Hristos se rodi, Haradinaju ! - skandal -

Sećamo se, bivši komadant OVK dobio je skoro čitavih pet dana slobode ne bi li prisustvovao sahrani svog bratanca, dok je, skoro istovremeno, lideru radikala Vojislavu Šešelju bila uskraćena dozvola da radi pogreba svoje majke makar na jedan dan doputuje u Srbiju. Takođe, Haradinaj je mogao slobodno da se bavi politikom.

Da je ovakav postupak Tribunala, s obzirom na poznate dvostruke standarde, potpuno očekivan, tvrdi Marko Jakšić član srpskog pregovaračkog tima.

- Haradinaj dolazi kući kad god mu se prohte, jer ono što nije dozvoljeno Srbima, svima drugima jeste. A najveći problem je u tome što se ovako veličaju i nagrađuju ratni zločinci - rekao nam je Jakšić i dodao da je cilj ovakvih poteza Haškog suda da se pokaže da Srbi kao narod nisu podobni, te da ih treba što više poniziti.

Puštanje Haradinaja na „božićni raspust“ dramaturg Siniša Kovačević nije želeo ni da komentariše.

- Jedino što mogu da kažem jeste, Hristos se rodi, Ramuše - kratko nam je rekao on.

Uterivanje straha u kosti i pritisak na srpski pregovarački tim jedini je smisao omogućavanja Haradinaju da praznike provede na slobodi, smatra novinar Vanja Bulić.

- Takav potez Tribunala ne samo da dokazuje povlašćen položaj i naklonost Albancima. To je gore i mnogo ozbiljnije od posebnog tretmana. U trenutku kada se rešava status Kosmeta i kada je poznato da u Pokrajini postoji paravojna formacija, puštanje bivšeg vojnog komandanta znači aminovanje svih počinjenih zločina nad Srbima - istakao je on.

Pošto je poznato da Haški sud postoji samo zbog Srba, puštanje Haradinaja nije iznenađujuće, tvrdi predsednik IO SRS Dragan Todorović.

- Šiptari, Hrvati i muslimani u Tribunalu uživaju sve povlastice i to je i ranije bilo poznato. Čudi me jedino što su ga uopšte optužili za ratne zločine, jer Šiptari tamo imaju ekstra tretman. Reč je isključivo o duplim standardima - naglasio je on.
to je normalno da siptari i hrvati izlaze kad hoce!
 
Хашки трибунал је "СЛИКА И ПРИЛИКА" правог лица и МЗ и ЕУ и САД - од самог почетка су конципирани као ЦИРКУС и до данас тако и раде, они су срамота за сваки грам људског мозга.
 
I Seselju su ponudili kratko odsustvo ali je odlucno odbio sa obrazlozenjem da nece da slavi ''Vatikansko - Ustasski'' praznik i da ima precija poslova, naime pise ponovo novu knjigu ko ja ce imati jednostavniju glagolicu da se nebi poslanici i vojvodstvo iz SRS-a ponovo brukali u skupstini...
 
[[Darko_91]] :
to je normalno da siptari i hrvati izlaze kad hoce!

darko,taj siptar kada su ga pozvali otisao je uspravno,jos su prostrli crven tepih,i otisao je da "objasni" zasto je ratovao, ili da odbrani ovaj narod, mislim da ne ispasta narod zbog njegove "hrabrosti". ako mislis da trebaju pustiti seselja koji je svima majku po spisku i ostalo, nadam se si gledao na youtube, onda.... mislim nije svako za ziveti iza resetaka
 
darko,taj siptar kada su ga pozvali otisao je uspravno,jos su prostrli crven tepih,i otisao je da "objasni" zasto je ratovao, ili da odbrani ovaj narod, mislim da ne ispasta narod zbog njegove "hrabrosti". ako mislis da trebaju pustiti seselja koji je svima majku po spisku i ostalo, nadam se si gledao na youtube, onda.... mislim nije svako za ziveti iza resetaka
Siptari su za ziveti u pecini...i nemoj vise da pokusavas da 'mislis', kad ne umes :D

Naravno da je teroristicki monstrum haradinaj otisao 'uspravno' (ako sipmanza kao sto je on uopste moze da hoda uspravno) kad je za njega 'tribunal' kao hotel. A za svaki slucaj potamanio je i svedoke pre toga.
 
Siptari su za ziveti u pecini...i nemoj vise da pokusavas da 'mislis', kad ne umes :D

Naravno da je teroristicki monstrum haradinaj otisao 'uspravno' (ako sipmanza kao sto je on uopste moze da hoda uspravno) kad je za njega 'tribunal' kao hotel. A za svaki slucaj potamanio je i svedoke pre toga.

slazem se sa tobom, ti nastavi da zivis i da se ponasas kao tvoj idol koga drze iza resetaka, ili onaj koji se skriva po pecinama, a ja bih ipak izabrao nekog drugog za svog idola
ps. ne vidim razliku izmedju iza resetaka ili pecine
 

Back
Top