Spliter za TV

cau-cau

Zainteresovan član
Poruka
222
Valjda nisam pogresio u nazivu, valjda se taj uredjaj zove spliter.
Evo o cemu se radi, treba mi uredjaj za bezicno prenosenje TV slike tj. hocu da dovedem koaksijalni antenski kabl ( tv signal ) do jednog televizora a onda odatle do drugog TV-a ali da izbegnem kablove. Cuo sam da je to izvodljivo pomocu tog splitera, ali gde mogu da ga nabavim ?
 
au...
koliko znam spiter sluzi da bi razgranao ant.ulaz na vishe izlaza - televizora...
a to o cemu ti pricash ...zove se predajnik i prijemnik.
teshko cesh to uspeti ,barem u nekoj kucnoj radinosti a i to shto pokushavash treba da ima opticku vidljivost radi boljeg prijema , znaci ista fora kao shto je standardni prenos od tv stanice ,repetitora pa do tvoje antene...
ako greshim neka me neko ispravi...
 
Valjda nisam pogresio u nazivu, valjda se taj uredjaj zove spliter.
Evo o cemu se radi, treba mi uredjaj za bezicno prenosenje TV slike tj. hocu da dovedem koaksijalni antenski kabl ( tv signal ) do jednog televizora a onda odatle do drugog TV-a ali da izbegnem kablove. Cuo sam da je to izvodljivo pomocu tog splitera, ali gde mogu da ga nabavim ?

Spliter možeš da nabaviš bilo gde. I kod mene ima.

Ali pravi spliter , tj on ti grana signal ... Ali , naravno , moraš da imaš kablove :D

znači , sa jednog običnog koaksalnog kabla ( ne može samo da radi za signal od satelitske antene do resivera ) granaš na 2 , 3 , 4 , 5 , 8 itd ...
 

Back
Top