Дан ''пре'' а биће и после

YT1RDI

Primećen član
Poruka
532
Ако чекамо државне органе да се изборе за Космет џаба ћемо чекати. Него да ми кренемо у акцију!
Дајте предлоге не оружане борбе!

Да почнем ја:
1) ево пишем мејл Теленору да ћу оног тренука кад признају независност Космета, кремирати картицу 063, коју користим више од 10 год. (важи и за моју жену, ћерку и ташту) а исто ћу препоручити рођацима и пријатељима. На позиве из њихове мреже нећу више одговарати! Важи и за ВИП.:shock:
2) требало би обавестити и банке (стране) о намери гашења рачуна и картица и преласка код других чије земље не признају независност. Обавестити и дијаспору о овој варијанти.;)

Дакле, има рата (читај одбране) и без оружја, што не значи да не треба бити спреман.:!:

Има доста тога; ајд' сад мало Ви. :arrow:
 
A preći ćeš na Telekom koji iznajmljuje kosovskim provajderima internet link nekoliko puta jevtinije nego domaćim provajderima,pa albanci imaju brži i jeftiniji net,a zbog monopola koji im je ovde obezbeđen na samom smo dnu u telekomunikacijama.Da podržim firmu gde bez mita ne može da se dobije priključak ili ISDN linija,i koja u 21 veku još ima analogne centrale i dvojnike.I jedini ogranak te firme koji koliko toliko valja i razvija se je mob.telefonija.Ne zato što oni žele nego zbog postojanja ta dva druga provajdera,zbog kojih nemaju monopol pa moraju tržišno da posluju.Ako bi uklonio ta dva iz igre,dobio bi istu situaciju kao u fiksnoj telefoniji i internet linkovima.
Ako si imalo patriota trebao bi upravo tu bagru da bojkotuješ,jer je nepresušan izvor iz koga političari mažnjavaju naše pare i veliki kočničar razvoja ove zemlje.
 
Brate, ne zameri mi ali tako nesto bi se moglo govoriti Ircima, Australijancima, Spancima... Da smo takvi ne bi dosli do ovoga gde smo sada. Mi smo jedna inertna gomila u kojoj 90% gradjana se iskljucivo bavi licnom egzistencijom. Svi cekaju Ruse i Amerikance ( kako ko ) ne shvatajuci da je Kosovo primarni problem svakog coveka Srbina.
Ja bih prvo na onaj njihov dan kad sire zastave pokupio se sa gomilom civila i zaseo u Bujanovac cekajuci da rasire tu svoju zastavu pa bih onda kao civil odreagovao spontano. Opet, o cemu ja to pricam? Ova drzava ne reaguje na takve provokacije a mi bi bili ti koji bi bili pohapseni.
Blokirao bih puteve ka Kosovu, civili naravno.
Kamenovao bih siptare na jugu srbije, palio bih svaku kucu koju su kupili od pohlepnih Srbenda
Siptare po Beogradu niko ne dira a ima ih milion - zasto?
U Merkator ne idem
Koristim 064 karticu
Ne koristim usluge nijedne strane zemlje osim OMV pumpe, ako treba prekinuo bih
NA kraju. da smo neki narod odreagovali bi kada su nam spalili crkve u martu.
 
A preći ćeš na Telekom koji iznajmljuje kosovskim provajderima internet link nekoliko puta jevtinije nego domaćim provajderima,pa albanci imaju brži i jeftiniji net,a zbog monopola koji im je ovde obezbeđen na samom smo dnu u telekomunikacijama.Da podržim firmu gde bez mita ne može da se dobije priključak ili ISDN linija,i koja u 21 veku još ima analogne centrale i dvojnike.I jedini ogranak te firme koji koliko toliko valja i razvija se je mob.telefonija.Ne zato što oni žele nego zbog postojanja ta dva druga provajdera,zbog kojih nemaju monopol pa moraju tržišno da posluju.Ako bi uklonio ta dva iz igre,dobio bi istu situaciju kao u fiksnoj telefoniji i internet linkovima.
Ako si imalo patriota trebao bi upravo tu bagru da bojkotuješ,jer je nepresušan izvor iz koga političari mažnjavaju naše pare i veliki kočničar razvoja ove zemlje.

Ima istine
 
A preći ćeš na Telekom koji iznajmljuje kosovskim provajderima internet link nekoliko puta jevtinije nego domaćim provajderima

Седи 1, лепо збориш ал' си промашио тему.
Прво да се одбранимо од спољњег непријатеља а после ћемо да дефинишемо унутрашње.
Ако треба, све ћу да бојкотујем и пређем на РУ (ионако ми скупљају прашину).:arrow:
 
Da smo takvi ne bi dosli do ovoga gde smo sada. Mi smo jedna inertna gomila u kojoj 90% gradjana se iskljucivo bavi licnom egzistencijom.

Е браво, ако мислиш да нас има 10% онда је то више него довољно за покретање акција.:lol:
Него да мање дискутујемо а више конкретних предлога.
Ни ја нисам ишао у Меркатор нити ћу. Кад одем у куповину натакнем наочере и читам ситна слова на деклерацијама да видим чији је производ што ето постављам као нов предлог.:arrow:

П.С, Молио би ћирилицу у овој теми ако вам је технички изводљиво.
 
Е браво, ако мислиш да нас има 10% онда је то више него довољно за покретање акција.:lol:
Него да мање дискутујемо а више конкретних предлога.
Ни ја нисам ишао у Меркатор нити ћу. Кад одем у куповину натакнем наочере и читам ситна слова на деклерацијама да видим чији је производ што ето постављам као нов предлог.:arrow:

П.С, Молио би ћирилицу у овој теми ако вам је технички изводљиво.

Veruj mi da nije. Cirilicom pisem u RL uvek ali ovde vrlo tesko, ne zameri ( niko mi dosad nije zamerio ).
Konretan predlog - poceti ciscenje ribe od repa. Mnogo se nakotilo NVO uljeza, mnogo je pljacke i bezakonja u samoj Srbiji. Podrivani smi iznutra, sve ostalo je rezultat. Konkretno delovanje samo po sebi trazi i konkretno organizovanje - ko, sta i zbog cega. Onda nastup. Nije partijsko udruzivanje u pitanju nego normalna reakcija gradjana. Kao pre nekoliko godina kada je umalo izbio sukob izmedju Spanaca i Marokanaca oko obicnog kamentog ostrvceta na kojem nema nista osim Spanske zastave. Skupio se narod i rezultat je bio mnogo bolji nego da je ikakav drzavni aparat delovao na bilo kakav nacin. Tako radi narod jedne kraljevine u kojoj se ne pomislja na separatizam tamo nekih.
 
Znas li sta je najstrasnije: Kad god sam konkretno delovao protiv lopova, siptara, kad sam bojkotovao proizvode i merkator kao i same slovence i siptare, kada sam sprecavao siptara u pljacki Srpske imovine ( tvrdi da ce " gospodin Velja" da sve to resi ) bio sam sam, kao budala. Svi ono pametni, ne prave razliku, linija lakseg otpora, bratstvo - jedistvo, siroki pogledi. Izgleda da se obistinjuje ono prorocanstvo - " ostace nas Srba za pod jednu sljivu ".
 
<snip>

2) требало би обавестити и банке (стране) о намери гашења рачуна и картица и преласка код других чије земље не признају независност. Обавестити и дијаспору о овој варијанти.;)

<snip>

U Srbiji (ako uopste na nju mislis) NEMA stranih banaka, samo banaka sa stranim imenima.
 
U Srbiji (ako uopste na nju mislis) NEMA stranih banaka, samo banaka sa stranim imenima.

Добро. Свако познаје неку област па зато и треба да дискутује да не би било погрешних већ делотворних акција.

Ал' ево иду нам празници па шта ћемо са алкохолним и безалкохолним напицима? Ко је ту упућен у власништво понуђача?:arrow:
 
Dabome. EU ne mora da bude apsolutni prioritet jedne zemlje nego jacanje sopstvene drzave na Norveski nacin. EU nije samo " blagodet " u koju se upada nego i gomila nezgodnih obaveza koje ovim duducima ne mozes objasniti. U EU ulaze " sredjene " drzave ( ne racunam Bugarsku i Rumuniju ) i to obazrivo, referendumom. Kako god bilo, necemo biti Norveska a necemo biti ni u EU tako da ne kvarimo temu, skrenuli smo....
 
Podrzavam i pridruzujem se akciji koristim 064 broj,slovenacku robu nikada nisam kupovao ni ti cu,gorivo ne kupujem jer imam besplatan prevoz a nekim ne nasilnim metodama misljenja sam da bi veliki skup ispred zgrade vlade rs,doprineo da oni sto dele tudju dedovinu da se prizemlje i ispred svih ambasada da znaju da rese prvo svoja unutarnja pitanja a ne da se mesaju u nasa,a oni sto se guraju da udju u evropu imaju pasose pa nek idu,kad je toliko vole,videste li onog djelica,kad je doso iz francuske kaze da je spavao kod tetke na rasturenom kaucu i vozio juga ,a sad ogromne pare ima,kako ih zaradi?na pamet?ni mi nismo glupi,ali ne zaradismo ni mnogo manje.
 
Podrzavam i pridruzujem se akciji koristim 064 broj,slovenacku robu nikada nisam kupovao ni ti cu,gorivo ne kupujem jer imam besplatan prevoz a nekim ne nasilnim metodama misljenja sam da bi veliki skup ispred zgrade vlade rs,doprineo da oni sto dele tudju dedovinu da se prizemlje i ispred svih ambasada da znaju da rese prvo svoja unutarnja pitanja a ne da se mesaju u nasa,a oni sto se guraju da udju u evropu imaju pasose pa nek idu,kad je toliko vole,videste li onog djelica,kad je doso iz francuske kaze da je spavao kod tetke na rasturenom kaucu i vozio juga ,a sad ogromne pare ima,kako ih zaradi?na pamet?ni mi nismo glupi,ali ne zaradismo ni mnogo manje.

siguran sam da u kuci imas ruski frizider, ruski sporet, ruski tv i ruski kompjuter?
 
:D:D
moj problem je da nadjem dobar i stabilan posao i da osnujem porodicu i napravim dvoje dece.....vidis, na taj nacin cu mnogo vise uraditi za Srbiju nego da laprdam o Kosovu po ceo dan i noc.....

Vidis, ja vec imam porodicu, mnogo tesko zaradjujem i ovo sto zaradjujem postenim radom i opet gledam da pored svog licnog koje sam stekao brinem o svojoj zemlji i narodu. Ti od toga nisi nista jos uradio i pored toga imas vremena da laprdas protiv zemlje u kojoj se nalazis.
Da li ti uopste zelis ista da uradis za Srbiju? Da li si ti ista uradio sto sam ja vec uradio po tom pitanju da bi mogao da mi repliciras?
 

Back
Top