Šta je to stvarnost?

Dobra ti je tema, Deda Mraze Gvozdenog Srca.
Pa valjda je stvarnost (objektivna) ono što možemo da spoznamo čulima.
A subjektivna je nešto drugo.
Razlika između jedne i druge stvarnosti postoji.
Ovu prvu svi vide na približno isti način, s tom razlikom što je svaka pojedinačna individualna čovekova uloga u njoj drugačija.
Ovu prvu doživljavamo lično, kao svoj unutrašnji svet, za koji uobrazimo da je stvarnost (a nije).
 
da, baš. stvarnost je da nešto hoćeš, a ne možeš....pa posle nekako možeš....a internet je....
bomb.gif
 
hmmm - summnjivo je ovo "Hvala..." na kraju
bilo bi puno "stvarnije" da na kraju napises npr. "Ne serite."

Stvarnost je kada smo svedoci da nešto postoji.
U Vašoj stvarnosti postoji osoba koja vredja druge, u mojoj da sam se zahvalio učesnicima rasprave.

Takodje ako za jednu grupu ljudi postoji ono što ne postoji za drugu, ne znači da je i jedna grupa u pravu ali ni da greši...
 
Stvarnost je kada smo svedoci da nešto postoji.
U Vašoj stvarnosti postoji osoba koja vredja druge, u mojoj da sam se zahvalio učesnicima rasprave.

Takodje ako za jednu grupu ljudi postoji ono što ne postoji za drugu, ne znači da je i jedna grupa u pravu ali ni da greši...

sad mi je jos "sumnjivije"...

btw pogledaj - potrudili se ljudi da ti "stvarno" odgovore ( a ne ko "neki"...) - posveti im zasluzenu paznju
ja ionako ne vjerujem da je Djed Mraz "stvaran"...i ne volim Coca Colu ("ni na sliku...")
dakle, imuna sam.
 
stvarnost...budjenje u jutru,glavobolja,gorka kafa,svadja i razocareje u sve i u zivot...casa u ruci,lupanje u glavi,stegnuta vilica i mrznja prema svakom,prema samom sebi. Ali i kisa koja ti pada na lice,hladna coca-cola od koje ti teku suze,vetar u kosi,zvezdano nebo...njene usne na mojim,leptiri u stomaku... sve je to tako stvarno,a tako prolazno,samo trenutci i secanja...to je stvarnost.
 
zasto nepotrebna?? pilula je simbol iluzije

Згуташ пилулицу и ето те у стварности... симбол или не много је наивно...
Па онда они фиксни телефони који служе за пребацивање из једног у други свет... смешно...
Матрикс је вероватно свако схватио на свој начин... ето опет гомиле стварности...
А стварност је једна.
 

Back
Top