NAVALENTNOST

Победити себе пре него што упознаш себе је немогуће.
Сви тежимо да се изградимо.. свако на свој начин...

Најчешћа грешка је спутавање. Без свести о томе због чега то радимо.
Неко нам је рекао да је то лоша особина? Довољно?
Хајде да је угушимо.


Ako pod sputavanjem samog sebe mislimo na svesno samoodricanje, to može da bude veoma korisno. Po meni, treba biti strog prema sebi, a blag prema drugima.
 
Ako pod sputavanjem samog sebe mislimo na svesno samoodricanje, to može da bude veoma korisno. Po meni, treba biti strog prema sebi, a blag prema drugima.

Nekako mi to svesno samoodricanje baš i ne deluje baš najbolje! Smatram da uvek treba udovoljiti sebi da bi bio srećan. Ne treba biti blag prema drugima jer onda možeš očekivati nož u leđima!
 
Ako pod sputavanjem samog sebe mislimo na svesno samoodricanje, to može da bude veoma korisno. Po meni, treba biti strog prema sebi, a blag prema drugima.

Što si zbunjena Kojice?

Не кажем да је ово горе исправно, али контра ради контре ми је нејасна...

Спутавање? Самоодрицање? Корисно?! То доводи до психичких поремећаја...
Бити благ према другима је ОК. Ако у Бога не верујеш, због чега не верујеш у људе?
 
Не кажем да је ово горе исправно, али контра ради контре ми је нејасна...

Спутавање? Самоодрицање? Корисно?! То доводи до психичких поремећаја...
Бити благ према другима је ОК. Ако у Бога не верујеш, због чега не верујеш у људе?

Verujem ja u ljude ali ne verujem većini ljudi!
Lično sam se nekoliko puta opekao zato što sam bio dobar!
 
Verujem ja u ljude ali ne verujem većini ljudi!
Lično sam se nekoliko puta opekao zato što sam bio dobar!

Опет си заборавио на компромис. :D

Не мора све да буде контра.
Ко се никада није опекао? Искуства нас уче разним стварима...
Лепо погледаш истини у очи и нставиш даље... Све што те не убије то те ојача.
Ако ти не верујеш људима, неће ни они теби веровати... Чему то води? Срећи?
 
Опет си заборавио на компромис. :D

Не мора све да буде контра.
Ко се никада није опекао? Искуства нас уче разним стварима...
Лепо погледаш истини у очи и нставиш даље... Све што те не убије то те ојача.
Ако ти не верујеш људима, неће ни они теби веровати... Чему то води? Срећи?

Naterala si me da stavim prst na čelo i da se preispitam da li su moji stavovi ispravni! :confused:
 
Не кажем да је ово горе исправно, али контра ради контре ми је нејасна...

Спутавање? Самоодрицање? Корисно?! То доводи до психичких поремећаја...
Бити благ према другима је ОК. Ако у Бога не верујеш, због чега не верујеш у људе?


Svesno i zdravo (razumno) samoodricanje ne može nikako da dovede do psihičkih poremećaja. Nesvesno potiskivanje može biti štetno.
 
:D Важи... Баш смо се испричали... а кога је и брига...


Potiskivanje je mehanizam odbrane kojim se nesvesno suzbijaju neprihvatljiva osećanja ili neprijatni događaji. Potiskivanje se može i somatizovati, tj. odraziti na zdravlje čoveka. Čoveku, na primer, skoči pritisak ili ga zaboli želudac, a on ne zna šta je uzrok tome.
Samoodricanje se dešava na svesnom nivou. Na primer, čovek uzme i odrekne se cigara, ili alkohola, ili prekomernog jedenja. U tome nema ničega lošeg ili opasnog. To je, otprilike, razlika između potiskivanja i samoodricanja.
 
Nekako mi to svesno samoodricanje baš i ne deluje baš najbolje! Smatram da uvek treba udovoljiti sebi da bi bio srećan. Ne treba biti blag prema drugima jer onda možeš očekivati nož u leđima!
Istinski dobar čovek prema svakome ni od koga neće dobiti nož u leđa. To se ispunjava samom verom u dobro.
 
Potiskivanje je mehanizam odbrane kojim se nesvesno suzbijaju neprihvatljiva osećanja ili neprijatni događaji.QUOTE]

Несвесно дакле... како онда знаш како функиционише... неко други ти је рекао.. неко је свестан твог несвесног па те обавестио...

И нећу више са тобом да причам. Сада ћеш да околишаш са одговорима, чекаћеш да се сморим па ћеш ми сутра одговорити... можда.. ако ти баш буде досадно...
већ виђено...
 
Potiskivanje je mehanizam odbrane kojim se nesvesno suzbijaju neprihvatljiva osećanja ili neprijatni događaji.QUOTE]

Несвесно дакле... како онда знаш како функиционише... неко други ти је рекао.. неко је свестан твог несвесног па те обавестио...

И нећу више са тобом да причам. Сада ћеш да околишаш са одговорима, чекаћеш да се сморим па ћеш ми сутра одговорити... можда.. ако ти баш буде досадно...
већ виђено...


To je opisamo u psihološkoj literaturi, ne mora se sve na ličnom primeru učiti.
Kojice, ne kolišam sa odgovorima, nego jednostavno imam i drugih obaveza, pa ne mogu ceo dan da provedem ispred monitora. Nemoj da se ljutiš. :wink:
 
Potiskivanje je mehanizam odbrane kojim se nesvesno suzbijaju neprihvatljiva osećanja ili neprijatni događaji.QUOTE]

Несвесно дакле... како онда знаш како функиционише... неко други ти је рекао.. неко је свестан твог несвесног па те обавестио...

“Nesvesno” je onaj deo psihe čiji sadržaji ne pripadaju posebno našem egu, niti su rezultat ličnog iskustva, već se izvode iz nasleđene strukture mozga i iz nasleđenih mogućnosti za psihičko funkcionisanje. Dobri, stari Jung je to nazvao "kolektivnim nesvesnim".
 

Back
Top