savez filatelista

ne znam kolika je godišnja članarina, ali je nekoliko hiljada dinara svakako previše. jednostavnije ti je da se na nekoj većoj pošti pretplatiš na sva izdanja. vrednost svih maraka srbije za 2007.god je oko 2000 dinara, ukoliko uzimaš po po jednu marku. tako da bi ta cena već bila uključena u tu članarinu.
možeš naravno i više od jednog primerka da uzimaš, pa su tu još i koverti prvog dana, maksimum karte itd....sve zavisi koliko keša hoćeš da izrigaš za sve to, ali samo za marke, recimo u 2-3 primerka, na godišnjem nivou i nije tako velika suma.
ali pretplati se, u svakom slučaju, preko saveza ili samostalno :-D
 
Postoji u Novom Sadu udruženje filatelista u Kosovoskoj, mislim da je broj 46, u zgradi MZ Podbara
članarina za 2007 je bila 450 dinara i možeš u 2 dela da platiš.
kao član imaš pravo da se pretplatiš na naše marke i da ti se ne dogodi da neka serija promakne (pošto je kod nas mafija i u filateliji)
kao član i kao posmatrač uvek možeš doći na sastanke koji su nedeljom od 09-12h i na velike susrete kojih ima 4 tokom godine da nabaviš sve što ti treba od filatelije.
 
J)a sam tek pocetnik u sakupljanju markica,koje sakupljam od 2002.godine...U Subotici nema nigde da se kupi album za postanske markice...Interesuje me,gde Vi kupujete albume za postanske markice,i koliko oni otprilikr kostaju? :)
 
Sigurno i Subotica ima društvo filatelista, kao Novi Sad. Ja obično uzimam ili stare dobro očuvane od članova kluba, ili nove koje pojedini članovi nabave pa prodaju. Uglavnom Lindnerove.
Članovi preferiraju bele stranice albuma za nežigosane marke a za žigosane je svejedno.
Beli ili crni novi Lindnerov album od 32 strane mislim je bio (ili je još uvek) u ponudi kod jednog člana za oko 20€.
Cene su uglavnom od 15-20€ u zavisnosti od broja stranica (govorim o Lindner albumima ili kako ih filatelisti nazivaju - klaseri)

Polovni se mogu naći od 400 din pa na više u zavisnosti od broja stranica i stanja...
Pozdrav
 
Sigurno i Subotica ima društvo filatelista, kao Novi Sad. Ja obično uzimam ili stare dobro očuvane od članova kluba, ili nove koje pojedini članovi nabave pa prodaju. Uglavnom Lindnerove.
Članovi preferiraju bele stranice albuma za nežigosane marke a za žigosane je svejedno.
Beli ili crni novi Lindnerov album od 32 strane mislim je bio (ili je još uvek) u ponudi kod jednog člana za oko 20€.
Cene su uglavnom od 15-20€ u zavisnosti od broja stranica (govorim o Lindner albumima ili kako ih filatelisti nazivaju - klaseri)

Polovni se mogu naći od 400 din pa na više u zavisnosti od broja stranica i stanja...
Pozdrav

Hvala najlepse na odgovoru. :bye:
 
Pozzz svima, ja sam uclanjena u jedno filatelisticko drustvo i preko tog drustva nabavljam sva nova izdanja Srbije po nominali (po samoj vrednosti koja pise na markama). Dobijam obavestenja pred svako novo izdanje i narucim koliko zelim od tog izdanja, samo je bitno da to unapred naglasim. A godisnje placam clanarinu 250 dinara. Ne znam da li ovde smem da pominjem ime drustva, ali ako je neko zaintresovan da nabavlja ta nova izdanja neka pise. Jedino ko nije iz Beograda bi morao da placa postarinu dostave tih maraka, a ko je iz Beograda mogao bi da ih licno preuzme.
Pozzz :)
 
Pozzz svima, ja sam uclanjena u jedno filatelisticko drustvo i preko tog drustva nabavljam sva nova izdanja Srbije po nominali (po samoj vrednosti koja pise na markama). Dobijam obavestenja pred svako novo izdanje i narucim koliko zelim od tog izdanja, samo je bitno da to unapred naglasim. A godisnje placam clanarinu 250 dinara. Ne znam da li ovde smem da pominjem ime drustva, ali ako je neko zaintresovan da nabavlja ta nova izdanja neka pise. Jedino ko nije iz Beograda bi morao da placa postarinu dostave tih maraka, a ko je iz Beograda mogao bi da ih licno preuzme.
Pozzz :)

Da li po nominali prodaju i marke sa znakom gravera bez kupovine celog tabaka ?
 
Gravere možeš kupiti po nominali samo ako naletiš na njih u pošti ili u Srbijamarci i to bukvalno par dana po objavljivanju. Razlog je što su svima zanimljivi i tiraž se brzo rasproda. Nakon toga cena ide 5-20x u odnosu na nominalu. To naravno zavisi od tržišta i interesovanja.
 
Gravere možeš kupiti po nominali samo ako naletiš na njih u pošti ili u Srbijamarci i to bukvalno par dana po objavljivanju. Razlog je što su svima zanimljivi i tiraž se brzo rasproda. Nakon toga cena ide 5-20x u odnosu na nominalu. To naravno zavisi od tržišta i interesovanja.

Ma znam za to ali u Srbijamarci (bivša Jugomarka) daju marke sa znakom gravera samo ako uzmes ceo tabak, a ja ne stignem uvek da ih pokupim u pošti niti po programu stoji koje će marke imati znak gravera i koja marka u tabaku će imati taj znak.
 

Back
Top