Blade of darkness

polako fitu. Koji nivo? Vjerovatno prvi, koje oruzje imas, koji ti je barbarin nivo....
Za skeletore, goleme i ostalu tvrdu bracu najbolja su ti blunt oruzja. E sad jbga problem je sto za barbarina nema mnogo takvih. Ima jedno jako dobro, al njega dobijes dosta kasnije, a i kad ga dobijes, moras da ga cuvas dok ne dodjes do levela kad mozes da koristis njegov odlicni kombo...
Kosture mnogo lako ubijas tokom cijele igre. Oni obicno dok su mnogo daleko zapocinju napad koji se sastoji iz tri zamaha i kad pocnu ti naskocis u stranu jednom ili vise puta, pojavis se kosturu sa strane i prcnes ga sa nekim boljim combom, i odskocis unazad, jel on ne prekida svoj napad dok ne izvrsi sva tri udarca, tako da imas dosta vremena...I to ti je savjet za cijelu igru, nikad ne pocinji prvi da napadas, nego sacekaj da protivnik napadne i onda kreni na njega silovito....
Cuvaj se samo da mu ne ostanes(kosturu) preblizu kad zavrsi svoj napad jer ce ubrzo zatim ako mu budes blizu da uradi jedan stabing, da te probode kroz stomak sto dosta uzima helta....
I jos jedan savjet ti je da pazljivo biras koja oruzja da nosis sa sobom a koja bacas. Recimo ima kasnije oruzja koja imaju ogroman damage i ogroman damage na combou ali jednostavno taj kombo tesko pogadja neprijatelja, ili tebe ostavlja dosta ranjivim ako promasis. Takva oruzja mozes da uzmes i malo da se zajebavas ali nisu preporuciva...
Neka ti izbor za ostavljanje oruzja u inventaru bude najbolja kombinacija: damage pri obicnim udarcima, damage combo udaraca, lakoca izvodjenja komboa na tastaturi i brzina izvodjenja i efikasnost tj. koliko dobro i cesto kombo pogadja metu. Ove 3 poslednje stvari su ti najbitnije. Naravno i damage je bitan jel nema poente tuci ogra od 30000 helta sa macem ciji kombo odnosi 200, trebalo bi ti pola sata.
I naravno uvijek ako je moguce imaj jedno blunt(naravno za barbarina dvorucno) oruzje za ove suvlje zivuljke.
Ja bih ti preporucio da ako prvi put igras i jos nisi daleko odmakao da krenes ispocetka sa vitezom, jel je s barbarinom mnogo zajebanije kad si pocetnik jer nema stit...
Znaci sam izbalansiraj ili ako nesto opet nije jasno, slobodno pitaj, obozavam sve u vezi s ovom igrom, pa i da kuckam o njoj....
 
prosvrljaj malo tuda, znam da tu nikad nisam zapeo, popenji se gore uz stepenice, malo istrazuj nije sigurno nista zajebano, ili tu je negdje blizu... I kad budes prolazio kroz neku vodu obrati paznju na jedno dugme sa strane u zidu tu ti je prva runa, malo ces se pomucit da je dohvatis, ukupno ih ima 6.
Taj nivo jeste malo zbrkan ali samo polako....
 
Kolika je ta voda?Evo i dalje stojim kod tog duke-a i nemogu dalje.....Ae objasni otprilike de da idem...On lezi krvav pored njega kljuc i okolo resetke koje otvorim leverom i vode me nis stepenice tacno tamo gde sam bio.....
 
E labo presao sam!!!!!Neces verovati de je bilo....Skroz dole negde u podrumu a ja trazio gore u kuli....Cak sam i runu pokupio ako je to ono sto uzmes na kraju kad gurnes neki kamen da otvoris zid.....Sada nosim elf sword!
 
na sta tacno mislis kada kazes legendary sword reci mi ? :)
Ako misis na jedan od ona cetiri maca-blood, fire, ice i iana onda relativno brzo. Kroz 2-3 nivoa ili mozda cak na sledecem, ne znam dokle si stigao i koje nivoe si birao da igras prvo...
 
Drug mi rece da to dobijem kod nekog plamenog Kostura...Sad sam na nekom nivou mine of kelberg i treba da skupim neke gemove sada upravo sam izvadio plavi iz usta nekog malog sranjca i neznam de dalje....
 
prica je totalno zapostavljena u BoD-u ali je igra po meni fenomenalna. Vidili su da nema smisla da stavljaju neku bljuzgavu pricu nego su se fino dogovorili da naprave igru sa samo nekom okvirnom pricom cisto da to sto radis ima nekog smisla i fino su se skoncentrisali na mracnu srednjevjekovnu atmosferu, kvalitetnu akciju, i najbolji sistem upravljanja ubjedljivo u svim igrama toga tipa...
Mazi, prvi put kad sam je igrao sam se toliko iznervirao da je pao uninstal u pola igre, jer tada kad je izasla bila je nenormalno zahtjevna i loading je na mom kompu trajao po 3, 4, 5... minuta a posto je bila i dosta teska a ja pocetnik ginuo sam svako minut i onda cekao loading i gubio zivce...uf...
Sta znam, rekao bih da traje 10-15 sati u zavisnosti od tvoga skilla.
I mali spoiler:
ima dva kraja, jedan u stvari ne zelis ni da otkrijes jer je lazni, i drugi pravi kraj(tada i dobijes opciju da predjes poslednji nivo-ambis-vrlo atmosferican i mracan) kada pokupis sve rune i aktiviras magiju ianinog maca. Medjutim ne treba se sekirati ako iz prvog prelaza ne pokupis sve rune, jel igrica ti nudi opciju da ponovo na brzinu predjes nivoe na kojima si propustio neku od runa, koji su sada mnogo jednostavniji (pola prolaza je pozatvarano i staza te vodi direktno do rune)ali je fazon da su protivnici u drugom prelazu MNOGO zajebaniji. I onda se desi ako ti nisi na vrijeme pokupio barem 4 od ukupno 6 runa da moras da ides na dva ili vise nivoa iz pocetka, tamo ce ti oni ludaci oduzimati mnogo helta, istrosices sve potione i onda si se sjebo za zadnji nivo jel postaje ultra tezak bez napitaka i samo igranje postaje patnja jel ce morati previse da se peglas sa save/load ....
 
Drug mi rece da to dobijem kod nekog plamenog Kostura...Sad sam na nekom nivou mine of kelberg i treba da skupim neke gemove sada upravo sam izvadio plavi iz usta nekog malog sranjca i neznam de dalje....
Taj nivo mi je jedan od omiljenih! Pa trebah ****** kao sto vidis da skupis jos crveni i zeleni i onda ce ti se otvoriti prolaz za dalji napredak kroz nivo!
e, da evo ga link s krste kad smo ranije pisali o BoD-u :) nije na odmet da se ima....
http://forum.krstarica.com/threads/75804&highlight=blade+darkness
 
pa jesi siguran da uopste postoje ? Ja mislim da varvarin ima samo onaj bazicni oklop...
nego jel iko praobao igru Rune? Starija je od bod-a a na taj fazon je. Interesuje me kakva je..
 

Back
Top