precice na tastaturi
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: precice na tastaturi

Guest

Podrazumevano precice na tastaturi

Zanimaju me neke osnovne precice na tastaturi,da bih mogao bez misa da se komotno krecem po kompu.Neke znam ali ne znam bas sve. Znaci precice tiparelazak iz jednog otvorenog prozora u drugi,korak napred (otvaranje foldera pa npr.otvaranje subfoldera i fajlova u tom folderu...),korak nazad (vracanje u prethodni folder)i sl. Umara me stalno setanje mis-tastatura i nekad se sve mnogo brze moze uciniti ako se koristi samo jedno.
    Hvala

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Pa pregledaj padajuci Menu programa u kojem te interesuju precice ili uzmi knjigu "Multimedija" od Predraga Jovanovica (350 din) u njoj su ti objasnjene vecina precica koje koristi prosecan korisnik u radu sa tekstom
    www.masterclass.co.yu
    A ako ti treba nesto vise imam knjigu Win 98 do kraja u njoj su objasnjene sve zive precice koje postoje i ne postoje. Pisci su Ed Bot i Ron Person.
    Ima koliko ja znam i knjiga XP od njih dvojice, pa pretpostavljam da je i u njoj to objasnjeno (ovo samo pretpostavljam jer nemam tu knjigu)

A evo nekih osnovnih
    CTRL+A - Select all
    CTRL+U - Clear all
    CTRL+X - Cut
    CTRL+C - Copy
    CTRL+V - Paste
    CTRL+Z - Undo
    CTRL+Y - Redo
    CTRL+O - Open

Taster "Tab" ili "Tabulator" ti koristi da preskaces sa jedne opcije na drugu u datom prozoru.
    Alt ti obelezava prvu opciju u padajucem Meniju (u najvecem broju slucajeva FILE).

To je ono sto mi je trenutno palo na mozak i ono sto najvise koristim, a za ostale uzmi navedenu knjigu ili sacekaj ostale mozda ce imati zivaca da kuckaju

Ističe se Red_Zmaja (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    92

Podrazumevano

Citat Original postavio Кулиража
    Pa pregledaj padajuci Menu programa u kojem te interesuju precice ili uzmi knjigu "Multimedija" od Predraga Jovanovica (350 din) u njoj su ti objasnjene vecina precica koje koristi prosecan korisnik u radu sa tekstom
    www.masterclass.co.yu
    A ako ti treba nesto vise imam knjigu Win 98 do kraja u njoj su objasnjene sve zive precice koje postoje i ne postoje. Pisci su Ed Bot i Ron Person.
    Ima koliko ja znam i knjiga XP od njih dvojice, pa pretpostavljam da je i u njoj to objasnjeno (ovo samo pretpostavljam jer nemam tu knjigu)

A evo nekih osnovnih
    CTRL+A - Select all
    CTRL+U - Clear all
    CTRL+X - Cut
    CTRL+C - Copy
    CTRL+V - Paste
    CTRL+Z - Undo
    CTRL+Y - Redo
    CTRL+O - Open

Taster "Tab" ili "Tabulator" ti koristi da preskaces sa jedne opcije na drugu u datom prozoru.
    Alt ti obelezava prvu opciju u padajucem Meniju (u najvecem broju slucajeva FILE).

To je ono sto mi je trenutno palo na mozak i ono sto najvise koristim, a za ostale uzmi navedenu knjigu ili sacekaj ostale mozda ce imati zivaca da kuckaju
    Evo ti jos neke
    CTRL+U underline
    CTRL+I Italic
    CTRL+F find
    CTRL+G goto
    CTRL+H replace....

Slične teme

1. lampice na tastaturi?
    Autor rayman u forumu Hardver
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 08.03.2007., 00:02
  2. precice