Ukrajina

Dmitro

Početnik
Poruka
3
Vitaju usih korystuvačiv forumu!
Ja sam z Ukrajiny, serbohorvatsjkoji movy ne včyv (planuju u majbutnjomu, odnak, vyvčyty samostijno), tomu prošu pro terpelyvistj. Spodivajusia, osoblyvyh movnyh bar’jeriv ne bude. ;)
Znaju okrim ukrajinsjkoji (kotroju pyšu) takož rosijsjku, poljsjku, trohy anglijsjku i nimecjku.
U cij temi hotiv by ne tiljky poznajomytysja z meškanjcjamy Serbiji, Horvatiji i Bosniji ta Gercegovyny (duže ljublju slov’jan :) ), nu i ale rozpytaty u Vas pro stosunok do Ukrajiny i ukrajinciv, napevno, usim nam bude cikavo poznajomytysja. Jak u Vašyh krajah vidnosjaća do mojeji deržavy? Možlyvo, htosj buv v Ukrajini, to prošu, napyšitj pro svoji wražennja.
Z gory pozdorovljaju i čekaju na vidpovidj!
 
Pozdorovljaju, kume! ;)
au kume...Do you speak english :)
Yes, i do, but a little bit. :smile:
Ot kuplju sobi serbo-chorvatsjkogo slovnyka, potim poroymovljajemo, abo ščosj prydumaju...
A ot vašu movu rozumiju bez problem, čomu ukrajinsjka dlja Vas tjažka?

Сергей, особый тебе привет! Если знаешь сербо-хорватский, иногда могу ли я пропросить тебя перевести?
Не устрашайся, что пишу по украинскому латиницей, думаю, так было бы удобнее для наших братьев-южных славян;). Сам я из Киева.
Позравляю всех славян с праздниками!
 
Privetik!!!!!!!!:)
Ja jestem z Serbii,ale teraz meszkam w Polsce,gdzie tez pracuje....ruski jezik mogu gavarit,potamu shto s ruskim zila i ucila s v skole....no eta dolga istoria..Sicaes tozo zivu s ljudma s Kieva...
jesli kakaja informacija tebja nuzna..pishi...
p.s. nadejut se shto ti mogl ponat eta shto ja tebya napisala...hehe..
sivo horshevo..
poka;)
 
Privetik!!!!!!!!:)
Ja jestem z Serbii,ale teraz meszkam w Polsce,gdzie tez pracuje....ruski jezik mogu gavarit,potamu shto s ruskim zila i ucila s v skole....no eta dolga istoria..Sicaes tozo zivu s ljudma s Kieva...
jesli kakaja informacija tebja nuzna..pishi...
p.s. nadejut se shto ti mogl ponat eta shto ja tebya napisala...hehe..
sivo horshevo..
poka;)
Cześć!!! Jest mi miło, że znalazłem osób, mówiących po polsku i po rosyjsku... Szkoda tylko, że po ukraińsku nikt nie mówi! :p Chciałem zapytać, jaki stosunek do Ukrainy i Ukraińców mają mieszkańcy Serbii a Chorwacji, a gdy ktoś był w moim kraju, to jakie są wrażenia.
Chyba chcecie czegoś podobnego usłyszeć i ode mnie, to mogę powiedzieć, że u nas w Ukrainie cenią sobie Serbię i Chorwację, bo są te dwa kraje bardzo podobne do Ukrainy, wspaniałą przyrodą, ciężką historią, językiem, kulturą, ambicjami. O Czarnogórze i Bosii a Hercegowynie wiem nie za bardzo, dlatego chciałbym zaprzyjaźnić się z braćmi na Bałkanach. :) I, oczywiście, dowiedzieć się czegoś nowego.
Pisz, proszę, po polsku (tak rozumiem lepiej). ;)
Pozdrawiam Cię i wszystkich forumowiczów!
 

Back
Top