Ženstvenost

Sokolica_M

Domaćin
Poruka
4.429
Na ovoj temi očekujem odgovore muškaraca... bar jedan ozbiljan odgovor... :)
Izvinjavam se zbog ove diskriminacije :) (kao protivtežu mogu da postavim temu ''Muževnost'' :) ), ali me prevashodno interesuje šta muškarci podrazumevaju pod ženstvenošću...?
Da li se ženstvenost ogleda u izgledu, ponašanju, govoru, pokretima... ?
Koliko vam je stepen ženstvenosti važan kriterijum prilikom odabira partnerke...?
Imate li vi neki svoj ideal ženstvenosti i jeste li sreli osobu koja je uspela da uđe u okvire te vaše zamisli...?
 
Na ovoj temi očekujem odgovore muškaraca... bar jedan ozbiljan odgovor... :)
Da li se ženstvenost ogleda u izgledu, ponašanju, govoru, pokretima... ?
Koliko vam je stepen ženstvenosti važan kriterijum prilikom odabira partnerke...?
Imate li vi neki svoj ideal ženstvenosti i jeste li sreli osobu koja je uspela da uđe u okvire te vaše zamisli...?

lepa tema...
i ja sam zainteresovana da cujem odgovore muskaraca...:D
i zena kojima je zenstvenost stil zivota i urodjeno ili steceno umece
za (za)vodjenje muskar(a)ca...:D
 
Iz stare teme o zenstvenosti sa ZK...

divlja

"Sta je u korenu zenstvenosti?
EROOOOOOOS!

Zenstvene zene jesu one koje su dosluhu sa svojim erosom i ne sputavaju ga, ali ga ni ne vulgarizuju. "

A ovo je muski odgovor na temu koji mi se dopao...Hebe...:lol:

"Zenstvena je Jovanka Orleanka, ali i Leni Rifenštal, M.M. i Madonna.
Ženstvenost nema nikakve veze sa emancipacijiom. Stil može da ukazuje na ženstvenost, ali to nikako nije presudno niti je merodavan pokazatelj. Profesija takođe. Recimo da su ženstvenije balerine od žena političara (ne njihovih supruga :]).
Nežnost, rafiniranost, odmerenost ali i sigurnost.
Ženstvenost se ne stiče. Ona se poseduje. Ili odsustvuje."
 
lepa tema...
i ja sam zainteresovana da cujem odgovore muskaraca...:D
i zena kojima je zenstvenost stil zivota i urodjeno ili steceno umece
za (za)vodjenje muskar(a)ca...:D

pred PS.baš sam đubre pristrasno, najviše sam na temama Vanilice_M (večeras je moderno igrati sa sa imenima, bićeš Sokolica sutra opet)

Ženstvenost to je...


pogled, kojim žena ume sve da kaže u sekundi, baš sve

hipnotički zanosni i sigurni pokreti kukova bez obzira koliko su uski ili široki, tako odmereni da uvek znaš sa leđa da je to žena a ne hevi metalac, a opet izdozirani tako da ne govore "mešanje mi je jedini argument"

štiklica, suknjica, mirisi, šminka, negovanost, prefinjenost...ali nikad preko granice razmaženosti....nežnost i tananost, ali i spremnost da skineš cipelice, zagacaš u blato i slatko se nasmeješ tome što nam je stao auto u sred pljuska u nekoj nedođiji

seksepil i svesnost šta ti stoji a šta ne...i samouverenost i ujutru bez šminke dok u trenerci ideš da c marketa (dok ga ne ukinu:))

inteligencija, interesovanja za nešto, duhovitost snalažljivost


ma sve je ovo glupo što pišem, prava žena je prava, prepoznaš je iz aviona među kopijama i obori te i telom i delom i rečima...to je parfem i nežan i oštar i zavodljiv i skup i dodirljiv i sa tajnim receptom koga ni ja ne znam nego ovde lupam...
 
Ženstvenost to je...

to je parfem i nežan i oštar i zavodljiv i skup i dodirljiv i sa tajnim receptom koga ni ja ne znam nego ovde lupam...
[/COLOR][/B]

jel' kao ovaj moj...chanel no.5 ...najzenstveniji je...
Laie_24.gif


sorry...mala reklamica...oprosticete mi...nadam se...:oops:
 
meni nije bash vazno da li je zena skroz zenstvena ili ne, a po meni je zenstvenost kad zena je osecajna i brzina prema svom partneru, kad se zenstveno oblaci, kad ne ide da se bija sa muskaricama ili zenama :D, ne trenira neki muski sport(rugbi,neki borilacki sport itd), nema neke ogromne misice, mislim da je nesto glavno...
 
Na ovoj temi očekujem odgovore muškaraca... bar jedan ozbiljan odgovor... :)
Izvinjavam se zbog ove diskriminacije :) (kao protivtežu mogu da postavim temu ''Muževnost'' :) ), ali me prevashodno interesuje šta muškarci podrazumevaju pod ženstvenošću...?
Da li se ženstvenost ogleda u izgledu, ponašanju, govoru, pokretima... ?
Koliko vam je stepen ženstvenosti važan kriterijum prilikom odabira partnerke...?
Imate li vi neki svoj ideal ženstvenosti i jeste li sreli osobu koja je uspela da uđe u okvire te vaše zamisli...?
Zenstvenost je nachin na koji jedna zena prezentuje svoj karakter i lichnost u svakodnevnom ophodjenju sa drugima.
Ogleda se u svemu-od stavova,gestikulacije,nachina na koji se krece,stila,oblachenja,ponashanja do fizichkog izgleda.
Pa zavisi..vishe je neki kriterijum mere privlachnosti...jer nije za sve mushkarce sve zenstvenio ili podjednako zenstveno...svako voli neshto drugachije.
Imam,jesam.
 
Na ovoj temi očekujem odgovore muškaraca... bar jedan ozbiljan odgovor... :)
Izvinjavam se zbog ove diskriminacije :) (kao protivtežu mogu da postavim temu ''Muževnost'' :) ), ali me prevashodno interesuje šta muškarci podrazumevaju pod ženstvenošću...?
Da li se ženstvenost ogleda u izgledu, ponašanju, govoru, pokretima... ?
Koliko vam je stepen ženstvenosti važan kriterijum prilikom odabira partnerke...?
Imate li vi neki svoj ideal ženstvenosti i jeste li sreli osobu koja je uspela da uđe u okvire te vaše zamisli...?

Ja zenstvenost poistovecujem sa nacinom ponasanja. Ali pokreti i govor su (barem po meni) deo tog ponasanja...zenstvenost je jako vazna za odabir partnerke, mada se i tu ukusi razlikuju...mogu govoriti samo u svoje ime, i mislim da, bez obzira dal' je to neka "letnja kombinacija" ili mozda duga veza, zenstvenost mi igra vaznu ulogu u odabiru devojke i jos vise mi znaci za odrzavanje te iste veze. Ne bih mogao da budem u vezi (bilo kakvoj) sa devojkom koja je tzv. muskaraca, na primer.....
 
evo pokusavam nesto da formulisem u glavi i da otkucam al mi ne ide.
ne mogu recima da definisem zenstvetnost.
mislim da je danas taj pojam veoma zloupotrebljavan u razne svrhe,ali i pogresno shvacen.
preterana zenstvenost je prenemaganje.
premala zenstvenost je...ne znam...odbojna?
ali ne mogu da definisem.na svakoj je zenstvenost drugacija.neke su mi izrazito antipaticne zbog toga,a neke naprotiv veoma simpaticne.
zenstvenost ne zna svako da nosi niti da je odmeri tako da je bude bas onako kako treba....i onda pocnu da se prenemazu najcesce.ne volim kad se neko pravi da je nesposoban koristeci svoju zenstvenost u te svrhe :|
toliko toga sam htela da kazem :?
ne...bas mi ne ide danas verbalno izrazavanje :)
 

Back
Top