savez filatelista
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 25

Tema: savez filatelista

Nov član
    Učlanjen
    18.12.2007.
    Reputaciona moć
    0

Question savez filatelista

Narode kako se moze uclaniti u savez? Cula sam da ej clanarina nekoliko hiljada dinara i da clanovi dobijaju izdate serije markica u nasoj zemlji na godisnjem nivou....:rolleyes:

Početnik
    Učlanjen
    16.06.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: savez filatelista

ne znam kolika je godišnja članarina, ali je nekoliko hiljada dinara svakako previše. jednostavnije ti je da se na nekoj većoj pošti pretplatiš na sva izdanja. vrednost svih maraka srbije za 2007.god je oko 2000 dinara, ukoliko uzimaš po po jednu marku. tako da bi ta cena već bila uključena u tu članarinu.
    možeš naravno i više od jednog primerka da uzimaš, pa su tu još i koverti prvog dana, maksimum karte itd....sve zavisi koliko keša hoćeš da izrigaš za sve to, ali samo za marke, recimo u 2-3 primerka, na godišnjem nivou i nije tako velika suma.
    ali pretplati se, u svakom slučaju, preko saveza ili samostalno :-D

Legenda filatelista, pa šta? (avatar)
    Učlanjen
    08.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    371

Postoji u Novom Sadu udruženje filatelista u Kosovoskoj, mislim da je broj 46, u zgradi MZ Podbara
    članarina za 2007 je bila 450 dinara i možeš u 2 dela da platiš.
    kao član imaš pravo da se pretplatiš na naše marke i da ti se ne dogodi da neka serija promakne (pošto je kod nas mafija i u filateliji)
    kao član i kao posmatrač uvek možeš doći na sastanke koji su nedeljom od 09-12h i na velike susrete kojih ima 4 tokom godine da nabaviš sve što ti treba od filatelije.

Početnik
    Učlanjen
    06.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Imam veliku zbirku filatelistickih maraka, pa me interesuje kome da se obratim za procenu u savezu filatelista Srbije.Nisam zainteresovan za prodaju iste zbirke, jer mi je to uspomena od oca

Nov član
    Učlanjen
    02.03.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

zeleo bih da saznam nesto vise o toj zbirci maraka koja je ostala od oca.

Buduća legenda sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2255

J)a sam tek pocetnik u sakupljanju markica,koje sakupljam od 2002.godine...U Subotici nema nigde da se kupi album za postanske markice...Interesuje me,gde Vi kupujete albume za postanske markice,i koliko oni otprilikr kostaju?

Početnik
    Učlanjen
    19.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sigurno i Subotica ima društvo filatelista, kao Novi Sad. Ja obično uzimam ili stare dobro očuvane od članova kluba, ili nove koje pojedini članovi nabave pa prodaju. Uglavnom Lindnerove.
    Članovi preferiraju bele stranice albuma za nežigosane marke a za žigosane je svejedno.
    Beli ili crni novi Lindnerov album od 32 strane mislim je bio (ili je još uvek) u ponudi kod jednog člana za oko 20€.
    Cene su uglavnom od 15-20€ u zavisnosti od broja stranica (govorim o Lindner albumima ili kako ih filatelisti nazivaju - klaseri)

Polovni se mogu naći od 400 din pa na više u zavisnosti od broja stranica i stanja...
    Pozdrav

Buduća legenda sunasceJeca (avatar)
    Učlanjen
    02.06.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2255

Post Re: savez filatelista

Citat Original postavio Scorpio76 Pogledaj poruku
    Sigurno i Subotica ima društvo filatelista, kao Novi Sad. Ja obično uzimam ili stare dobro očuvane od članova kluba, ili nove koje pojedini članovi nabave pa prodaju. Uglavnom Lindnerove.
    Članovi preferiraju bele stranice albuma za nežigosane marke a za žigosane je svejedno.
    Beli ili crni novi Lindnerov album od 32 strane mislim je bio (ili je još uvek) u ponudi kod jednog člana za oko 20€.
    Cene su uglavnom od 15-20€ u zavisnosti od broja stranica (govorim o Lindner albumima ili kako ih filatelisti nazivaju - klaseri)

Polovni se mogu naći od 400 din pa na više u zavisnosti od broja stranica i stanja...
    Pozdrav
    Hvala najlepse na odgovoru.

Domaćin Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    111

Citat Original postavio sunasceJeca Pogledaj poruku
    J)a sam tek pocetnik u sakupljanju markica,koje sakupljam od 2002.godine...U Subotici nema nigde da se kupi album za postanske markice...Interesuje me,gde Vi kupujete albume za postanske markice,i koliko oni otprilikr kostaju?
    Mozes da se raspitas i u prodavnici Jugomarke u Beogradu u Takovskoj 7. Njihov broj telefona imas na sajtu www.jugomarka.rs

Nov član
    Učlanjen
    26.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imam kolekciju postanskih markica...kome mogu da se obratim za procenu u leskovcu...

Nov član
    Učlanjen
    05.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Post Re: savez filatelista

Imam zbirku filatelistickih maraka pa me interesuje ko bi mogao da mi izvrsi procenu u Savezu Filatelista jer bi zeleo da ih prodam!

Početnik
    Učlanjen
    06.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

to moras licno da vidis. Radi se o raznim temama, vecina serija je kompletna, ima neponistene i nesto ponistenih serija. Oko 70 klasera
    ako imas skyp adresu javi mi pa da se licno cujemo.
    pozdrav

Početnik
    Učlanjen
    06.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

kakva je to marka pod nazivom"esperanto"
    zna li neko?

Početnik
    Učlanjen
    06.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da li su vredne filatelisticke marke ponistene iz doba Kraljevine Jugoslavije?

Nov član
    Učlanjen
    22.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ja sam pocetnik ali imam jako puno markica...
    zanima ko bi mi mogao objasniti neke stvari oko markica, i gde mogu nabavite kataloge za markice u NS-u...?
    hvala

Zainteresovan član prion (avatar)
    Učlanjen
    17.11.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Evo ti za pochetak ovaj sajt i ako imash dosta vremena kreni polako stavku po stavku da pregledash i dosta cesh nauchiti...
    pozdrav i dobrodoshao u svet filatelije

http://filatelija.infobay.rs/

Nov član
    Učlanjen
    25.01.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nasledio sam album sa postanskim markicama iz celog sveta i svi vremenskih perioda pa me zanima koliko vrede i dali bi ih neko otkupio od mene?

Početnik
    Učlanjen
    17.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Gde mogu da se odnesu markice na procenu?Imam album sa oko 400 markica,neke serije i markicu staru 100 godina?

Nov član
    Učlanjen
    20.02.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

imam gomilu markica starih ali pretezno iz Holandije,Nemacke,Austrije,gde bih mogao da ih ponudim i da li ima neko ko je zainteresovan za to?

Nov član
    Učlanjen
    10.09.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pozzz svima, ja sam uclanjena u jedno filatelisticko drustvo i preko tog drustva nabavljam sva nova izdanja Srbije po nominali (po samoj vrednosti koja pise na markama). Dobijam obavestenja pred svako novo izdanje i narucim koliko zelim od tog izdanja, samo je bitno da to unapred naglasim. A godisnje placam clanarinu 250 dinara. Ne znam da li ovde smem da pominjem ime drustva, ali ako je neko zaintresovan da nabavlja ta nova izdanja neka pise. Jedino ko nije iz Beograda bi morao da placa postarinu dostave tih maraka, a ko je iz Beograda mogao bi da ih licno preuzme.
    Pozzz

Primećen član HanibalBarka666 (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Citat Original postavio anchiiiii Pogledaj poruku
    Pozzz svima, ja sam uclanjena u jedno filatelisticko drustvo i preko tog drustva nabavljam sva nova izdanja Srbije po nominali (po samoj vrednosti koja pise na markama). Dobijam obavestenja pred svako novo izdanje i narucim koliko zelim od tog izdanja, samo je bitno da to unapred naglasim. A godisnje placam clanarinu 250 dinara. Ne znam da li ovde smem da pominjem ime drustva, ali ako je neko zaintresovan da nabavlja ta nova izdanja neka pise. Jedino ko nije iz Beograda bi morao da placa postarinu dostave tih maraka, a ko je iz Beograda mogao bi da ih licno preuzme.
    Pozzz
    Da li po nominali prodaju i marke sa znakom gravera bez kupovine celog tabaka ?

Nov član
    Učlanjen
    18.03.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Gravere možeš kupiti po nominali samo ako naletiš na njih u pošti ili u Srbijamarci i to bukvalno par dana po objavljivanju. Razlog je što su svima zanimljivi i tiraž se brzo rasproda. Nakon toga cena ide 5-20x u odnosu na nominalu. To naravno zavisi od tržišta i interesovanja.

Učlanjen
    18.09.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Citat Original postavio ddrasko Pogledaj poruku
    Gravere možeš kupiti po nominali samo ako naletiš na njih u pošti ili u Srbijamarci i to bukvalno par dana po objavljivanju. Razlog je što su svima zanimljivi i tiraž se brzo rasproda. Nakon toga cena ide 5-20x u odnosu na nominalu. To naravno zavisi od tržišta i interesovanja.
    Ma znam za to ali u Srbijamarci (bivša Jugomarka) daju marke sa znakom gravera samo ako uzmes ceo tabak, a ja ne stignem uvek da ih pokupim u pošti niti po programu stoji koje će marke imati znak gravera i koja marka u tabaku će imati taj znak.

Nov član
    Učlanjen
    18.04.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

imam veliku kolekciju markica iz celog sveta, tacnije 5 albuma. i zelim da ih prodam ali zaista ne znam gde i kako.. moze pomoc

Učlanjen
    18.09.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Citat Original postavio nata12344 Pogledaj poruku
    imam veliku kolekciju markica iz celog sveta, tacnije 5 albuma. i zelim da ih prodam ali zaista ne znam gde i kako.. moze pomoc
    Mozes nedeljom u ulici Svetog Save ako se jos uvek tamo okupljaju filatelisti, a ako ti treba okvirna procena posalji slike po par strana iz svakog albuma.

Slične teme

1. Savez sa Rusima ili EU?
    Autor Баја мали Книнџа u forumu Politika
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 15.02.2008., 02:38
  2. Ferijalni savez
    Autor vesna pet u forumu Dom i porodica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.06.2004., 22:14

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor