Svekrva nas tretira kao debile

Ne znam sta bi ti mogla da uradis u vezi toga... Jednostavno, tvoj muz mora ozbiljno da porazgovara sa majkom. Ima pravo da zna, a i ta majka vise nije u cvetu mladosti - jednostavno joj objasnite da je vreme "sticenja" sina jedinca proslo, i da on sada treba da bude informisan o svemu, da bi, nedaj Boze, mogao ON da stiti oca - a i majku - ako zatreba.

A inace na podforumu "Porodica i dom" imas ogromnu temu o svekrvama, tamo je uvek zivo, i verovatno ces dobiti dosta misljenja i saveta :)
 
@Alysa
A zasto ti jednostavno ne bi gledala svoja posla?

Smeta ti sto svekrva zeli da zastiti sina, jer ti to remeti brak, odnosno odnose s muzem - a onda se umesas pokusavajuci da ga zastitis tako sto ces da poremetis ustaljene odnose njega i majke.

MM se nalazi izmedju dve vatre. Dovoljno mu je to sto ima probleme sa majkom i sa tobom koja si nezadovoljna onim sto ona radi. Nemoj da mu cinis medvedju uslugu pokusavajuci da joj ''das do znanja''.
Radeci to, upravo ga tretiras kao debila - kao da mu nije dovoljno to sto ga i roditelji tako tretiraju.
Kao da je malouman, pa ne zna sta mu je ciniti da bi postigao najmanje zlo u komunikaciji s majkom.

Je l' ne vidis paralelu?
Mama zeli da zastiti sina radeci ono sto ne treba, praveci ga pritom debilom - Ti zelis da zastitis muza radeci ono sto ne treba, praveci ga pritom debilom.

Jadan MM.
 
Zasto je jadan MM?

Mozda i jeste, ali ne iz razloga koje si ti naveo/la.
Njen muz je mozda jadan zato sto nije sposoban da izadje na kraj sa svojom majkom, a ne zbog toga sto je maltretiran od strane svoje zene.

Ti mamini sinovi koji su dovoljno zreli da se ozene, ali ne i da se suprotstave majci su primer kakve muskarce treba izbegavati!
 
@Alysa
A zasto ti jednostavno ne bi gledala svoja posla?

Smeta ti sto svekrva zeli da zastiti sina, jer ti to remeti brak, odnosno odnose s muzem - a onda se umesas pokusavajuci da ga zastitis tako sto ces da poremetis ustaljene odnose njega i majke.

MM se nalazi izmedju dve vatre. Dovoljno mu je to sto ima probleme sa majkom i sa tobom koja si nezadovoljna onim sto ona radi. Nemoj da mu cinis medvedju uslugu pokusavajuci da joj ''das do znanja''.
Radeci to, upravo ga tretiras kao debila - kao da mu nije dovoljno to sto ga i roditelji tako tretiraju.
Kao da je malouman, pa ne zna sta mu je ciniti da bi postigao najmanje zlo u komunikaciji s majkom.

Je l' ne vidis paralelu?
Mama zeli da zastiti sina radeci ono sto ne treba, praveci ga pritom debilom - Ti zelis da zastitis muza radeci ono sto ne treba, praveci ga pritom debilom.

Jadan MM.

ja se slazem...tesko je ces ti promeniti neke ustaljene porodicne odnose...budi tu za muza, za utehu i oslonac...i to je ceo tvoj posao...eto nazvala si i rekla svekrvi kako bi trebalo da stoje stvari i slazem se da bi tako trebala da odreaguje, ali je sve to daleko od onoga kako ce biti....znaci slazem se da muzu ne cinis veliku uslugu ako budes pocela da mu pricas ovo treba tako ovo ovako...pusti ti to i budi mu jednostavno zena (ona koja ne gundja, ako takva postoji) ...hhh
 
Zasto je jadan MM?
Mozda i jeste, ali ne iz razloga koje si ti naveo/la.
Njen muz je mozda jadan zato sto nije sposoban da izadje na kraj sa svojom majkom, a ne zbog toga sto je maltretiran od strane svoje zene.

Ti mamini sinovi koji su dovoljno zreli da se ozene, ali ne i da se suprotstave majci su primer kakve muskarce treba izbegavati!
Zasto sa toliko gorcine MMa svrstavas u kategoriju ''tih maminih sinova''? Sta je on u celoj prici ucinio bilo kome nazao, ili cime te je iznervirao da bi ga tako etiketirala?

I o kakvom suprotstavljanju majci pricas? Povodom cega treba da se suprostavi majci?
Jesi li citala o cemu se radi?
Radi se o tome da majka ne zeli da mu saopsti zdravstveno stanje njegovog oca, pokusavajuci time navodno da ga zastiti. Sta je tu za suprotstavljanje? Je l' treba da je otera u рizdu materinu?

I ko je tvrdio da je MM maltretiran od strane zene? Daj, saberi se malo; ukljuci se u ovu, a ne u svoju pricu.
Rekao sam da MMovica ne bi trebalo da radi to sto je uradila, jer time cini medvedju uslugu muzu.

Jos ranije sam hteo da napisem ovo sto je pile_babino napisala -
Ljudi sto su stariji, to su tezi - ne mogu se menjati, ne mozes im objasniti. Radice to sto rade, jer im je to maltene refleks. Svaki pokusaj da se nesto promeni bice jalov, a donece samo trzavice.
Zato se treba truditi da se stvari prihvate onakvima kakve su i da se sto mudrije i razumnije postupa. Ne kazem da ovo sto savetujem ide kao po loju, ali drugacije ne moze.

Roditelji odraslih osoba su obicno stari ljudi, nije im ostalo jos mnogo da zive. Vreme je da deca malo brinu o njima i sekiraju se zbog njihovih hirova, kao sto su to roditelji radili dok su ovi bili mali.

Ne radi se ovde o svadji oko zaostavstine ili isterivanju iz kuce... Ovde se radi uobicajenim tripovima jedne gospodje u godinama, koji istina dovode do ludila - ali to je tako.

Cuj - ''maltretiranje, mamini sinovi, suprotstaviti se, izbegavati takve...'' Ma daj, odrasti.
 
Имам неко слично искуство где је моја свекрва тако штитила своју ћерку, моју заову, а на сина и снајку (мене) сваљивала све своје проблеме.
То је тако остало до краја и није могло да се измени.

Нисам ти нешто помогла, али ето, тек да знаш да такви случајеви нису ретки.

(На пример, муж ми на путу, ја сама код куће са две мале бебе, а она зове у 2 ујутро да ми каже да ће умрети јер је јако болесна и да неће дочекати јутро. Ја сам 80 километара далеко од ње и немам начин како да јој помогнем. Кажем да ћу звати њену ћерку, која је на 30 км од ње и да ће ћерка и зет доћи сада да јој помогну, а она на то:''Никако! Не желим њу да узнемиравам! Закуни ми се у децу (?!) да је нећеш звати, не желим да се она брине!!!''
Мислим, довољно речено..:roll:.)
 
cekajte malo... vas svekar ima epizode napada bolesti vec 3 godine i bio je na operaciji, vi ih posecujete retko jer nemate motivaciju (tuzno ali bar iskreno) ali ih MM posecuje kako vi kazete vikendom ili posle posla... i sad meni nije jasno kako neko pored svega pomenutog moze uopste da sakrije zdravstveno stanje vaseg svekra... mislim da vas muz nije malouman i da faktor iznenadjenja nije ono sto deluje na njega sokantno vec sama cinjenica da mu je otac bolestan kao i strah da moze da ga izgubi... zato mu u tom smislu budite od pomoci (da prebrodi tu vrstu sopstvenog nemira) bez potrebe da naveliko "rasciscavate" njegove odnose sa primarnom porodicom...
pozdrav.
 
i što si postavljala temu?
da ne prihvatiš ni jedan savet nego da nam svima ponaosob objasniš kako je tvoja situacija teška i kako ti nema izlaza? jel to? ili da tikažemo da se razvedeš? ili da t kažemo da se posvađaš na krv i nož sa njegovom mamom a njga da nateraš da bira?
mislim, može i to da ti se predloži....
 
i što si postavljala temu?
da ne prihvatiš ni jedan savet nego da nam svima ponaosob objasniš kako je tvoja situacija teška i kako ti nema izlaza? jel to? ili da tikažemo da se razvedeš? ili da t kažemo da se posvađaš na krv i nož sa njegovom mamom a njga da nateraš da bira?
mislim, može i to da ti se predloži....
Ne bih da prejudiciram, ali mislim da zeli trojku.
 

Back
Top