Rusija/E.U/USA

Шалом

Ističe se
Banovan
Poruka
2.642
Koliko para ima koja drzava..kolike su njihove danasnje a kolike se buduce zlatne rezerve

Rusia - $600,000,000
E.U -
USA -

Dopunite sledece..a moze i o rezervama nafte i dr...dragocenih metala..
 
Ja zlatne rezerve nebi merio u dolarima, jer taj papir ni sam nema pokrice u zlatu :P US bi trebala da ima najvise rezerve zlata s'obzirom da su odradili pos'o s'bliznakinjama i okrenuli tone zlata tudjih rezervi koje posle kolapsa "niko nije nasao". ;) :P
 
Od kada su ovi podatci na Wiki..ja sam dosao do drugih cifara na Russ..sajtovima..

Year Gold production
(in tons)

1991 168.0
1992 146.0
1993 149.5
1994 142.5
1995 131.9
1996 121.0
1997 125.6
1998 113.3
1999 113.0
2000 135.0

Source: Benevolsky 2002.
 
Odlican link do wikipedije :)

Rusi su pre izvesnog vremena napravili neki... krizni fond ili tako nesto slicno se zove... I 'sipaju' u njega prihode od nafte, kad god je ova preko 50 dolara barel. A posto je cena ne samo preko 50, nego skoro 100 dolara/barel, fond se lepo puni. Mislim da sam cuo da su vec skupili nekih 50-60 milijardi dolara do sada.
Fond nije drzavna rezerva zlata - ali pare su pare. Nije ni presudno u kom su obliku - sve dok su na gomili, i dostupne.

Ostali nemaju nista slicno.

Inace, drzavne rezerve jesu u zlatu, bolje reci, i u zlatu. Medjutim, to je vise za potkusurivanje. Glavna vrednost lezi u krupnim dijamantima - preko 3 karata - koje mogu da kupuju samo drzave, manji 'kamencici' su dostupni u slobodnom prometu.
Dijamanti su mnogo skuplji od zlata.
 
map-of-russia.gif


Th Best
 
bistriti devizne rezerve Rusije, SAD i EU??:?:shock:
Kojim povodom? Koja je poenta? Šta mi, Srbija ima od toga?
Hajde mi reci koje su devizne rezerve Srbije, ali da ne guglaš...

:D:D:D:D

Kako koja je poenta..Srbija treba da krene u izgradnju gasovoda sa Rusijom...Rusija brani KiM....zar ti malo..ili mislis da ce ti britanija poslati mnogo vise osiromasenog uranijuma u kasetnim..pa da ga preprodajes..

Ukupne devizne rezerve Srbije na kraju novembra iznosile su 10,2 milijarde evra
 
:D:D:D:D

Kako koja je poenta..Srbija treba da krene u izgradnju gasovoda sa Rusijom...Rusija brani KiM....zar ti malo..ili mislis da ce ti britanija poslati mnogo vise osiromasenog uranijuma u kasetnim..pa da ga preprodajes..

Ukupne devizne rezerve Srbije na kraju novembra iznosile su 10,2 milijarde evra

care, nisam mislio da te propitujem da bi te ponižavao, već da na taj način sugerišem da je poželjno da u svim ovim diskusijama mi, kad kažem mi, mislim na Srbiju, budemo u fokusu tema.

što se tiče deviznih rezervi, one su garant stabilnosti domicilne valute, odnosno Rublje, Dolara i Evra. Izgradnja gasovoda je odlična stvar, ali devizne rezerve sa tim nemaju nikakve veze.
Gazprom je jedna od najvećih svetskih kompanija, imovina im prerasta cifre koje su blizu 500 milijardi dolara, a devizne rezerve Rusije su 600;)
 
care, nisam mislio da te propitujem da bi te ponižavao, već da na taj način sugerišem da je poželjno da u svim ovim diskusijama mi, kad kažem mi, mislim na Srbiju, budemo u fokusu tema.

što se tiče deviznih rezervi, one su garant stabilnosti domicilne valute, odnosno Rublje, Dolara i Evra. Izgradnja gasovoda je odlična stvar, ali devizne rezerve sa tim nemaju nikakve veze.
Gazprom je jedna od najvećih svetskih kompanija, imovina im prerasta cifre koje su blizu 500 milijardi dolara, a devizne rezerve Rusije su 600;)
O.K
Ja smatram da Srbija treba da bude na strani onih koji bi da uloze..a da nece traziti zauzvrat komad teritorije..i smatram da Rusija jeste idealan partner Srbima..
Jer ce se tu sloziti..religija, posao, politika i kultura..
 
@filatelista
devizne rezerve ne smeju da budu glavni oslonac za valutu

Pa sta bi bilo ako mi drzimo rezerve daleko najvise u evrima (sto je bas slucaj), a evro odjednom padne na 10% vrednosti?
Sa dolarom je jos gore, dolar nema vise ni tzv. zlatnu podlogu. Vrednost dolara je samo "mera koliko ce americki radnici da naprave". Dijamanti, zlato, nekretnine, nafta... je nesto sto postoji bez dileme.

A sto se tice nas... bilo bi dobro da ne ratujemo sa nekim, da dajemo lepa obecanja, da se slikamo za tv cesto sa njima, ali da radimo po svom. Tako i oni rade, nije to nista novo. Pa mi smo i nagrdjeni toliko zbog lose slike na tv, nema to uopste veze sa nama.
 
@filatelista
devizne rezerve ne smeju da budu glavni oslonac za valutu

Pa sta bi bilo ako mi drzimo rezerve daleko najvise u evrima (sto je bas slucaj), a evro odjednom padne na 10% vrednosti?
Sa dolarom je jos gore, dolar nema vise ni tzv. zlatnu podlogu. Vrednost dolara je samo "mera koliko ce americki radnici da naprave". Dijamanti, zlato, nekretnine, nafta... je nesto sto postoji bez dileme.

A sto se tice nas... bilo bi dobro da ne ratujemo sa nekim, da dajemo lepa obecanja, da se slikamo za tv cesto sa njima, ali da radimo po svom. Tako i oni rade, nije to nista novo. Pa mi smo i nagrdjeni toliko zbog lose slike na tv, nema to uopste veze sa nama.

Pa medijski rat danas odlucuje pobednika... stvarno stanje na terenu vise i nije tolio bitno sem, ako se ne radi o velikim gubicima.... A to je sve pocelo od Vijetnasmkog rata. Amerikanci su rokali kao mamlaze, do Tet ofanzive komunjare nisu znale gde se nalaze, ali onda krecu protesti kod kuce, opada moral i cao....
 
@filatelista
devizne rezerve ne smeju da budu glavni oslonac za valutu

Pa sta bi bilo ako mi drzimo rezerve daleko najvise u evrima (sto je bas slucaj), a evro odjednom padne na 10% vrednosti?
Sa dolarom je jos gore, dolar nema vise ni tzv. zlatnu podlogu. Vrednost dolara je samo "mera koliko ce americki radnici da naprave". Dijamanti, zlato, nekretnine, nafta... je nesto sto postoji bez dileme.

A sto se tice nas... bilo bi dobro da ne ratujemo sa nekim, da dajemo lepa obecanja, da se slikamo za tv cesto sa njima, ali da radimo po svom. Tako i oni rade, nije to nista novo. Pa mi smo i nagrdjeni toliko zbog lose slike na tv, nema to uopste veze sa nama.

nisam imao nameru ni želju da potežem neku veliki makroekonomsku politiku, naravno da devizne rezerve same po sebi nisu garant domaće valute, ali nisu ni ono što što je postavljač teme želeo njihovom paralelom da podvuče.
od pokrivenosti uvoza izvozom, BDP, stope inflacije i svega ostalog, ali to i nije ovde tema
koliko sam shvatio temu, treba nam poređenje deviznih rezervi EU, SAD i Rusije i onda valjda krećemo u diskusiju.
Sa boldovanim se potpuno slažem.
 
Odlican link do wikipedije :)

Rusi su pre izvesnog vremena napravili neki... krizni fond ili tako nesto slicno se zove... I 'sipaju' u njega prihode od nafte, kad god je ova preko 50 dolara barel. A posto je cena ne samo preko 50, nego skoro 100 dolara/barel, fond se lepo puni. Mislim da sam cuo da su vec skupili nekih 50-60 milijardi dolara do sada.
Fond nije drzavna rezerva zlata - ali pare su pare. Nije ni presudno u kom su obliku - sve dok su na gomili, i dostupne.

Ostali nemaju nista slicno.

Inace, drzavne rezerve jesu u zlatu, bolje reci, i u zlatu. Medjutim, to je vise za potkusurivanje. Glavna vrednost lezi u krupnim dijamantima - preko 3 karata - koje mogu da kupuju samo drzave, manji 'kamencici' su dostupni u slobodnom prometu.
Dijamanti su mnogo skuplji od zlata.

U Rusiji eksplotacija nafte kosta oko 29-30$,i sve sto je preko toga to je cista zarada.
Inace zlatne rezerve Rusije krajem 2006g. su iznosile 260 milijardi dolara.Pocetkom 2007 ce mo saznati novu situaciju vezanu za rezerve.
 

Back
Top