Kviz pitanje - ciji su ovo citati?

truba21

Primećen član
Banovan
Poruka
639
"Kome je do morala neka ide u crkvu. U politici nema morala."

"Najlogicnije za NATO je da nastave bombardovanje Srbije, nema potrebe za izvodjenje kopnene invazije NATO jer su se vazusni napadi pokazali sasvim dovoljno efikasni, jer jos 2 do 3 nedelje u Srbiji ce biti unistena civilna infrastruktura i to ce primorati Milosevica na kapitulaciju"
 
"Kome je do morala neka ide u crkvu. U politici nema morala."
Grubo receno.
Ali nije netacno.
Nas narod ima izreku o politici koja upravo isto to govori. Da ne pominjemo da je cak i on podrazumevao crkvu kao ustanovu koja ima moral. Ne kao ovi njegovi naslednici.8-)

"Najlogicnije za NATO je da nastave bombardovanje Srbije, nema potrebe za izvodjenje kopnene invazije NATO jer su se vazusni napadi pokazali sasvim dovoljno efikasni, jer jos 2 do 3 nedelje u Srbiji ce biti unistena civilna infrastruktura i to ce primorati Milosevica na kapitulaciju"

Ovo je takodje primer skrivene namere.
Obrati paznju da u poslednjoj recenici on govori o kapitulaciji milosevica a ne o kapitulaciji Srbije. Stvar je procene bila koliko je narod spreman da izgubi (infrastrukture, para, zivota) da bi milosevic otisao sa vlasti.
Daljom analizom, moze se doci do zakljucka da je trazenje nastavka vazdusnih napada u stvari mamac da sto manje ljudi strada u sukobima. Ulaskom kopnenih trupa doslo bi do mnogo vecih zrtava (za nato vojsku me ne zanima broj ali za nas je bitno). Ovako su stradali objekti i oprema. A i objekti se mogu izgraditi ( i lepsi i stariji ;) ) i oprema se moze kupiti.
Generalno, mislim da ova druga izjava pokazuje onaj deo Srpske promucurnosti koju zapad nikada nije razumeo...
 
Ovo je rekao onaj DJINDJIC **** mu Hitler mater,a to je dao izjavu kad je stigao iz CG u Nemacku i bio na ARD kada je rekao ove reci samo si zaboravio staviti da ga je na ove reci novinar konstatovao: "posle nece biti Predsednika sta mislite vi o tome mestu ..."
ps. dmauka nije on pozivao na bomb. Milosevica vec na bomb. SRBIJE i dobio je to sto je zasluzio nije stigao daleko...
 
e pa bio je totalno bezkompromisan covek, pa za njega prihvatljiva je cena i 100 hiljada mrtvih Srba i da se Srbija razrusi bombama tako da se vrati u 19. vek - samo da Milosevic ode sa vlasti - to PO SVAKU CENU je trebalo postici
primarno i najvaznije je Milosevica gurnuti sa vlasti, sve, ama bas SVE OSTALO je sekundarno i neuporedivo manje vazno.

pa to ko komunisti sto su bili spremni na sve da sprovedu nekakvu svoju "proletersku revoluciju" pa makar to kostalo 10.000.000 ljudskih zivota
 
Ма јели то могуће? :mrgreen:
Значи, љукави љисиц....8-)

Hah, znam da zvuci cudno, samo htedoh da prokomentarisem kako izjave mogu da se tumace i ovako i onako.:mrgreen:
Koliko ljudstva vojske Srbije je bilo unisteno u 78 dana bombardovanja?
Koliko ljudstva vojske bi bilo unisteno da je nato usao sa kopnenim trupama?
A znalo se dobro da je nato morao da ogranicava svoje vazdusne udare jer svaka greska koju ucini u takvim udarima ide direktno na stetu u medijskoj kampanji.
 
NATO 1999. uopste nije gadjao nasu vojsku (sva vojna tehnika je bila dobro zamaskirana/zakamuflirana u sumama i gorama ili sakrivena pod brdima)
NATO pedercine su za skoro 3 meseca rata unistili samo 14 tenkova Vojske Jugoslavije
NATO pedofili su gadjali CIVILNU infrastrukturu (mostovi, rafinerije, itd) - jedino su tu bili "uspesni" u pogadjanju mostova, rafinerija, vozova, itd
 
e pa bio je totalno bezkompromisan covek, pa za njega prihvatljiva je cena i 100 hiljada mrtvih Srba i da se Srbija razrusi bombama tako da se vrati u 19. vek - samo da Milosevic ode sa vlasti - to PO SVAKU CENU je trebalo postici
primarno i najvaznije je Milosevica gurnuti sa vlasti, sve, ama bas SVE OSTALO je sekundarno i neuporedivo manje vazno.

pa to ko komunisti sto su bili spremni na sve da sprovedu nekakvu svoju "proletersku revoluciju" pa makar to kostalo 10.000.000 ljudskih zivota

Pa nije Djindjic kriv za zrtve na Kosovu.Milosevic je tada bio na vlasti.Bombardovani smo zbog tog degenerika.
 
"Kome je do morala neka ide u crkvu. U politici nema morala."

"Najlogicnije za NATO je da nastave bombardovanje Srbije, nema potrebe za izvodjenje kopnene invazije NATO jer su se vazusni napadi pokazali sasvim dovoljno efikasni, jer jos 2 do 3 nedelje u Srbiji ce biti unistena civilna infrastruktura i to ce primorati Milosevica na kapitulaciju"


Vidi, ovako.Ako neko, ne daj Boze, ima gangrenu na nozi, ima izbor ili da ne ucini nista, pa da gangrena izede celo telo i on umre, ili da odsece nogu pa da telo prezivi, i de na stakama.Bas kao i mi sada.
Samo se nadam da patriJote i jurodivi na vlasti nece uciniti da nam odseku i drugu nogu.

Ako je bombardovanje osvestilo Srbe pa da glasaju protiv Milosevica, posle cetiri izgubljena rata,m sankcija i ponizavanja, siromastva i kriminala, onda to nesto govori i o SRbima, a i bombardovanje cini manjim zlom.
 
Vidi, ovako.Ako neko, ne daj Boze, ima gangrenu na nozi, ima izbor ili da ne ucini nista, pa da gangrena izede celo telo i on umre, ili da odsece nogu pa da telo prezivi, i de na stakama.Bas kao i mi sada.
Samo se nadam da patriJote i jurodivi na vlasti nece uciniti da nam odseku i drugu nogu.

Ako je bombardovanje osvestilo Srbe pa da glasaju protiv Milosevica, posle cetiri izgubljena rata,m sankcija i ponizavanja, siromastva i kriminala, onda to nesto govori i o SRbima, a i bombardovanje cini manjim zlom.

Sa "odsecanjem" Kosova kao i jedne i druge noge ce nas spasiti od gangrene, a onda ce da nam odseku Sandzak ili Vojvodinu kao obadve ruke, i dat ce nam bas kao quadriplegic-u slancicu da duvamo i tako se kotrljamo u invalidskim kolicima kroz istoriju i vreme. Hvala vam sto nas spasiste od gangrene ***** li vam i rod i majku.
 
Vidi, Ubico, ako se ova psovka odnosi direktno na mene, drugacije cemo da razgovaramo.Ako se ne odnosi, opet nije u redu, jer Kosovo je izgubio zna se ko, Krajinu , Slavoniju i 40% teritorije u Bosni je izgubio zna se ko, sankcije Republici Srpskoj je uveo zna se ko, bombardovanje je izazvao zna se ko, snakcije izazvao zna se ko, opljackao zemlju, upropastio srednju klasu i penzionere zna se ko.Svi smo bili ovde i zaista nema mesta prosipanju tupavih patriotskih prica.Sto se mene tice, ako su moja zena, moje dvoje dece , porodica i prijatelji zivi, zdravi i debeli, zabole me ona stvar za Kosovo, i za Sandzak, i za Vojvodinu.
 
Nije bilo upuceno tebi direktno, vec MZ (medjunarodnoj zajednici), NATO-u a samim tim EU i US. Krajina i Slavonija su bili jedno te isto, a predao je zato sto je morao, bas kao sto je morao da se povuce sa Kosova kasnije. Republika Srpska je pola BiH, prema tome ne verujem da je izguljeno 40% jer bi to znacilo da su 3 mil muslimana i hrvata trebali da se zbiju na 10%, mislim da je trenutna situacija realna. Bombardovanje nije izazvao on, niti su nas bombardovali zbog Milosevica vec zbog Kosova i Bondstila, sankcije su nam uvedene za Markale a kasnije smo videli ko je fabrikovao Markale. Svetski mocnici su namerili odavno da Srbi u ovom filmu budu "bad guys" i svetske sankcije su unistile ekonomiju, zemlju, srednju klasu, penzionere i sve ostalo. Sada sto se tice tvoje porodice i prijatelja i vaseg odnosa prema delovima koje si nabrojao, to reci 300 000 rasejanih srba sa KiM, 100-tinjak hiljada koji su jos tamo + koje milionce po Raskoj i Vojvodini, pa ce sa BGD opet biti ko 45te.
 
Nije bilo upuceno tebi direktno, vec MZ (medjunarodnoj zajednici), NATO-u a samim tim EU i US. Krajina i Slavonija su bili jedno te isto, a predao je zato sto je morao, bas kao sto je morao da se povuce sa Kosova kasnije. Republika Srpska je pola BiH, prema tome ne verujem da je izguljeno 40% jer bi to znacilo da su 3 mil muslimana i hrvata trebali da se zbiju na 10%, mislim da je trenutna situacija realna. Bombardovanje nije izazvao on, niti su nas bombardovali zbog Milosevica vec zbog Kosova i Bondstila, sankcije su nam uvedene za Markale a kasnije smo videli ko je fabrikovao Markale. Svetski mocnici su namerili odavno da Srbi u ovom filmu budu "bad guys" i svetske sankcije su unistile ekonomiju, zemlju, srednju klasu, penzionere i sve ostalo. Sada sto se tice tvoje porodice i prijatelja i vaseg odnosa prema delovima koje si nabrojao, to reci 300 000 rasejanih srba sa KiM, 100-tinjak hiljada koji su jos tamo + koje milionce po Raskoj i Vojvodini, pa ce sa BGD opet biti ko 45te.

Mogao bih da progutam ovo da moj otac nije bio dobrovoljac u Krajini.
''Probila se dvojica ustasa, oni dobili sta treba da dobiju, mi krenuli napred sa pdrskom jednog tenka, odbacimo ustase oko kilometar nazad, i onda nam stigne naredjenje za povlacenje''.Jos jedan kapetan VRSK mi je pricao da su dobili anredjenje da ostave, ne onesposobe, nego ostave SAMove, tenkove i artyiljeriju, i krenu sa narodom prema Srpskoj.Kako su se tamosnji Srbi ponmasali prema njima, druga je prica i necu da ovde patriJotama razbijam iluzije o srpskom bratstvu.
U Bosni su Srbi kontrolisali 68% teritorije, koliko sad kontrolisu?
Da, naravno da je bombardovanje bilo zbog Bondstila.Da smo im odmah dali bazu, Kosovo bi bilo u Srbiji, Albanci ne bi smeli da pisnu, niko nas ne bi bombardovao.Ali on je procenio da je jos godinu dana vlasti vaznije od njegovog naroda.
Za onih 300000+100000 Srba sa Kosova me zabole, jer su oni bivsem rezimu svojim glasovima davali startnu prednost od 30:0 u mandatima.Bio sam u vise izbornih stabova DS pa znam.
 
zoran djindjic je bio izdajnik a svi znamo da istorija pokazuje da izdajnici ne traju dugo i da pre ili kasnije ih stigne kazna za tu izdaju, i to uglavnom od njihovih ljudi


Pa jeste.........i draza je bio izdajnik, pa ga roknuse ko svinju u potoku, i sloba je bio izdajnik, pa je crko ko stoka u kavezu...........i seselj ce da crkne u istom kavezu, smrdljiva debela njasvi.......tako ti to sa izdajnicma.........
 
zoran djindjic je bio izdajnik a svi znamo da istorija pokazuje da izdajnici ne traju dugo i da pre ili kasnije ih stigne kazna za tu izdaju, i to uglavnom od njihovih ljudi


Sloba i Seselj su, naprotiv, bili patriote.Kako to da nigde Srba nema gde su ih oni branili?Zasto je Sloba ubijao srpske novinare i oplajckao srpske seljake, gardajansku srednju klasu i penzionere?kako to da su njegovi ljudi pljackali carinu, napravili piramidalnu stednju i opljackali pare, kako to da su poslali svoje sinove na studije u inostranstvo dok su srpska deca ginula na frontovima?
Nije Cobe nista znao, Mira je za sve kriva?
 
sloba i seselj nisu izjavili ovo vec je to rekao djindjic:

"Najlogicnije za NATO je da nastave bombardovanje Srbije, nema potrebe za izvodjenje kopnene invazije NATO jer su se vazusni napadi pokazali sasvim dovoljno efikasni, jer jos 2 do 3 nedelje u Srbiji ce biti unistena civilna infrastruktura i to ce primorati Milosevica na kapitulaciju"


---------

znaci kaze djindja, jos 2-3 nedelje nastavite da bombardujete CIVILE , i milosevic ce morati da kapitulira. Znaci on je rekao zapadnim funkcionerima , NASTAVITE DA UBIJATE SRPSKE CIVILE , i milosevic nece imati kud morace da vam popusti.

Ako to nije izdaja ja ne znam sta jeste!
 

Back
Top