Problem sa Krstaricom

gost 94023

Ističe se
Poruka
2.527
Jedan moj drug je postao clan Krstaricinog foruma,ali cim postuje i kad se vrati na forum u koji je postovao njegove poruke vise nema.Kada kreira temu,pise na engleskom da je tema usmerena ka moderatoru i da ce on temu da usmeri na taj podforum.U cemu je problem i kako ga prevazici?
 
Nema nikakvih problema. Kada se tvoj drug registrovao za Forum Krstarice dobio je od njih (ili je bar trebao) e-mail sa sledećom porukom:

Poštovani,

Hvala vam što ste se registrovali na Forum Krstarice! Drago nam je što ste nam ukazali poverenje i nadamo se da ćete uživati u tome.
Prvih 10 vaših poruka najpre će biti moderisano, pa tek onda objavljeno. Nakon toga, vaše poruke će biti objavljene odmah po slanju, bez moderacije.

Sve najbolje,
Forum Krstarice


I time je sve rečeno!
 
Nema nikakvih problema. Kada se tvoj drug registrovao za Forum Krstarice dobio je od njih (ili je bar trebao) e-mail sa sledećom porukom:

Poštovani,

Hvala vam što ste se registrovali na Forum Krstarice! Drago nam je što ste nam ukazali poverenje i nadamo se da ćete uživati u tome.
Prvih 10 vaših poruka najpre će biti moderisano, pa tek onda objavljeno. Nakon toga, vaše poruke će biti objavljene odmah po slanju, bez moderacije.

Sve najbolje,
Forum Krstarice


I time je sve rečeno!

Bas svasta... Ovo ni ja nisam znao.... :shock: :???:
 
Lexa, ko reši da spamuje te 10 poruke mu ne znače ništa. Ima da ih pusti za 5 minuta na primer na temi "Šta slušaš sada", "Kaladont" i razne igrice i krene u akciju.....
To je baš glupost....Treba druge mere da se preduzmu kad je registracija u pitanju...vezano za IP adresu...

Pre par godina, čini mi se, na sajtu domaci.de da bi mogao da skidaš pesme morao si da imaš najmanje 7 poruka na forumu, valjda da privuku korisnike ili šta....Registrovao sam se samo zbog jedne jedine pesme.....forum me nije interesovao...pa sam iznerviran, otvorio prvu temu koju sam napisao 7 posta lupajući bez veze po tastaturi...Jbg......hoću da kažem ko je nešto rešen da uradi, uradiće svakako....
 
Ama ljudi , shvatite da vecina korisnika ovde nema staticnu IP adresu i da ne mogu da ga blokiraju po toj adresi. Staticna IP adresa kosta po 500 eur mesecno .... :?

Tako da oni mogu da stave ban na tu i tu adresu , ali cim se taj neko ko je banovan ponovo ukljuci ( iskljuci , pa ukljuci modem ili ruter ) njemu je vec druga ip adresa. Jednostavno , ako ima drugi mail ( a svi ih imamo po 3-4 najmanje ) moze opet da se ragistruje.
 
Upravo. Moja adresa nije statična i na, recimo, ovom istom četu, ako imam nekoliko skripti + javu, mogu da budem tu pod 10-ak različitih imena istovremeno, a da nikome mi ne prijavi klona! :shock: :lol:
Sa druge strane, zbog onoga što radi moj provajder, klonove prijavljuju kada ja to nisam uradila, vrlo zanimljiv fenomen... pa se onda ispostavi da ta osoba i ja samo imamo istog..... provajdera. Od sutra YEEEEEAAAAHHHH nikada više VoffLine...

Takođe, mislim da je fora sa 10 poruka dobra jer, ako sam dobro razumela, tih 10 poruka moderator mora da odobri, a to spamere ustvari mora smoriti, jer je potrebno vreme da bi mogli da se zezaju hehe, proces nije automatski već ljud to mora da obavi. Istovremeno otvorenih 10 naloga - sa slične adrese - naravno da će biti sumnjivi i to niko ne bi odobrio... valjda.....
 
Upravo. Moja adresa nije statična i na, recimo, ovom istom četu, ako imam nekoliko skripti + javu, mogu da budem tu pod 10-ak različitih imena istovremeno, a da nikome mi ne prijavi klona! :shock: :lol:
Sa druge strane, zbog onoga što radi moj provajder, klonove prijavljuju kada ja to nisam uradila, vrlo zanimljiv fenomen... pa se onda ispostavi da ta osoba i ja samo imamo istog..... provajdera. Od sutra YEEEEEAAAAHHHH nikada više VoffLine...

Takođe, mislim da je fora sa 10 poruka dobra jer, ako sam dobro razumela, tih 10 poruka moderator mora da odobri, a to spamere ustvari mora smoriti, jer je potrebno vreme da bi mogli da se zezaju hehe, proces nije automatski već ljud to mora da obavi. Istovremeno otvorenih 10 naloga - sa slične adrese - naravno da će biti sumnjivi i to niko ne bi odobrio... valjda.....

Ne. Istovremeno ne mozes :D

Tek nakon dissconect/connect :D
 
Hm, pa vidiš ne znam za firefox, inače je koristim, ali nikada nisam uspela da pokrenem pričaonicu preko nje, ili se nisam nikada ni trudila preterano... nego mIRC i one gluposti što se skidaju sa neta, ima ih na stotine..... bukvalno mogu 100 nickova odjednom da uguram :shock:
A što ja ovo pišem, još će i da me banuju :lol:
 
Hm, pa vidiš ne znam za firefox, inače je koristim, ali nikada nisam uspela da pokrenem pričaonicu preko nje, ili se nisam nikada ni trudila preterano... nego mIRC i one gluposti što se skidaju sa neta, ima ih na stotine..... bukvalno mogu 100 nickova odjednom da uguram :shock:
A što ja ovo pišem, još će i da me banuju :lol:

hahaha...I ja svašta pričam....To mi rekla drugarica da može...Kaže kad joj je dosadno uloguje se sa dva nicka na jedan forum i sama sa sobom igra kaladont..Ludača...:lol:
 
Moguće je...I ja sam radio sa svojim nickom i nikom moje devojke....Preko dva browsera, na primer jedan nick na mozili, drugi na exploreru.....Samo treba prilikom instalacije mozile, na pitanje da li želiš da mozila koristi istu bazu kao explorer, odgovoriš sa "Ne"

Odakle ti ovo ? Ima samo pitanje prilikom instalacije da li zelis da importujes favorites iz explorera osim toga nista.Kakve veze uopste ima IP adresa s bazom nekog programa ???
 
Odakle ti ovo ? Ima samo pitanje prilikom instalacije da li zelis da importujes favorites iz explorera osim toga nista.Kakve veze uopste ima IP adresa s bazom nekog programa ???

ne znam kakve ima, al možeš da drndaš istovremeno sa dva nika iz dva browsera...Provereno....Meni postavljalo par pitanja kod instalacije, i to za favorites i history i plus to o bazi...znam da se"base" pominje u pitanju, kako tačno ide...ne znam...
 
Fora je što tamo prave neku frankenštajn adresu koja mi nije baš najjasnija, tako da ako promeniš browser, e-mail, ili dodaš proksi, bilo šta... ako se konektuješ na drugi način (dilaup, wireless, ADSL) ili ako jednostavno iskoristiš drugi postpaid (neobee ili šta slično...) taj frankenštajn nije isti... mada lupam sada, samo znam da radi :)
 
ne znam kakve ima, al možeš da drndaš istovremeno sa dva nika iz dva browsera...Provereno....Meni postavljalo par pitanja kod instalacije, i to za favorites i history i plus to o bazi...znam da se"base" pominje u pitanju, kako tačno ide...ne znam...

Ma to za dva browsera je jednostavno moguce ako taj forum nema proveru IP adrese korisnika-u smislu da ne proveravaju IP samo nick kao nick.
 

Back
Top