MY server
Prikazujem rezultate 1 do 2 od 2

Tema: MY server

Zainteresovan član
    Učlanjen
    09.01.2004.
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano MY server

Neznam dali sam odabrao pravu temu, za ovo pitanje, ako nisam se izvinjavam!
    A zanima me dali netko zna kako se napravi svoj server, da ti netreba dajat pare da bi imo svoj domen, nego da ga sam napraviš.Pomojom mišljenju je to vrlo težko napraviti, pa me svedno zanima da mi netko kaže kako to ide, uopče.

__________________________________________________ __________________________________________________ ______

Poznat Incognito (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    133

Podrazumevano

Prvo ti treba konekcija koja je 24/7 'na netu', sa njoj dodeljenom FIKSNOM IP adresom i da se ne nalazi iza NAT ili slicnih rutera za maskiranje prave adrese.

Zatim ti treba jaca masina (to opet zavisi od servisa koje zelis da ponudis korisnicima, i od broja korisnika koji ce to koristiti). I na kraju treba ti softver za servere koje zelis da postavis.

Za web server se ne trebas dvoumiti: Apache... Jednostavno, najbolji, najjaci i najsigurniji web server na svetu, i koristi ga preko 70% servera koji pruzaju HTTP servis.

Naravno, pozeljno je da za OS ne odaberes Windows (da opet ne ponavljamo raspravu kako samo mazohista moze da podize servere na Windows-u). Bilo koji Linux ili BSD su sve sto ti treba...

Eto, tako se pravi bazicni Web server... Ostaje ti da registrujes domen i da pokazuje na tvoju fiksnu IP adresu, i to je to...

Poz.

Slične teme

1. odakle skinuti server XiLiNCE WoW Server V.0.2???
    Autor Razor_1 u forumu Video igre
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 10.06.2008., 10:08
  2. ISA Server
    Autor nikodim u forumu Sigurnost i zaštita
    Odgovora: 49
    Poslednja poruka: 06.01.2007., 21:04
  3. Web Server
    Autor mtopic u forumu Softver
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 12.06.2006., 19:09
  4. Odgovora: 4