GDE DA SE GASTARBAJTUJE?

Obećavam da ću marljivo raditi i sve od sebe dati u:

  • Rusija

  • EU

  • USA

  • Liban, naši pobratimi


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
a ti se u toj gastarbajterskloj rupi iz koje pises jako razumes u pravni i fiskalni sistem Srbije:roll: ,svaki novcani poklon ili donacija vece vrednosti od 9 000 dinara je predmet oporezivanja .

Ej pacijentu, jesmo li vec utvrdili sta znaci termin "gastarbajter" i za koje geografsko podrucje se koristi :D a pravni sistem Srbije ne postoji, jer to mozemo da vidimo na primeru KiM. Kako pravni sistem jedne drzave ne postoji, tako ni ona fakticki ne postoji kao drzava, a da ne pominjemo to da vecina drzave ne priznaje tu vladu i vladajucu koaliciju :P mislim smesno, na nivou ste jednog Kosova kao drustvene zajednice, mislim preterujem sada, malo bolji, tu negde sa BiH, a svi znamo kako je to funkcionalna zemlja. :P
 
Za vreme Tita....

Ali dobro do negde si u pravo... Primer Austrija i dan danas, Bec ima 300 000 sa Srpskim ili jos Jugoslovenskim pasosom od koji su 200 000Cigani 50 000 Vlasi a ostalo Srbi.
Za Nemacku ima mali broj mozda 10 % koji to rade kako ti tvrdish, a za Austriju sam sigurna da to rad 80% :?

Људи који имаји пасош САД, Немачке, Француске.....а српског су порекла нису гастарбајтери него су ''политички'' Американци, Немци, Французи......
Мада неки од њих су потомци гастарбајтера.

Друго како је Немачка после WW2, а и цела западна Европа била разрушена имала је потребе за радном снагом . Данас су се ствари промениле, а и тамо има проблема са стопом незапослености, тако да се такви радници више и не траже.
Треће Србија није у геополитичком положају у каквом је била Титова Југославија.
Они који су отишли из академских, политичких разлога, као и они који су побегли из ратом захваћених подручија нису гастарбајтери.

Само смо дефинисали појам гастарбајтера, а како он потиче из немачког језика, ти то боље знаш.
 
Gastarbajter je Šurda. :D

U stvari, pravi je Bora Todorović (zaboravio sam ime lika kojeg je igrao). Maestralno je kad kaže da je džaba sve što imaš napolju ako povremeno ne dođeš nazad i hvališ se time.
 
Људи који имаји пасош САД, Немачке, Француске.....а српског су порекла нису гастарбајтери него су ''политички'' Американци, Немци, Французи......
Мада неки од њих су потомци гастарбајтера.

Друго како је Немачка после WW2, а и цела западна Европа била разрушена имала је потребе за радном снагом . Данас су се ствари промениле, а и тамо има проблема са стопом незапослености, тако да се такви радници више и не траже.
Треће Србија није у геополитичком положају у каквом је била Титова Југославија.
Они који су отишли из академских, политичких разлога, као и они који су побегли из ратом захваћених подручија нису гастарбајтери.

Само смо дефинисали појам гастарбајтера, а како он потиче из немачког језика, ти то боље знаш.


Pa naravno da nema posla za ljude koji ne zele da rade ili ne maju zavrsen zanat.
A u ostalom da dodam EU pristup sa Poljskom, Ceskom, Slovackom, Madjarskom...
Doslo je puno ljudi koji rade za 5.Evro na 1h....
Puno Nemacke firme su se preselile u te zemlje jeftina radna snaga,ljudi rade za 200Evra za Nemce.
Preokrenula se prica. EU rusi sama sebe, te probleme nema samo u Nemacku.
 
kad se ide u pecalbarstvo tu se ne gleda(uglavnom) koga volis ili ne volis nego ko vise placa. A sada kazu najveci profiti se ostvaruju u Rusiji i tamo se najbolje zaradjuje u sektoru malih i srednjih preduzeca. E sad verovatno je to razlicito od profila do profila , al sve u svemu kad tako nesto kaze britanski The Economist - nema razloga da se ne veruje da zaista nije tako.
 
kad se ide u pecalbarstvo tu se ne gleda(uglavnom) koga volis ili ne volis nego ko vise placa. A sada kazu najveci profiti se ostvaruju u Rusiji i tamo se najbolje zaradjuje u sektoru malih i srednjih preduzeca. E sad verovatno je to razlicito od profila do profila , al sve u svemu kad tako nesto kaze britanski The Economist - nema razloga da se ne veruje da zaista nije tako.
A zar to nisu lazljivi i podli anglosaksonci ,ko ce njima verovati ?:-?
 
Znam ja kako cu njemu da vratim :P :D

71620937.jpg


Eto ti sad :P hihihihihihih
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top