Амбасадор Израела брани Србију од клевета

Шалом

Ističe se
Banovan
Poruka
2.642
На недавној трибини Двери, поводом одбране породице, у којој је учествовао и рабин јеврејске заједнице у Србији, г-дин Исак Асиел, Бошко Обрадовић је прочитао чланак из НИН-а у којем се каже следеће:

У петак, 9. 11. 2007., када је обележаван Светски Дан против антисемитизма и антифашизма, у београдској синагоги, у организацији Амбасаде Израела, додељена је награда '' Праведник међу народима '', највећа почаст која држава Израел уручује особама нејеврејског порекла за спасавање Јевреја у Другом светском рату. Медаљу је лично уручио амбасадор Израела г-дин Артур Кол, а овога пута медаље су додељене за четири особе српкога порекла.

Том приликом амбасадор Кол је за НИН рекао:
'' Добитници који су примили ову медаљу, оличење су морала и храбрости, јер су за време Другог светског рата спасавали Јевреје, при томе излажући ризику свој живот, као и животе својих породица.
Јеврејски народ и држава Израел осећају велику захвалност српском народу, за оно што је учинио за нас у Другом светском рату.
Приписивање антисемитизма Србима, на генералном плану, за мене представља новост. Свуда постоје појединци који се понашају антисемитски али улога српског народа у првим редовима борбе против нациста, не сме се доводити у питање.
Онима, који српском народу приписују антисемитизам, не би требало придавати већу пажњу. ''

Што се тиче српског Јерусалима, Косова и Метохије, амбасадор Кол је изјавио да Израел као пријатељ Србије, залаже за компромисно решење које се сада тражи уз помоћ тројице а која би допринела стабилности читавог региона.
 
улога српског народа у првим редовима борбе против нациста, не сме се доводити у питање. Онима, који српском народу приписују антисемитизам, не би требало придавати већу пажњу

Jbt sace Hrvati da ga uzmu u masinu. Zar on ne zna da je Srbija prva bila Judenfrei?

Ha ha ha.
 
Jbt sace Hrvati da ga uzmu u masinu. Zar on ne zna da je Srbija prva bila Judenfrei?

Ha ha ha.

Ne to se tako mislilo..u muzeju Holkausta
logo_4.jpg
http://www.yadvashem.org/ u Jerusalimu ..Srbi imaju posebno mesto kao naroda koji je pomagao Jevrejima...mnoge porodice su uzimali Srpska prezimena da bi se spasila..i Srbi su im bili garant...Tako da svaki Jevrejin koji ima 2 razreda skole..zna da je to laz...
 
На недавној трибини Двери, поводом одбране породице, у којој је учествовао и рабин јеврејске заједнице у Србији, г-дин Исак Асиел, Бошко Обрадовић је прочитао чланак из НИН-а у којем се каже следеће:

У петак, 9. 11. 2007., када је обележаван Светски Дан против антисемитизма и антифашизма, у београдској синагоги, у организацији Амбасаде Израела, додељена је награда '' Праведник међу народима '', највећа почаст која држава Израел уручује особама нејеврејског порекла за спасавање Јевреја у Другом светском рату. Медаљу је лично уручио амбасадор Израела г-дин Артур Кол, а овога пута медаље су додељене за четири особе српкога порекла.

Том приликом амбасадор Кол је за НИН рекао:
'' Добитници који су примили ову медаљу, оличење су морала и храбрости, јер су за време Другог светског рата спасавали Јевреје, при томе излажући ризику свој живот, као и животе својих породица.
Јеврејски народ и држава Израел осећају велику захвалност српском народу, за оно што је учинио за нас у Другом светском рату.
Приписивање антисемитизма Србима, на генералном плану, за мене представља новост. Свуда постоје појединци који се понашају антисемитски али улога српског народа у првим редовима борбе против нациста, не сме се доводити у питање.
Онима, који српском народу приписују антисемитизам, не би требало придавати већу пажњу. ''

Што се тиче српског Јерусалима, Косова и Метохије, амбасадор Кол је изјавио да Израел као пријатељ Србије, залаже за компромисно решење које се сада тражи уз помоћ тројице а која би допринела стабилности читавог региона.

sta li su sada, sa ovom izjavom, ameri smislili?
 
Ne to se tako mislilo..u muzeju Holkausta
logo_4.jpg
http://www.yadvashem.org/ u Jerusalimu ..Srbi imaju posebno mesto kao naroda koji je pomagao Jevrejima...mnoge porodice su uzimali Srpska prezimena da bi se spasila..i Srbi su im bili garant...Tako da svaki Jevrejin koji ima 2 razreda skole..zna da je to laz...

Најзад МАЛО ИСТИНЕ у вези Срба и Јевреја. Бар за Београд знам да је ово 100% тачно. Многе породице су се излагале опасности да такође заврше у логорима да би их спасле од Немаца. Везе између београдских Срба и Јевреја су некада биле веома јаке а они су дали велики допринос граду Београду у сваком погледу, тј. може се рећи да су они најзаслужнији што је Београд одавно постао велеград.

Али мој проблем је у томе што се те старе јеврејске породице битно разликују од ових нових генерација У СВЕТУ - тако да нам Чивути из МЗ уопште НИСУ НАКЛОЊЕНИ, напротив, већину зла које смо доживели су они и осмислили и организовали и спровели.

Ја им ДАНАС више уопште НЕ ВЕРУЈЕМ НА РЕЧ - ЈЕДИНО ЋУ ИМ ВЕРОВАТИ АКО СЕ ПОКАЖУ НА ДЕЛУ.8-)
 
iskreno meni nesto chudno sve ovo. mnogo nas neshto jevreji gotive. nije da mi smeta, naprotiv, nego mi cudno...

Нема разлога да ти буде чудно...једно је Израел..а друго Јевреји у США.....Ове у УСА ретко ко воли..чак и Изарел..јер их приморавају на дилл са арапима..
 
Izrael nije voleo Titovu Jugoslaviju zbog pomaganja arapa, trenutno interesi Izaela i Srbije se poklapaju i prijateljstvo raste,to podrzavam... Pogotovu sto mislim da islamu nije niti ce ikada biti mesto u Evropi.

Шта боље може да зближи две нације..од заједеничког непријатеља и страдања..а уѕ то имате данас бар 10 % Израелаца Православне вероисповести..
 
Ja sam UBEDJEN da bi tkz. "nezavisno Kosovo" vrlo rado medju prvima priznali i Izrael i Makedonija i Milo-Crna Gora, vrlo moguce i "bratska" Grcka i "bratska" Rumunija, a mozda cak i Dodik-Republika Srpska - u principu ni to nije iskljuceno.

ала га налупа...можда их и марс призна..то ти је иста вероватноћа...
 
jedino je RUSIJA na nasoj strani, svi su protiv nas 99%

:-D:-D:-D
јест и Срби из БиХ..али те Руси воле...човече шта причаш..80% Срба из БиХ..има неку фамилију на КиМ или у Србији...и мислиш да они мање воле Србију од Руса...смешан си..

Међународни дан борбе против фашизма и антисемитизма
Истина као једини начин борбе против порицања

Пошто је примио писмо од своје породице у коме му рођаци описују ужасне муке које су преживели током немачке депортације Јевреја у Пољску октобра 1938. године, Хершел Гринспан, јеврејски Немац који је побегао у Француску, огорчен овим сазнањем убио је секретара немачке амбасаде у Паризу, Ернста фон Рата. То је био повод да крене незапамћено дивљање против јеврејског становништва широм Немачке. У овом погрому је уништено 1 574 синагога, многа јеврејска гробља, око 7 000 јеврејских радњи. Током два дана немира, од 7-9. новембра, више од 20 000 Јевреја је ухапшено и одведено у концентрационе логоре, а око стотину их је убијено.
Овај догађај називан је Кристаллнацхт (Кристална ноћ) због стакла поломљених излога продавница чији су власници махом били Јевреји. Данас се у Немачкој углавном користи израз Погромнацхт (Ноћ погрома), јер се Кристаллнацхт сматра исувише еуфемистичним изразом за немачке злочине над ЈеврејимаУ знак сећања на „Кристалну ноћ“ и почетак прогона Јевреја у Другом светском рату, у свету се 9. новембра обележава Међународни дан борбе против фашизма и антисемитизма.
У Београду је обележавање тог дана почело свечаном академијом у Дому Војске Србије, која је одржана на Митровдан, 8. новембра.
Благослов патријарха Павла пренео је Митрополит црногорско-приморски Амфилохије, који је истакао да „злочине треба памтити само зато да се никада више не би поновили“.
Према речима Триве Инђића, који се обратио гостима у име председника Србије Бориса Тадића, власти у Србији учиниће све да се очува успомена на трагедију холокауста и 9. новембар 1938. године.
Врховни рабин Србије, Исак Асијел, подсетио је да Јевреји нису једине жртве Хитлерове зле мисије али да захваљујући тим масовним стардањима данас тежимо друштву које неће толерисати злочине.
„Толеранција нија баш популарна у свим деловима света, а 21. век носи ризик да се историја понови“, рекао је амбасадор Израела у Београду Артур Кол.
У име ромских жртава холокауста говорио је Драгољуб Ацковић, а у име преживелих логораша Јасеновца др Жарко Видовић.
„Овај скуп је порука да не постоји толеранција према онима који мрзе“, каже се у писму које је скупу упутио Ефраим Зуроф, директор института Симон Визентал.
На тему „Порицање холокауста и геницида“ говорила је Шуламит Имбер, директорка педагошког одсека Центра Јад Вашем. „Најпре су Јевреје физички убијали, а данас убијају сећање на њихово страдање“, рекла је она и додала да су 60 година после холокауста опстале бараке концентрационих логора, али не и сви материјални докази о масовним убиствима.
Говорећи о Јеврејима који су преживели страхоте логора, она је истакла да су ти људи, заборавивши освету, одлучили да не руше већ да граде и да за добро будућих генерација сачувају сећање на страдања.
Академији су присутвовали и Александар Нећак, председник Савеза јеврејских општина Србије, делегација представника Исламске заједнице на челу са врховним поглаваром реис-ул улемом Адемом Зиликићем, принцеза Линда Карађорђевић, представници дипломатског кора, представници Војске Србије, научни радници који се баве овом тематиком, и многи други угледни гости.
Скуп је отворило Прво београдско певачко друштво српском и јеврејском химном, а у уметничком делу програма наступили су и хор „Браћа Барух“, пијанисткиња Јелена Поповић, деца извођачи Сандра, Дарко и Данијел Пилер чијим је наступом отворена изложба „Били су само деца“ аутора Драгоја Лукића и Јована Мирковића. Изложба је представљена у сценографији Николе Берчека, у продукцији Душана Крстића и Одбора за Јасеновац Српске православне цркве.
После овог програма у Дому војске Србије одржана је трибина на тему „Порицање холокауста и геноцида данас“. Модератор округлог стола био је др Милан Кољанин, сарадник Института за савремену историју а у разговору су учествовали Шуламит Имбер, директорка педагошког одсека Јад Вашем, протосинђел Јован Ћулибрк, које се налази на докторским студијама на Јеврејском универзитету у Јерусалиму, Јован Мирковић, кустос Музеја жртава геноцида, Ален Будај, из загребачког Маргеловог института.
Порука са овог скупа, који је пре свега упозорио на порицање холокауста и геноцида данас, јесте да се само ширењем истине може борити против неистина и заташкавања истине.
Академију у Дому војске Србије организовали су Министарство вера републике Србије, Одбор за Јасеновац Српске православне цркве и Савез Јеврејских општина Србије. http://www.pravoslavlje.org.yu/broj/976/tekst/istina-kao-jedini-nacin-borbe-protiv-poricanja/
 
Најзад МАЛО ИСТИНЕ у вези Срба и Јевреја. Бар за Београд знам да је ово 100% тачно. Многе породице су се излагале опасности да такође заврше у логорима да би их спасле од Немаца. Везе између београдских Срба и Јевреја су некада биле веома јаке а они су дали велики допринос граду Београду у сваком погледу, тј. може се рећи да су они најзаслужнији што је Београд одавно постао велеград.

Али мој проблем је у томе што се те старе јеврејске породице битно разликују од ових нових генерација У СВЕТУ - тако да нам Чивути из МЗ уопште НИСУ НАКЛОЊЕНИ, напротив, већину зла које смо доживели су они и осмислили и организовали и спровели.

Ја им ДАНАС више уопште НЕ ВЕРУЈЕМ НА РЕЧ - ЈЕДИНО ЋУ ИМ ВЕРОВАТИ АКО СЕ ПОКАЖУ НА ДЕЛУ.8-)

Od ovolike ljubavi i zastite srba, nigde na svetu nije procentualno pobijeno vise jevreja za vreme drugog svetskog rata nego u BGD....:roll:
Ala ste ih stitili , yebalo kevu.......predratni trgovci su medju prvima dojavljivali gestapou gde su jevreji, ne bi li upadali u njihove magacine i krali robu..i tvoj deda, ratni profiter je jedan od takvih...
 
:-D:-D:-D
јест и Срби из БиХ..али те Руси воле...човече шта причаш..80% Срба из БиХ..има неку фамилију на КиМ или у Србији...и мислиш да они мање воле Србију од Руса...смешан си..

pa isto tako sam i ja iz Crne Gore i imam familije u Crnoj Gori koliko hoces i svi prate problem Kosova i dozivljavaju to vrlo licno, pa opet znam da bi Milo VRLO RADO priznao nezavisno Kosovo (samo da moze)
jedno je vlast a drugo narod.
 

Back
Top