Problem sa Krstaricom
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 45

Tema: Problem sa Krstaricom

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Problem sa Krstaricom

Jedan moj drug je postao clan Krstaricinog foruma,ali cim postuje i kad se vrati na forum u koji je postovao njegove poruke vise nema.Kada kreira temu,pise na engleskom da je tema usmerena ka moderatoru i da ce on temu da usmeri na taj podforum.U cemu je problem i kako ga prevazici?

Veoma poznat Avetinja (avatar)
    Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Podrazumevano Re: Problem sa Krstaricom

kad bude poslao 10 normalnih poruka ..... bice mu omogućen normalan rad

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nema nikakvih problema. Kada se tvoj drug registrovao za Forum Krstarice dobio je od njih (ili je bar trebao) e-mail sa sledećom porukom:

Poštovani,

Hvala vam što ste se registrovali na Forum Krstarice! Drago nam je što ste nam ukazali poverenje i nadamo se da ćete uživati u tome.
    Prvih 10 vaših poruka najpre će biti moderisano, pa tek onda objavljeno. Nakon toga, vaše poruke će biti objavljene odmah po slanju, bez moderacije.

Sve najbolje,
    Forum Krstarice

I time je sve rečeno!

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ok onda.Fala na obavestenju

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

Svasta.
    A od kad je to tako?

Aktivan član rajkec (avatar)
    Učlanjen
    06.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    64

Citat Original postavio DekiM Pogledaj poruku
    Nema nikakvih problema. Kada se tvoj drug registrovao za Forum Krstarice dobio je od njih (ili je bar trebao) e-mail sa sledećom porukom:

Poštovani,

Hvala vam što ste se registrovali na Forum Krstarice! Drago nam je što ste nam ukazali poverenje i nadamo se da ćete uživati u tome.
    Prvih 10 vaših poruka najpre će biti moderisano, pa tek onda objavljeno. Nakon toga, vaše poruke će biti objavljene odmah po slanju, bez moderacije.

Sve najbolje,
    Forum Krstarice

I time je sve rečeno!
    Bas svasta... Ovo ni ja nisam znao.... :shock: :???:

Ističe se
    Učlanjen
    09.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I meni je to bilo malo čudno, ali to je upravo ta poruka koju sam ja dobio kad sam se registrovao na forum Krstarice! A od kada se to pravilo primenjuje, to ne znam, verovatno od skoro!

Elita Prisoner (avatar)
    Učlanjen
    21.01.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    15
    Reputaciona moć
    260

Ja se ovoga ne sećam......

Veoma poznat
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Novina od pre mesec dana....Uveo Božo...da smanji spamovanje....al nešto slaba vajda...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    12.07.2007.
    Reputaciona moć
    0

10 poruka ???

Svasta.Umesto da se bave bitnim stvarima oni sebi prave jos i dodatni posao.Kao da vec nema nagomilanih problema koji treba da se rese.Aj da je manje ali 10...?Sta reci.Zanimljiva ideja.

Buduća legenda Lexa (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Ne. Baš je OK 10. Uostalom, ne znam da li ste videli ono jezivo dete što noću spamuje Lj&S... 100% to zbog njega i... nema ga više
    Janidebi

Veoma poznat
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Lexa, ko reši da spamuje te 10 poruke mu ne znače ništa. Ima da ih pusti za 5 minuta na primer na temi "Šta slušaš sada", "Kaladont" i razne igrice i krene u akciju.....
    To je baš glupost....Treba druge mere da se preduzmu kad je registracija u pitanju...vezano za IP adresu...

Pre par godina, čini mi se, na sajtu domaci.de da bi mogao da skidaš pesme morao si da imaš najmanje 7 poruka na forumu, valjda da privuku korisnike ili šta....Registrovao sam se samo zbog jedne jedine pesme.....forum me nije interesovao...pa sam iznerviran, otvorio prvu temu koju sam napisao 7 posta lupajući bez veze po tastaturi...Jbg......hoću da kažem ko je nešto rešen da uradi, uradiće svakako....

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovim pravilom ce samo da oteraju korisnike...

Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Ama ljudi , shvatite da vecina korisnika ovde nema staticnu IP adresu i da ne mogu da ga blokiraju po toj adresi. Staticna IP adresa kosta po 500 eur mesecno .... :?

Tako da oni mogu da stave ban na tu i tu adresu , ali cim se taj neko ko je banovan ponovo ukljuci ( iskljuci , pa ukljuci modem ili ruter ) njemu je vec druga ip adresa. Jednostavno , ako ima drugi mail ( a svi ih imamo po 3-4 najmanje ) moze opet da se ragistruje.

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Upravo. Moja adresa nije statična i na, recimo, ovom istom četu, ako imam nekoliko skripti + javu, mogu da budem tu pod 10-ak različitih imena istovremeno, a da nikome mi ne prijavi klona! :shock:
    Sa druge strane, zbog onoga što radi moj provajder, klonove prijavljuju kada ja to nisam uradila, vrlo zanimljiv fenomen... pa se onda ispostavi da ta osoba i ja samo imamo istog..... provajdera. Od sutra YEEEEEAAAAHHHH nikada više VoffLine...

Takođe, mislim da je fora sa 10 poruka dobra jer, ako sam dobro razumela, tih 10 poruka moderator mora da odobri, a to spamere ustvari mora smoriti, jer je potrebno vreme da bi mogli da se zezaju hehe, proces nije automatski već ljud to mora da obavi. Istovremeno otvorenih 10 naloga - sa slične adrese - naravno da će biti sumnjivi i to niko ne bi odobrio... valjda.....
    Janidebi

Ističe se
    Učlanjen
    13.07.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Glupo,ali pravila su pravila da bi nas podavila

Učlanjen
    04.03.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Citat Original postavio Lexa Pogledaj poruku
    Upravo. Moja adresa nije statična i na, recimo, ovom istom četu, ako imam nekoliko skripti + javu, mogu da budem tu pod 10-ak različitih imena istovremeno, a da nikome mi ne prijavi klona! :shock:
    Sa druge strane, zbog onoga što radi moj provajder, klonove prijavljuju kada ja to nisam uradila, vrlo zanimljiv fenomen... pa se onda ispostavi da ta osoba i ja samo imamo istog..... provajdera. Od sutra YEEEEEAAAAHHHH nikada više VoffLine...

Takođe, mislim da je fora sa 10 poruka dobra jer, ako sam dobro razumela, tih 10 poruka moderator mora da odobri, a to spamere ustvari mora smoriti, jer je potrebno vreme da bi mogli da se zezaju hehe, proces nije automatski već ljud to mora da obavi. Istovremeno otvorenih 10 naloga - sa slične adrese - naravno da će biti sumnjivi i to niko ne bi odobrio... valjda.....
    Ne. Istovremeno ne mozes

Tek nakon dissconect/connect

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Pa kao što rekoh, nekoliko skripti..... mislim..... radila sam to ops:
    Janidebi

Veoma poznat
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Pa kao što rekoh, nekoliko skripti..... mislim..... radila sam to ops:
    Moguće je...I ja sam radio sa svojim nickom i nikom moje devojke....Preko dva browsera, na primer jedan nick na mozili, drugi na exploreru.....Samo treba prilikom instalacije mozile, na pitanje da li želiš da mozila koristi istu bazu kao explorer, odgovoriš sa "Ne"

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Hm, pa vidiš ne znam za firefox, inače je koristim, ali nikada nisam uspela da pokrenem pričaonicu preko nje, ili se nisam nikada ni trudila preterano... nego mIRC i one gluposti što se skidaju sa neta, ima ih na stotine..... bukvalno mogu 100 nickova odjednom da uguram :shock:
    A što ja ovo pišem, još će i da me banuju
    Janidebi

Veoma poznat
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Hm, pa vidiš ne znam za firefox, inače je koristim, ali nikada nisam uspela da pokrenem pričaonicu preko nje, ili se nisam nikada ni trudila preterano... nego mIRC i one gluposti što se skidaju sa neta, ima ih na stotine..... bukvalno mogu 100 nickova odjednom da uguram :shock:
    A što ja ovo pišem, još će i da me banuju
    hahaha...I ja svašta pričam....To mi rekla drugarica da može...Kaže kad joj je dosadno uloguje se sa dva nicka na jedan forum i sama sa sobom igra kaladont..Ludača...

Aktivan član
    Učlanjen
    12.08.2006.
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio AKHENATON Pogledaj poruku
    Moguće je...I ja sam radio sa svojim nickom i nikom moje devojke....Preko dva browsera, na primer jedan nick na mozili, drugi na exploreru.....Samo treba prilikom instalacije mozile, na pitanje da li želiš da mozila koristi istu bazu kao explorer, odgovoriš sa "Ne"
    Odakle ti ovo ? Ima samo pitanje prilikom instalacije da li zelis da importujes favorites iz explorera osim toga nista.Kakve veze uopste ima IP adresa s bazom nekog programa ???

Veoma poznat
    Učlanjen
    03.01.2004.
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio rema Pogledaj poruku
    Odakle ti ovo ? Ima samo pitanje prilikom instalacije da li zelis da importujes favorites iz explorera osim toga nista.Kakve veze uopste ima IP adresa s bazom nekog programa ???
    ne znam kakve ima, al možeš da drndaš istovremeno sa dva nika iz dva browsera...Provereno....Meni postavljalo par pitanja kod instalacije, i to za favorites i history i plus to o bazi...znam da se"base" pominje u pitanju, kako tačno ide...ne znam...

Učlanjen
    23.04.2004.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    6
    Reputaciona moć
    797

Fora je što tamo prave neku frankenštajn adresu koja mi nije baš najjasnija, tako da ako promeniš browser, e-mail, ili dodaš proksi, bilo šta... ako se konektuješ na drugi način (dilaup, wireless, ADSL) ili ako jednostavno iskoristiš drugi postpaid (neobee ili šta slično...) taj frankenštajn nije isti... mada lupam sada, samo znam da radi
    Janidebi

Aktivan član
    Učlanjen
    12.08.2006.
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio AKHENATON Pogledaj poruku
    ne znam kakve ima, al možeš da drndaš istovremeno sa dva nika iz dva browsera...Provereno....Meni postavljalo par pitanja kod instalacije, i to za favorites i history i plus to o bazi...znam da se"base" pominje u pitanju, kako tačno ide...ne znam...
    Ma to za dva browsera je jednostavno moguce ako taj forum nema proveru IP adrese korisnika-u smislu da ne proveravaju IP samo nick kao nick.

Slične teme

1. Problem sa Flash playerom ili moguci Java problem.
    Autor Psyduck u forumu Internet
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 24.01.2009., 11:52
  2. problem sa krstaricom i mircom
    Autor glalex u forumu Internet
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 07.06.2007., 22:52
  3. Sta je ovo sa Krstaricom?
    Autor absonic u forumu Zanimljivi sajtovi
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 12.07.2005., 14:57
  4. PROBLEM SA KRSTARICOM