao i u filmovima "Jesen stiže, dunjo moja“, „Hamlet“, „Krojačeva tajna“.

Usudila sam se da otvorim temu o njemu jer smatram da je njegov glumački talenat vredan toga. Mene je oduševio njegov Albert Ajnštajn, Car Edip, Iže u "Ribarskim svađama"....Maestralno je odigrao veliki broj uloga, sa izuzetnom moći prilagođavanja različitim dramskim vrstama, liku, situaciji, snalažljv i prirodan na sceni.

A kad vec imamo temu za Ivana i Vuka, što ne bi i za Igora?:D

Dakle, zanima me šta vi mislite o njegovoj glumi u pozorištu, ali i na filmu...?

sad jedna mala lichna informacija :mrgreen:
(al sam trachara) :per:

igor je ozenjen glumicom zoranom bechic( mozda je se neko seca iz ''male nocne muzike" ili reklame za kafu ) i imaju malo bebche :)


Laka_konjica_3.jpg


zorana bechic i mima karadzic
 
Fenomenalan glumac.Iskreno rečeno,do danas nisam znala za njega,s obzirom da nisam iz Beograda a i zbog male dece vrlo retko,tj dugo nisam išla u pozorište.Fenomenalan u predstavi Don Krsto,toliko da sam morala p povratku kući da odem na internet i saznam nešto više o njemu.
 
A, to je taj. Morala sam da vidim na internetu ko je taj. Nista posebno. Vidim da je ozenjen i da ima dete, pa necu da kazem nikakav glumac. Bolje mu je da prodaje kuvane djevreke, to je valjda radio pre nego sto je poceo da glumata.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top