Srbija-zemlja sponzorusa?

jeremijabg

Poznat
Poruka
9.920
Ne mogu da se otmem utisku koji vec duze vreme imam da nam je zemlja pod vajnim demokratama postala slicna oronulim sponzorusama...prse se da ih svi vide i zapaze,kindjure da izgledaju atraktivno,daju dupe svakome ko ima kesa i lepa kola(iako nista od toga nece imati),posle kratkog roka (zlo)upotrebe postaje oronula i iako u najboljim godinama ne vredi vise nista..zar nije filozofija demokrata ista ona koju imaju sponzoruse?
 
Koliko znam ''sponzoruše'' u klasičnom smislu su produkt ratnih godina i nemaštine prouzrokovane besmislenim ratom Miloševića protiv celog zapadnog sveta, a danas ih ima sve manje, jer žene,zasluženo, dobijaju više šanse da se pravim vrednostima probiju u životu i karijeri...
 
Ne mogu da se otmem utisku koji vec duze vreme imam da nam je zemlja pod vajnim demokratama postala slicna oronulim sponzorusama...prse se da ih svi vide i zapaze,kindjure da izgledaju atraktivno,daju dupe svakome ko ima kesa i lepa kola(iako nista od toga nece imati),posle kratkog roka (zlo)upotrebe postaje oronula i iako u najboljim godinama ne vredi vise nista..zar nije filozofija demokrata ista ona koju imaju sponzoruse?

Čini ti se...Isprsiti se, biti zapažen, atraktivan, davati se, prodavati se, stariti, biti izmanipulisan, biti prazan iznutra - a tako lep/a? Ovoga je bilo otkad je sveta i veka. Ovo nisu političke kategorije, ovo su manifestacije karakternih osobina ljudi.

Uostalom, misliš da ostale političke partije, kao, žive od članarine?

Ma, pusti...
 
Ne mogu da se otmem utisku koji vec duze vreme imam da nam je zemlja pod vajnim demokratama postala slicna oronulim sponzorusama...prse se da ih svi vide i zapaze,kindjure da izgledaju atraktivno,daju dupe svakome ko ima kesa i lepa kola(iako nista od toga nece imati),posle kratkog roka (zlo)upotrebe postaje oronula i iako u najboljim godinama ne vredi vise nista..zar nije filozofija demokrata ista ona koju imaju sponzoruse?
Potrosacko drustvo kolega, sve mora da ima atraktivnu ambalazu i cenu........

....a posteno govoreci, nemam nista protiv sponzorusa ( naprotiv :razz: :) :razz: )
 
Koliko znam ''sponzoruše'' u klasičnom smislu su produkt ratnih godina i nemaštine prouzrokovane besmislenim ratom Miloševića protiv celog zapadnog sveta, a danas ih ima sve manje, jer žene,zasluženo, dobijaju više šanse da se pravim vrednostima probiju u životu i karijeri...

Najbolje da ih je sve manje.Pa nikad vise ih nije bilo i to narocito klinki srednjkoskolki.
Mada to nema veze toliko ni sa ratom ni sa Slobom a ni sa tzv demokratama vec sa promenom sistema u zemlji.A i sto bi se neka riba cimala i mucila da radi kad moze lepo da se napuca ,izadje na neki splav i navata nekog sarana punog love.
 

Back
Top