Pomoć pri upisu u škole

immobbsessed

Početnik
Poruka
21
U nedoumici sam da li da upisem prvu, trecu, petu ili sestu beogrdsku gimnaziju....
Volela bih da cujem necije misljenje pre nego sto odlucim.
Dakle, odlicna sam ucenica, prijemni mi nije problem, ali znate ono, neki kazu: ,, Sesta ti je bas jaka gimnazija,, a opet od grugih cujem: ,, Ma, sesta je laka ali ti posle ne ostaje nikakvo znanje,, Sta vi mislite??? :shock: ;)
 
ja mogu da ti kazem za prvu..tamo je ok kriterijum i ono nije mnogo zaebano znas a i ucenici su dobri znam neke idem tamo na basket cesto i bas ne prave nikakvu frku ni ne napadaju tako da tu neces imati problema mada ne mogu da ti garantujem da ce biti lako ali u svakom slucaju dobra je skola..
 
gle saznao sam nesto jos o njoj..ne preporucujem ti da ides jer znaci kriterijum je opak nastavnici takodje znaci teska je zaista ima svu mast da ti iscede namucices se ako si stvarno spremna i posedujes znanje debelo mozes da upises ali teksa je zaista sto se tice ucenika je ok stvarno ali kriterijum je opak..peta je jos gora znaci je bas ono smrt..treca je najozbiljnija jbg znaci tamo ti je ok u svakom smislu..po mom misljenju i mom ocu posto je profesor ustanovili smo sledeci redosled u svemu znaci kriterijum nastavnici sve:III,I,VI,V , na tebi je da odlucis..
pozz
 
Sa ovog spiska glasam za Prvu beogradsku ....
OK je škola, daće ti neophodno obrazovanje, naravno, kao i u svakoj školi, imaš i ovde par debila od profesora ...

Treću nikako, nju je teško upisati, posle se nišrta ne uči, bar su moja iskustva takva, a pošto sam se prebacio iz Pete ....

Znači, Prva je moj predlog ...
 
Ben_Adam:
Netju glasati, samo tju ti savtovati da upishesh glimnaziju u kojoj je ZNANJE na prvom mestu. Posle i sama to shvatish.
Ali sta je znanje??? Znanje je kada naucis da je puzu plava krv zbog toga sto ima bakar kao jedan od sastojaka iste(krvi). Kada naucis binomne formule, Njutnove zakone, koliko u Tunguziji gaje kokosaka, svinji, kafe. Sta mozes u zivotu sa takvim informacijama. Zavrsila sam jednu od cetiri ponudjene gimnayije ove godine. Tacno je, stekla sam radne navike, smatram da mi nece biti problem da se snadjem na fakultetu, ali kakve cu ja koristi imati od stecenog "znanje". Odgovorno tvrdim, a posle prijemnog sam jos sigurnija da je barem 70% stvari koje sam naucila u skoli nepotrebna.
Obrazovani sistem u Srbiji ne uci decu znanje, vec pravi klonove od njih koji kao pesmicu ponavljaju nebitne cinjenice. Odgovorno tvrdim da mi je skolovanje ubilo kreativnost. Mnogi profesori prirodnih nauka prave problem ukoliko tebi padne na pamet neko resenje koje slucajno nije isto kao i postupak iz knjige. Kako tebi uopste moze da padne na pamet da budes kreativan i inovativan, i da razmisljas drugacije.


Ukoliko zelis da steknes znanje koje ti se u pruza u Srbiji, samo ces oglupeti.Svako ko zeli da se uveri u ovo sto sam napisala neka ode na sahjt Filozofskog fakulteta i pogleda rezultate prijemnog iz testa opste informisanosti na smeru psihologija.
Na smeru gde se najvise vukovaca prijavilo, znaci djaka koji sui sve cetiri godine briljirali u gimnaziji i imali sve petice, pa zbog toga trebali da pucaju od znanja, ti isti Vukovci su imali manje bodova nego mnogi prosecni djaci. A realno u zivotu ce ti neko za mnogo vece zlo uzeti ti sto ne znas ko je altruista, ili sta znaci rezigniran, nego sto ne znas zasto je krv kod puza plava, a takve stvari se uce u skoli, i onda dodjemo u situaciju da ja pre neki dan kada sam se vratila sa prijemnog pitam jednu drugaricu kojoj je malo falilo da bude djak generacije jedno od najprostijih pitanja sa testa OI, a ona ne zna odgovor na njega.
I sta njoj vredi sto je tolike sate provela vezbajuci matematiku, fiziku, hemiju, uceci istoriju, geografiju, bilogiju, ako nije naucila neke osnovne stvari koje su joj mnogo bitnije.
 
micka_88:
Ukoliko zelis da steknes znanje koje ti se u pruza u Srbiji, samo ces oglupeti.Svako ko zeli da se uveri u ovo sto sam napisala neka ode na sahjt Filozofskog fakulteta i pogleda rezultate prijemnog iz testa opste informisanosti na smeru psihologija.

Gde se na sajtu nalaze ti testovi opste kulture? Pretrazila sam skoro ceo sajt, ali nigde nisam nasla....
 
Marge:
Gde se na sajtu nalaze ti testovi opste kulture? Pretrazila sam skoro ceo sajt, ali nigde nisam nasla....
Na sajtu je samo kljuc, ali ako zelis nije mi tesko ad se setim pitanja. A mislila sam da pogledate rezultate prijemnog po studiskim grupama.
Evo pogledajte koliko je Vukovaca na psihologii na ovoj strani http://web.f.bg.ac.yu/index.php?sid=29
A zatim rezultate prijemnog, rezultati TOI su druga kolona http://web.f.bg.ac.yu/index.php?sid=30
Jos nesto, danas kada sam isla do faxa upoznala sam lika koji je zavrsio Masinsku skolu u Pazovi i mao je SAMO 31 od 40 bodova iz srednje, a na TOI je imao 24 boda(na tom rezultatu bi mu pozavideli mnogi Vukovci). Recite mi samo da su njega u skoli ucili znanju, nemojte da se lazemo.
 
ja smatram da su od navedenih peta i prva, ali vise peta extra teske...sad to zavisi malo i od smene,....mozda budes dobre srece pa ti se potrefe ok profesori, ali realno peta gimnazija je teska dosta, prof.tesko izlaze u susret ucenicima, ........ da ne detaljisem zajebano je...
trecu upisuju uglavnom extra djaci ali nije teska, a sesta mislim da je ni teska, ali ni preterano laka...najlaksa od navedenih skola...
 
immobbsessed:
U nedoumici sam da li da upisem prvu, trecu, petu ili sestu beogradsku gimnaziju....
Volela bih da cujem necije misljenje pre nego sto odlucim.
Dakle, odlicna sam ucenica, prijemni mi nije problem, ali znate ono, neki kazu: ,, Sesta ti je bas jaka gimnazija,, a opet od grugih cujem: ,, Ma, sesta je laka ali ti posle ne ostaje nikakvo znanje,, Sta vi mislite??? :shock: ;)

U pravu su ovi što kažu da je šesta laka i da ti posle ne ostaje nikakvo znanje... veruj mi, ja sam maturirao u šestoj... kobajagi elitna, a je*eno sr*anje od škole... meni ama baš ništa nije ostao u glavi. Pa ima jedan fizičar (ne mogu da spomenem ime) kod koga bukvalno uzmeš papir, prepišeš sa njega podatke na table i dobiješ 5... i tako četiri puta u polugodištu... kunem ti se, lično sam se uverio... dakle, šestu upiši ako hoćeš da se zezaš... pod uslovom da ne dobiješ neke seronje u odeljenju kao ja...
 
Dakyorlando:
U pravu su ovi što kažu da je šesta laka i da ti posle ne ostaje nikakvo znanje... veruj mi, ja sam maturirao u šestoj... kobajagi elitna, a je*eno sr*anje od škole... meni ama baš ništa nije ostao u glavi. Pa ima jedan fizičar (ne mogu da spomenem ime) kod koga bukvalno uzmeš papir, prepišeš sa njega podatke na table i dobiješ 5... i tako četiri puta u polugodištu... kunem ti se, lično sam se uverio... dakle, šestu upiši ako hoćeš da se zezaš... pod uslovom da ne dobiješ neke seronje u odeljenju kao ja...

brate, nemoj da lupas... ja idem u sestu, i bas si nalupao... to sto je tebi mica predavao fiziku pa niste nista radili je samo tvoj slucaj.... nas fizicar urnise, iako smo drustvenjaci.... u sestoj moze da ti bude delimicno lako ako ti zapadne nekoliko lakih profesora, ali to se retko desi... posebno u ovoj smeni koju ce sad da upisu prvaci... to sto ti nisi nista ucio je tvoj problem... ni nas ne tera da mnogo ucimo likovno, ali ja ucim jer me zanima i niko ne moze da me spreci.. to sto tebe treba da tera izgleda neko stapom da ucis je tvoj problem... sesta u proseku nije ni preterska ni prelaka nego na pribliznoj sredini i to je super... a i vecina profesora je skroz ok...
 
Kako smarte sa tim gimnazijama,samo tako...UPSIHI STA HOES,STA VOLIS,ako ti se ne svidi premsti se...Sta je s ovom genracijom ko da upisuju fax...Bilo koju gimnaziju da upsies si niko i nsita i moras da studiras-tako da ne smarajte vise MOLIM VAS...

Mislim ovo vec prerasta u bezobrazluk/....
 
micka_88:
Ali sta je znanje??? Znanje je kada naucis da je puzu plava krv zbog toga sto ima bakar kao jedan od sastojaka iste(krvi). Kada naucis binomne formule, Njutnove zakone, koliko u Tunguziji gaje kokosaka, svinji, kafe. Sta mozes u zivotu sa takvim informacijama. Zavrsila sam jednu od cetiri ponudjene gimnayije ove godine. Tacno je, stekla sam radne navike, smatram da mi nece biti problem da se snadjem na fakultetu, ali kakve cu ja koristi imati od stecenog "znanje". Odgovorno tvrdim, a posle prijemnog sam jos sigurnija da je barem 70% stvari koje sam naucila u skoli nepotrebna.
Obrazovani sistem u Srbiji ne uci decu znanje, vec pravi klonove od njih koji kao pesmicu ponavljaju nebitne cinjenice. Odgovorno tvrdim da mi je skolovanje ubilo kreativnost. Mnogi profesori prirodnih nauka prave problem ukoliko tebi padne na pamet neko resenje koje slucajno nije isto kao i postupak iz knjige. Kako tebi uopste moze da padne na pamet da budes kreativan i inovativan, i da razmisljas drugacije.


Ukoliko zelis da steknes znanje koje ti se u pruza u Srbiji, samo ces oglupeti.Svako ko zeli da se uveri u ovo sto sam napisala neka ode na sahjt Filozofskog fakulteta i pogleda rezultate prijemnog iz testa opste informisanosti na smeru psihologija.
Na smeru gde se najvise vukovaca prijavilo, znaci djaka koji sui sve cetiri godine briljirali u gimnaziji i imali sve petice, pa zbog toga trebali da pucaju od znanja, ti isti Vukovci su imali manje bodova nego mnogi prosecni djaci. A realno u zivotu ce ti neko za mnogo vece zlo uzeti ti sto ne znas ko je altruista, ili sta znaci rezigniran, nego sto ne znas zasto je krv kod puza plava, a takve stvari se uce u skoli, i onda dodjemo u situaciju da ja pre neki dan kada sam se vratila sa prijemnog pitam jednu drugaricu kojoj je malo falilo da bude djak generacije jedno od najprostijih pitanja sa testa OI, a ona ne zna odgovor na njega.
I sta njoj vredi sto je tolike sate provela vezbajuci matematiku, fiziku, hemiju, uceci istoriju, geografiju, bilogiju, ako nije naucila neke osnovne stvari koje su joj mnogo bitnije.

Uh... Pre kucanja tolikog posta, mogla si da razmislish. Da nisi mozhda naletela na misao da tom matematikom, fizikom i ostalim stvarima vezhbash svoj mozak?
Ja sam drushtveni smer, pa opet ne mislim da mi je matematika nepotrebna. U odredjenoj meri mi je potrebna. Slazhem se da ima potpuno nepotrebnih stvari, al' ti ga pretera!
 
Ben_Adam:
Uh... Pre kucanja tolikog posta, mogla si da razmislish. Da nisi mozhda naletela na misao da tom matematikom, fizikom i ostalim stvarima vezhbash svoj mozak?
Ja sam drushtveni smer, pa opet ne mislim da mi je matematika nepotrebna. U odredjenoj meri mi je potrebna. Slazhem se da ima potpuno nepotrebnih stvari, al' ti ga pretera!
Slazem se da vezbam mozak, ali kod pojedinih profesora kao sto sam rekla ukoliko imas svoj nacin razmisljanja koji je btw ispravan, oni te sputavaju i primoravaju da radis kao sto kazu zbirke i svaku vrstu kreativnosti ubijaju.
Ovaj primer koji cu sada navesti nema veze sa ovim sto pisem o matematici, ALI sami ste citali ovde od malih maturanata kako su se na prijemnom za srednju skolu strogo pridrzavali kljuca, i da neko ko je promenio red u recenici je gubio bodove...
A o tome koliko nepotrebnih stvari se uci u skoli bolje da ne pisem. Moj mladji brat je ucenik Ugostiteljske skole smer kulinarski tehnicar(4 godine). On ima 4 godine matematiku, 2 fiziku, hemiju i bilogiju. Hemiju mu predaje profesor koji je pisao knjigu za osnovnu skolu. Matematika koju on radi je na nivou gimnazijalaca drustvenog smera, primera radi moja drugarica koja ide u Zubnu je imala matematiku sasmo dve godine, a mnogo je veca verovatnoca da ce njoj ta matematika biti potrebna za prijemni na nekom fakultetu, za neki ispit, jer realno gledano ukoliko se neko skoluje za kuvara minimalne su sanse da ce on kasnije upisati fakultet. Sa druge strane pitanje je sta osoba koja je napisala udzbenik za osnovnu skolu trazi u skoli u kojoj bi hemija trebalo da bude sporedni predmet, ukoliko je napisao knjigu sigurno je dobar u struci i po mom misljenju njemu bi bilo mesto u nekoj gimnaziji, a ne u strucnoj skoli. Da ne pricam o tome koliko njima ucenje tih za njih sporednih predmeta uzima vremena da se ne mogu dovoljno posvetiti ucenju kuvarstva. Ma koliko vi mislili da je kuvarstvo uzmes pace mesa, malo zacina, opalis rostilj i gotovo, oni pre toga uce mnooooogo teorije.
Kada sam vec uzela da pisem o nepotrebnostima u njihovoj skoli, smatram da bi oni morali da imaju i hemiju i bilogiju, ali u drugacijem obliku. Njemu je iz bilogije mnogo potrebnije da zna koje su biljke jednogodisnje, a koje vise godisnje, u koje doba raste koje povrce(da bi jednog dana u restoranu znao sa cime raspolaze), kako da prepozna koji plod nego na primer kako tece proces fotosinteze, ili gradju puza sto on uci. Kada je rec o hemiji zar vam nije logicnije da koji su vitaminu zastupljeni u kom povrcu,koja je njihova struktura i funkcija.
Kao sto znao gimanazija ima funkciju da nam pruzi opsta znanja i pripremi za fakultet, ali strucne skole usmeravaju na jednu profesiju i zbog toga po mom misljenju predmeti moraju biti prilagodjeni.
 
Marqueaux:
brate, nemoj da lupas... ja idem u sestu, i bas si nalupao... to sto je tebi mica predavao fiziku pa niste nista radili je samo tvoj slucaj.... nas fizicar urnise, iako smo drustvenjaci.... u sestoj moze da ti bude delimicno lako ako ti zapadne nekoliko lakih profesora, ali to se retko desi... posebno u ovoj smeni koju ce sad da upisu prvaci... to sto ti nisi nista ucio je tvoj problem... ni nas ne tera da mnogo ucimo likovno, ali ja ucim jer me zanima i niko ne moze da me spreci.. to sto tebe treba da tera izgleda neko stapom da ucis je tvoj problem... sesta u proseku nije ni preterska ni prelaka nego na pribliznoj sredini i to je super... a i vecina profesora je skroz ok...

Dobro, svako ima pravo na svoje mišljenje... ja sam samo izneo svoje utiske... super ako imaš želju i volju da učiš, i želim ti da uspeš... ali ja samo kažem kako je meni bilo, u mom slučaju.
 

Back
Top