ventilator na maticnoj

inace to sam primetio kada sam stavljao ventilator osmicu da izduvava topao vazduh iz kucista .
letos se palio alarm kad se procesor ugreje do 65C. a bogami i sad kad je toplo u sobi.
veceras sam uradio tedt sa EVEREST-om sat vremena je bio opterecen 100%
i temperatura nije presla 52C .resen problem sa 250 din.
 
skini kuler i malo ga podmazhi sa mashinskim uljem ... ali znachi iglu i shpric i jedna mala mililitarska kap ... to bi trebalo da uradi posao .. ja moj shpricam godinama i nechuje se .. :) prede komp .. + ni jedan kuler nikada nije zaribao ili stao ili pocheo da zuji
 
1. Da, treba da se vrti stalno i male su sanse da ga nateras da se ugasi(sem vadjenja;))
2. Abit ima tu manu da joj se mali kuleri "cuju"(ne smrde, nego buce)
3.Skini ventilator rastavi ga i ocisti, posle stavi trunku masti za lezajeve, moze i masinsko ulje ali je ono pravljeno da izvetri tako da ce se posle nekog vremena osusiti.
4. NIKAKO NE PODMAZIVATI SA WD40!!! On nije pravljen za podmazivanje lezaja, bilo ball bilo sleave tipa brushless...

5. Please ????????? ne lupaj gluposti pa jos za redom... El.motor i ovaj njegov sem sto se vrte nemaju nista slicno.WD mozes po el.motoru jer nema elektroniku u sebi vec cetkice. A ovaj njegov NEMA cetkice i WD moze da sjebe elektroniku.
Znaci SAMO mast ili eventualno mas.ulje(cesce podmazivanje)

?????????? cenim zelju da pomognes ali nemoj tvoja pomoc nekog da kosta, malo razmosli pre posta(ili se raspitaj);)
 

Back
Top